OBE - bezpieczeństwo czy wręcz odwrotnie ? (ankieta)

Zaczęty przez Linek, Listopad 25, 2013, 08:18:03 PM

« Jak OOBE zmienia myślenie? | Technika ADA (All Day Awareness) »

Czy według Ciebie Śnienie (OBE, LD) jest czymś bezpiecznym ?

Tak.
Nie.
Nie wiem.

Linek

Chciałbym przeprowadzić małą i bardzo prostą ankietkę :) Pytanie jest proste "czy według Ciebie OBE jest bezpieczne ? "

Chodzi generalnie o to czy uważacie, że w Śnieniu kompletnie nic nam nie grozi czy też coś jednak może nam zagrozić :) Prosiłbym jeszcze was o krótki wywód tutaj. Chciałbym byście napisali czemu uważacie, że zabawa w OBE jest bezpieczna lub czemu nie. Proszę o ogólną odpowiedz pod kątem własnego doświadczenia oraz zdobytej wiedzy. Nie chcę tu poruszać dyskusji (może rozpocznie się ona w innym wątku jeśli będą jakieś odmienne opinie). Chodzi mi tylko o wasz JEDNORAZOWY wywód o waszym zdaniu na ten temat.
Jeśli jesteś w 100% pewny, że śnienie jest bezpieczne to tym bardziej przedstaw swoje argumenty czemu jesteś taki/a pewny/a.

Z góry dziękuję wam za pomoc w moim pseudo-badaniu :)

EosCris

Witaj,

Jeśli chodzi o mnie to nie mam doświadczenia z oobe, jedynie jako dziecko miałam LD. Więc nie wiem czy dobrze że piszę ::) :-[
Ale to co wiem, a wiem jeszcze nie wiele :( to OOBE jest bezpieczne.
Jeśli przebywa się w poza, ciałem astralnym... To nie widzę żadnego realnego zagrożenia, dla ciała fizycznego, spoczywającego na łóżku. To po pierwsze. Po drugie- będąc tam, po drugiej stronie, manifestuje się wszystko lub prawie wszystko, co jest w naszych zakamarkach podświadomości -  lęki i pragnienia. Ważne aby być pewnym że jestesmy bezpieczni. Pojawienie sie lęków, to nasza lekcja, z której musimy wyciągnąć wnioski, tam w poza i tu w realu. Wiem że musimy sie tam pozbyć naszego ograniczonego myślenia z realnego świata. Wtedy poczujemy prawdziwą WOLNOŚĆ TAM! Dopiero zrozumiemy, że tamten świat jest zupełnie bezpieczny, podejrzewam że bardziej niż nasz świat fizyczny...
Piszę to, bo przecież przez tyle lat snię i jestem cała i zdrowa :D
Nie wiem czy o to Ci chodziło Linek? Ale cóż... Jak każdy na tym forum, mam prawo do swej opini ;) I podzielenia sie nią  8)
Może jak zacznę wreszcie opuszczać ciałko to coś mi się zmieni :)

Pozdrawiam Olcia

Linek

Tak własnie chcę byście wyrazili na ten temat swoją opinię :) Nic więcej :)

Tobie Olu polecam poczytać tu pewną sklejoną dyskusję myślę, że wiele Ci może ona rozjaśnić w sprawie OBE:
http://forum.instytutnoble.pl/b5/roznica-pomiedzy-ld-oobe/277/

PS Jeszcze tylko dla uogólnienia proszę o głosowanie w ankiecie :)

zinka

Świat astralny, to jednak obce miejsce, jesteśmy tam w pewnym sensie intruzami, to świat emocji, więc najlepiej udawać się tam z czystym umysłem, wszelkie uczucia i energie, które tam zabierzemy zostaną spotęgowane i będziemy się nimi kierować, my lub istoty z którymi wejdziemy w kontakt.
Negatywne emocje lub intencje szybko się na nas zemszczą.

