Instytut Roberta Noble

Cholina + Inozytol - 400mg + 400mg

Zaczęty przez Robert Noble, Maj 25, 2013, 03:57:33 PM

« Psychedeliczne Doświadczenie | Dream Root - Silene capensis »

Robert Noble

Niebawem będę testował suplement Cholinę + Inozytol.

Cholina ułatwia transport tłuszczów z wątroby do innych narządów oraz wchłanianie i zużywanie go w komórkach. Działa jako antyoksydant chroniący przed wolnymi rodnikami i przed utlenianiem. Obniża poziom cholesterolu we krwi. Wzmacnia wątrobę. Działa oczyszczająco, usuwając substancje szkodliwe. Usprawnia pracę mózgu i poprawia pamięć. Wspomaga produkcję hormonów. Stres dwukrotnie zwiększa zapotrzebowanie na cholinę.

Inozytol przeciwdziała odkładaniu się tłuszczów w wątrobie i innych narządach. Uczestniczy w przenoszeniu sygnałów nerwowych i reguluje działanie enzymów. Należy do najlepszych środków odprężających. Stoi na straży równowagi miedzi i cynku w komórkach mózgu. W komórce z cząstek inozytolu powstają jego aktywne sole kwasu fosforowego, które aktywizują neuroprzekaźniki. Chroni przed arteriosklerozą. Uczestniczy w wytwarzaniu spermy. Poprawia stan włosów, zapobiega zaparciom. Obniża ciśnienie krwi powstałe wskutek stresu. Bierze udział w przemianach glukozy. Chroni przed neuropatią cukrzycową.

iconka

#1
Zapotrzebowanie dzienne na cholinę u ludzi.
Z poniższej tabeli możemy dowiedzieć się, jakie jest zapotrzebowanie dzienne organizmu, w zależności od wieku, na cholinę. Wiadomości te zostały zaczerpnięte z raportu opublikowanego w 2000 roku przez American Institute of Medicine.

Okres życia              Min.        Max.
                            mg/dzień       mg/dzień
Niemowlęta         
0–6   miesięcy           125        ND
7–12 miesięcy           150        ND
Dzieci
    1–3 lat                   200        1000
    4–8 lat                   250        1000
Mężczyźni
  9–13 lat                   375        2000
14–18 lat                   550        3000
19–30 lat                   550        3500
31–50 lat                   550        3500
50–70 lat                   550        3500
>   70 lat                   550        3500
Kobiety
  9–13 lat                   375        2000
14–18 lat                   400        3000
19–30 lat                   425        3500
31–50 lat                   425        3500
50–70 lat                   425        3500
>   70 lat                   425        3500
W okresie ciąży
≤  18 lat                   450        3000
19–30 lat                   450        3500
31–50 lat                   450        3500
W okresie laktacji
≤  18 lat                   550        3000
19–30 lat                   550        3500
31–50 lat                   550        3500

EosCris

Robert i jak po doświadczeniach Choliną + Inozytolem? Zauważyłeś jakieś zmiany po stosowaniu tego specyfiku? Wiem, ze juz rok minął od tego kiedy zacząłeś to stosować, ale może pamiętasz co nieco z tego?

Robert Noble

Cholina sama w sobie nie powoduje odzyskiwania świadomości. Przynajmniej w moim przypadku i w tych dawkach, które miałem okazję spożywać. I nie ważne która to cholina będzie nawet wzniosłe Alpha Gpc. Generalnie służy jako dodatek w połączeniu z galantaminą i rzeczywiście razem przyjmowane dają dobrą kombinację. Cholina wychodzi na to, nie jest konieczna do odzyskania świadomości, lecz do przedłużenia jej trwania.

Linek

No faktycznie cholina sama w sobie nic nie zdziała bez gali. Ale połączenie tego daje piorunujący efekt. Generalnie cholinę przyjmujemy w różnych pokarmach np pomidory, orzechy. Chyba głównie orzechy ;) Gdzieś czytałem, że najwięcej choliny mają pistacje choć nie wiem czy to pewna informacja. Uwielbiam pistacje ;p
Wychodzi na to, że generalnie choliny mamy dostatek ale faktycznie jeśli zwiększymy dawkę(poprzez przyjęcie takiej tabletki) i do tego dowalimy galantamine to efekt jest niezły.

EosCris

No ja dziś wzięłam galę + cholinę zobaczę jakie będą efekty tegoż połaczenia.

Robert Noble

Ok cholinę wyjadłem do końca. Sama cholina nie działała na odzyskiwanie świadomości, jej stosowanie z galą to dużo lepszy pomysł. Z założenia przedłuża fazę śnienia, ale zgodnie z moim doświadczeniem o długości fazy zazwyczaj decyduje sama akcja toczona w śnieniu. Możliwe, że duże dawki byłyby skuteczniejsze, nigdy nie próbowałem brać więcej niż 800mg choliny. Wychodzi na to, że jeśli się ją ma to można używać, natomiast nie jest głównym inicjatorem fazowania.


Share via facebook Share via twitter
sklep ezoteryczny super produkty rozwojowe misy krysztalowe uzdrawianie strona autorska robert noble strona instytutu roberta noble strona instytutu roberta noble