Nawrócenie polskiego rapera

Zaczęty przez Michał Ćmikiewicz, Grudzień 15, 2014, 09:35:07 PM

« Webinary Adama Bytofa | Książka: "Tybetańska Joga Snu i Śnienia" - Tenzin Wangyal Rinpocze »

Michał Ćmikiewicz

Jeżeli ktoś ma ochotę polskiego hiphopu posłuchać a nawet jak nie lubi to polecam chociażby 2 te kawałki polskiego rapera Tau wcześniej Medium.Nawołuje on każdego do nawrócenia się i dużo aspektów wiąże z planem szatana. Fajnie opowiada o tym jak się nawrócił a chodzi o nową płytę "Remedium" którą dobrze całą przesłuchać.Ogólnie fajny ma styl psychodeliczny co także daje smaczek jego muzyce.
A tutaj w pierwszym teledysku o jego starych zainteresowaniach okultyzmem, nauką, kosmosem itp a drugi film mówi o jego nawróceniu się. Nawiązuje także do OOBE które uważa za plan szatana. Może obee wziął po prostu za złe doświadczenie, które powiązał ze swoim opętaniem a także wywoływał duchy i to prędzej mogło być tego przyczyną. A wy jak uważacie?
http://www.youtube.com/watch?v=4y0b5nhyGQk
http://www.youtube.com/watch?v=AqqDz4nUfsU&list=PL1XAUHWv5uXlyQBq8ZSfDMTRYq02gWUa9&index=14

zinka

Najwięcej mają do powiedzenia zawsze Ci, co nie mają zielonego pojęcia o czym mówią ale udają mądrych i swoje mądrości obwieszczają światu, żeby zaistnieć w oczach idoli <ksiadz>

Michał Ćmikiewicz

Myślę, że on ma pojęcie w tym temacie wsłuchując się w jego piosenki i oglądając niektóre wywiady. Jak dla mnie to genialnie robi muzykę z wcześniejszym przekazem i aktualnym. A jakby mu na fanach( pomyliłaś Zinka z idolem ;) )  zależało to dalej tworzył by przeciwko Bogu i na tematy o jakich tworzy większość raperów bo najwięcej zepsutych ludzi lubi takie przekazy. On stara teraz się nawrócić jak najwięcej fanów przez własne doświadczenia, no ale neguje tematy jakimi akurat my się lubujemy uważając je także za zło ;)

zinka

No fakt, fani miało być a nie idole :(

Przesłuchałam jedno nagranie odnośnie obe i do niego się odniosłam, może jakbym przesłuchała inne, to może bym miała inne zdanie, zresztą nie lubię rapu i go nie słucham, gdzieś mi nie podchodzi  :(

Michał Ćmikiewicz

Mi ogólnie nie przeszkadza ten rodzaj muzyki bo kiedyś trochę tego przesłuchałem jak zresztą inne rodzaje muzyki które z rapem mają mało wspólnego. Teraz to nie słucham 90% muzyki jaką kiedyś sobie głowę ryłem.  Ale takie płyty jak tutaj wychodzą, co jest rzadkością, wpadają same w ucho chociażby dla samego przekazu. No i podziwiam ludzi którzy zmieniają się i mają odwagę się do tego przyznać głosząc to w taki sposób jak np. ten ksiądz, co różni go od większości księży choćby innym myśleniem i podejściem do tematu http://www.youtube.com/watch?v=tU9udR6Rt-o  P.S. także dobrze posłuchać kilka utworów czy wywiadów bo za pierwszym i jednym razem można śmiesznie to odebrać  :D

zinka

#5
 Rap jest bardzo uniwersalny, można  z mniejszą lub większą emocją wyrapować wszystko, co nam leży na sercu  i siedzi w głowie.


???  księżulki nieźle rapują, nawet da się słuchać :)

EosCris

No fajnie, fajnie, podoba mi się jak śpiewa i nawet jest miło na niego popatrzeć ;)  O:-)
Myślę, że kolo ma pojęcie o czym śpiewa :)

Robert Noble

Muzykę mógłbym ocenić, słów nie komentuję bo nie ma sensu :)
Tak czy inaczej prawda jest jedna - trzeba wychodzić z ciała :)

Wiatr1000

Plan szatana hę? Z tego co wiem i czytałem to nasz świat składa się z kilku warstw. Bardziej powiedziałbym, że te warstwy łącznie z naszym fizycznym życiem bardziej są stworzone i kontrolowane, niż po to by nas zniszczyć i szkodzić. Taki matrix w matrixie ;)

Oobe jest jedną z tych stref, zbytnie uważanie go jako droga ku czemuś tam zaprowadzi tylko nas w ślepy zaułek. Można go używać jako narzędzia ale uważać go za słuszną i jedyną drogę... podchodzi to trochę pod fanatyzm ;)

Czy mediumizm, oobe, szamanizm, okultyzm, ezoteryka i inne drogi to zawsze drogi, które mają nam ładnie obiecać, że coś tam będzie jakaś nagroda. Jest to zwodniczy zabieg, który łapie mało świadome osoby w pułapkę zamknięcia się.

My mamy się uwolnić, wznieś. Wielu jednak się zamyka bo idzie za obietnicami i słodkimi słówkami ;) Trzeba posiadać duży dystans do siebie i do wszystkiego co nas otacza.

Widać ten raper trochę za duże oczekiwania miał odnośnie tego i za bardzo brał do siebie, że tam jest super i coś za to dostanie. Bardzo chytrze obmyślone jest to wszystko, że zamiast mówić nam "uwolnij" się z pęt, które cię wiążą mówią "rozwijaj" się robiąc to i to a będziesz "wielki" <smiech> Ten zabieg odsuwa nas od prawdziwego problemu dając nam mrzonkę, że mamy iść do góry. Prawda jest zapewne inna, że my jesteśmy więźniami ;)

Robert Noble

Jeśli chodzi o rap to dla mnie przoduje Lazarus:
a tutaj tematyczny utwór ASTRAL:
https://youtu.be/2A6g_HPYroo


Share via facebook Share via twitter