Instytut Roberta Noble

Błyskawiczne zasypianie...

Zaczęty przez Linek, Styczeń 22, 2014, 07:44:19 PM

« Jak często miewacie oobe? | 4+1 »

Linek

Ostatnio szukam czegoś co mogło by sprawić bym mógł zasnąć błyskawicznie. Pomyślałem, że może tutaj zebrani powiedzą coś o swoich sposobach ;) Wiem wiem RELAKSACJA. Ale może macie jakieś "techniki" itp służące generalnie po to by szybko zasnąć ;)
Można też używać melatoniny. Ale hmm jakby nie było wprowadzanie melatoniny do ciała po za szyszynką to wspomaganie się... Szukam raczej czegoś co omija środki chemiczne lub czegoś co pobudzi mocno melatoninę. Jak na razie jedyny skuteczny zabieg w moim przypadku to ciemność.

Krótko mówiąc jeśli ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia o sposobach przyśpieszanie zasypiania fajnie by było jakby podzielił się z nami wszystkimi tym tutaj.

zinka

Mnie liczenie od 100 do 1 pomaga, pierwszy raz tak jakoś szybko mi się liczy, ale za drugim razem to nigdy nie wiem na ktorej liczbie odleciałąm  ::)

artur8pl

Ja gdy chce szybko usnac klade sie na plecach staram sie rozluznic i licze od 100 do 0 gdy sie pomyle zaczynam od nowa i tak az do usniecia .

Świetlisty

Czasami pojawia się u mnie stan w którym na ułamek sekundy zasypiam, ale coś mnie cofa i powracam do stanu czuwania i tak w kółko. Co prawda rzadko, bo rzadko, ale po kilku cofkach staje się to bardzo męczące. Kiedy już dojdę do wniosku, że jednak szybko nie usnę przechodzę do tzw. planu awaryjnego zasypiania, który jest w moim przypadku w 100 % skuteczny.
Wstaję, robię 60 przysiadów co lekko podnosi mi puls i częstotliwość oddechu.
Starając się pozostać w takim stanie umysłu z którym wstałem natychmiast kładę się z powrotem do łóżka przyjmując moją ulubioną pozycję zasypiania.
Moją uwagę kieruję wyłącznie na mój puls i oddech. Utrzymując ją na tych dwóch samoczynnych czynnościach organizmu staję się ich niezależnym obserwatorem.
Zanim oddech i puls zdołają powrócić do normalnego stanu zasypiam.
W moim przypadku stosując tą dobrze przeze mnie wyćwiczoną metodę zasypiam zawsze w czasie nie dłuższym niż 30-40 sekund. 

Linek

Genialnie brzmi to świetlisty :D dziś to będę próbował :D

robercik101


Robert Noble

Cytat: robercik101 w Luty 14, 2014, 12:30:28 AM
Nagranie 4h snu w 4 minuty :P

Robercik jeszcze ktoś naprawdę w to uwierzy...

EosCris

A ja odkryłam, że na mnie dobrze działa liczenie tykania wskazówek zegara :) i wyobrażam sobie jak wskazówka wędruje po tarczy. W tym momencie nie pozwalam innym myślom płynąc tylko skupiam się na tym jednym zadaniu. I po doliczeniu do 150 śpie jak dziecko :D

zinka

Najlepszym sposobem na błyskawiczne zasypianie jest kładzenie się wtedy kiedy chce nam się spać, odlatujemy w mig,bez większego wysiłku :)

EosCris

Ziniu, Ty, to zawsze znasz najlepszą odpowiedź :D Nic dodać, nic ująć :D  
<hug>

Linek

Heh no nie za bardzo o to mi chodziło Zinka ale liczą się chęci :)

Szczerze mówiąc nadal szukam ten "genialnej" metody. To by dopracowało prawie do perfekcji moją technikę przygotowania swego ciała do OBE. 
Mimo wszystko na razie odkryłem, że jedną z najlepszych rad jest po prostu medytacja lub wpatrywanie się bezpośrednio przed położeniem się w pozycji wyprostowanej np. lotos, pół-lotos. Rzecz ta działa w dwie strony. Wprowadza ciało w błogi stan ale utrzymuje koncentracje więc jest jak najbardziej pomocna w OBE. 
Jednak na wieczorne zaśnięcie no nie ma rady na razie ;/ Czasami zasnę i o 21 a czasami męczę się z godzinę. Ciekawe zjawisko, że do godziny 18 można zasnąć bez problemu a potem za nic...

