Instytut Roberta Noble

Jak wyleczyć ból kręgosłupa, przesunięcie kręgu i zgubić 3 cm w pasie w 5 minut

Zaczęty przez EosCris, Maj 01, 2016, 10:26:06 PM

« Zatkany nos | Motywacja do ćwiczeń fizycznych »

EosCris

Witajcie, 

znalazłam gdzieś w necie i się z Wami muszę tym podzielić bo może akurat się komuś przyda ::) :-* 

  Ćwiczenie to zostało opracowane przez japońskiego lekarza, który wykazał zależność pomiędzy nieprawidłowością w ułożeniu miednicy człowieka do otyłości.
Sugeruje on, aby wykonywać to ćwiczenie rano i wieczorem przez 5 minut, a efekty będą widoczne już po pierwszym wykonaniu tego ćwiczenia.

              Jeśłi istnieją u Was przeciwskazania zdrowotne lub lekarskie do wykonywania tego ćwiczenia oczywiście go nie wykonujcie !!!

Potrzebne rzeczy :
- ręcznik kompielowy
- kawałek sznurka
- centymetr
Ćwiczenie można wykonać w dowolnym miejscu.
Najlepiej rano i wieczorem po 5-10 minut.

Jak je wykonać ?!

1. Rolujemy ręcznik
2. Zawijamy go sznurkiem żeby się nie rozpadał i był sztywny
3.Kładziemy się na placach i wyprostowujemy nogi i ręce za głową
4. Podnosimy się w tej pozycji żeby usiąść
5. Zrolowany ręcznik kładziemy przy biodrach
6. Kładziemy się na zrolowany ręcznik, w taki sposób, żeby ręcznik był na wysokości pępka
7. Układamy stopy w taki sposób żeby duże palce u nóg stykały się a pięty były na zewnątrz.
8. Ręce wyciągamy za głowę, a dłonie kładziemy na ziemi w taki sposób żeby małe palce stykały się
9. Leżymy 5 minut i głęboko oddychamy
10. Po 5 minutach wstajemy i robimy pomiar ile centymetrów przybyło. 




Link do strony tego Pana 
http://zdrowezywieniediety.blogspot.com/2016/04/jak-wyleczyc-bol-kregosupa-przesuniecie.html?m=1

Oraz link do filmiku, który pokazuje jak poprawnie wykonać to ćwiczenie :) 
https://www.youtube.com/watch?v=ZZP4Rcb1isQ

Nie wiem jak tam z gubieniem tych zbędnych centymetrów w pasie ale ogólnie ćwiczenie jest spoko :) 

Robert Noble


EosCris


Robert Noble

Ćwiczenie rzeczywiście fajne z ogromnym potencjałem. Będę je wykonywał częściej by zobaczyć czy faktycznie można tym podleczyć kręgosłup. Pierwsze wrażenie pozytywne, w pasie zgubiłem 3cm i urosłem prawie 1cm :)

zinka

Dzięki Ola, superowe ćwiczenie, lubię proste w praktyce ćwiczenia, po których są efekty odczuwalne ;D

I muszę powiedzieć, że bardzo relaksujące jest, to ćwiczenie.  :)

Robert Noble

Po tych 5 minutach leżenia nawet ciężko jest wstać :) Najgorsze co w tym jest to chyba ból przedramion w tej pozycji gdzie styka się dwa małe palce u dłoni. A i jeszcze jak już mówię o minusach to ćwiczenie trzeba wykonać przed posiłkiem :) Poza tym jest rewelacja :)

Kika

Super ćwiczenie !!!
kilka dni temu miałam okrutny ból w lędźwiowym. Zero chodzenia. I przeczytałam Twój post leżąc w łóżku. Obejrzałam film. I mówię spróbuję.
Zwlekłam się na podłogę. Płacz i ból. I myślę sobie... Jak to żart z Twojej strony to nie wiem co Ci zrobię.
Wykonałam to ćwiczenie z płaczem. Nie przez 5 minut. Bo samo położenie się na ręczniku zajęło mi z 10.
I potem układanie i leżenie. MASAKRA.
I tylko ból. I nagle coś mi strzeliło w kręgach na dole. No myślę - teraz to będzie... Nie dokończyłam i kombinuję jak wstać. Przekręciłam się na bok. I zbieram się do wstawania. z płaczem.
Wstaje.  I co  .? NIC. NIC NIC
Kręgosłup nie boli. NIE BOLI. A ja normalnie chodzę.  Nie mogłam w to uwierzyć !!!
DZIĘKI DZIĘKI DZIĘKI

POLECAM KAŻDEMU bo nie warto cierpieć.
udostępniam to ćwiczenie. POWINNA być akcja ogólnopolska PODAJ DALEJ >>>

może ktoś się tym zajmie!!1

Pozdrawiam
Obejrzyjcie to koniecznie
https://www.youtube.com/watch?v=ZZP4Rcb1isQ 
opis ćwiczenia
http://zdrowezywieniediety.blogspot.com/2016/04/jak-wyleczyc-bol-kregosupa-przesuniecie.html

Robert Noble

Kika super, że doświadczyłaś pozytywnych efektów już za pierwszym podejściem. Ja zauważam, że jest coraz lepiej a stosuję ten sposób jakiś czas. Ogólnie często robię tak, że kładę się, czuję jak mi coś wskakuje, po czym leżę chwilkę i wstaję. Czasami trwa to 30 s czasami minutę. Ważne, że jest poprawa więc warto to robić. Ręcznik już mam na stałe zwinięty i spleciony gumkami :)

nautiluz



Share via facebook Share via twitter

sklep ezoteryczny super produkty rozwojowe misy krysztalowe uzdrawianie strona autorska robert noble strona instytutu roberta noble strona instytutu roberta noble