EosCris

A to bardzo ciekawe Linku ::)  
Może to dlatego, że zostaliśmy kompletnie przestawieni przez wszystkie lata "szybkiego" życia. Nie żyjemy zgodnie z naturą, tylko w brew niej. Wszystko, co nas otacza ma na nas ogromny wpływ. A co nas otacza, to niech każdy sam się przyjrzy i zobaczy w jakim "elektrycznym" "zmechanizowanym" świecie żyje. Jak bardzo mocno oddaliliśmy się od natury. 

Robert Noble

Ostatnio miałem ciekawą sytuację. Organizm sam zmusił mnie do zaśnięcia. Pierwszy raz miałem to w takiej odsłonie. Przypominało to stopniowe zasypianie, czyli nie na zasadzie, że położyłem się na łóżku i od razu mnie ścięło, tylko w ciągu 30 sekund zmęczenie płynnie narastało do zaśnięcia. Nie przeszkadzały mi dźwięki z otoczenia. Spałem może z 30 min, po czym czułem się doskonale zregenerowany.

Najlepsze jest to, że nie musiałem robić nic. Zastanawiamy się nad tym jak szybko zasnąć. Ja nie zastanawiałem się w ogóle, po prostu stało się. Świadomie kombinując raczej mam problem, żeby zasnąć, liczenie oddechów czy też owieczek niby jest pomocne, ale nie zawsze...

EosCris

Mój organizm jest teraz taki, że jak chcę coś zrobić np pomedytować to on bardzo szybko stara sie zasnąć ;) 

Robert Noble

Trafiłem w internecie na krótki artykuł z metodą na szybkie zasypianie. Podobno pozwala zasnąć w ciągu minuty. Warto wypróbować w momentach, gdy ciężko o zaśnięcie.

Technika ta została opracowana przez lekarza odnowy biologicznej Andrew Weil, którego specjalnością jest praca nad oddechem. Sposób na dobre zasypianie jest bardzo prosty. Wdychać powietrze przez 4 sekundy w jednym ciągu – wstrzymać oddech na 7 sekund (dzięki temu dotlenisz organizm) – pilnować, by wydech trwał 8 sekund. Serię należy powtarzać cztery razy. Ważne jest, aby podczas ćwiczenia oczy były zamknięte, a czubek języka lekko dotykał podniebienia – pomoże to w koncentracji. Poprzez spowolnione tętno organizm łatwiej wchodzi w stan uspokojenia. Na początku możesz  czuć się odrobinę nieswojo, ale im dłużej korzystasz z tej metody  tym bardziej dostrzegasz jak twoje ciało i umysł łatwo wchodzą w stan odprężenia.

Jak to działa?

Dobre dla zdrowia oddychanie zaczyna się od przepony. Przepona to ważący prawie 5 kg płat mięśniowy, który oddziela klatkę piersiową od jamy brzusznej. Kiedy we właściwy sposób wciągasz powietrze podczas wdechu, przepona kurczy się i przesuwa ku dołowi, pozostawiając miejsce na powiększające się płuca. Podczas wydechu mięśnie brzucha popychają przeponę ku płucom, dzięki czemu powietrze wydobywa się na zewnątrz. Dobre oddychanie ma na celu zwiększenie aktywności przepony i żeber, a nie górnej części klatki piersiowej! A poza tym, głębokie oddychanie przeponowe zwiększa wydzielanie endorfin – hormonów szczęścia.


Share via facebook Share via twitter
sklep ezoteryczny super produkty rozwojowe misy krysztalowe uzdrawianie strona autorska robert noble strona instytutu roberta noble strona instytutu roberta noble