Dlatego od nas zależy co nas spotka w świecie astralnym i czy jest on dla nas bezpieczny, i każdy będzie doświadczał go według swojego oczekiwania i nastawienia.
Jakimi jesteśmy wibracjami takie wibracje tam do siebie przyciągamy i takie nas przyciągają.

Noga

Znam kilka osób, które po wielu latach odeszły od tych praktyk uznając je za złe...ja sam uważam, że jeśli jest możliwość poznania czegoś to dlaczego miałbym tego nie zrobić. Jeżeli ktoś w astralu chodzi gwałcić i później pisze no tak oobe jednak jest złe bo wyzwala złe odruchy, no to przykro ale ma rację :) wszystko zależy od nas...eksploracja naszych własnych umysłów to delikatna sprawa która może nam pomóc lub nas zniszczyć.

Angelarta

Można by tu przytoczyć przykład z nożem...można nim posmarować chleb albo kogoś ubić  ;) Można by równie dobrze zadać pytanie, czy świat w którym żyjemy jest bezpieczny ? OObe , Ld jest bezpieczne samo w sobie ale ludzie sami sobie wkręcają różne rzeczy

Świetlisty

Jedyne czego tak naprawdę powinni obawiać się śniący, to oni sami ... nic poza tym.

Tak - to jest bezpieczne, ale każdy z Was będzie mieć w tym względzie odmienne doświadczenia.

Sofia

Cytat: Świetlisty w Listopad 26, 2013, 10:14:14 PM
Jedyne czego tak naprawdę powinni obawiać się śniący, to oni sami ... nic poza tym.

Tak - to jest bezpieczne, ale każdy z Was będzie mieć w tym względzie odmienne doświadczenia.

W zupełności się z Tobą zgadzam Świetlisty :)

Robert Noble

Jak na razie ankieta wykazuje, że zdania są podzielone po połowie. Wydaje mi się, że niektóre osoby mogą doznawać negatywnych skutków podróży, ale w pełni sobie nie uświadamiają, że są one związane z przeżyciami w poza. Można więc lekceważyć negatywne aspekty doświadczeń OBE, lub też można przesadzać w drugą stronę i wszystko co złe zwalać na OBE.

Prawda zapewne leży jak zwykle gdzieś pomiędzy ;)

Agata

Myślę, że jeśli chodzi o wyjścia to zagrożeniem może być tylko sam wychodzący i jego własna konstrukcja świata, schematów, lęków.
Jeśli jest zrównoważony, ma zaufanie do siebie to NIC złego/strasznego mu się nie przydarzy.
To kwestia dokonywanych wyborów jak i rodzaju emanacji relacji do...
Tak jak  w tym świecie tak i w każdym innym funkcjonuje zasada : akcja>reakcja.
I w zależności jaka ona jest taki świat i relacje.
To tak wg mnie, z moich obserwacji.
Masz taki świat kim jesteś i w jakiej relacji ze sobą jesteś takie masz relacje...

Świetlisty

#10

Linek

Można nie bać się wysokości ale to nie znaczy, że przełamując lęk nie możemy spaść ;) Dlatego nie pytam o lęki i emocjonalne blokady czy też wyzwolenia tylko o realne zagrożenie bezpieczeństwa lub jego brak.

Agata

#12
Nie bardzo pojmuję Linek o co ci chodzi.
No są realne zagrożenia jeśli ktoś traktuje to jako zagrożenie.
Można np umrzeć...umrzeć umrzeć jak i odlecieć i tak naprawdę nie wrócić w 100% do ciała, które nadal będzie funkcjonowało normalnie tutaj...jadło , spało, robiło zakupy...
Mam znajomego, który na kilka lat odpłynął, wrócił niedawno...
Trzeba być mocno ukorzenionym, mieć kotwicę...aby zdrowo hasać TAM.
Czy klasyfikujesz to jako realne zagrożenie czy nadal jako osobiste predyspozycje i blokady?

Tak na poważnie jak dla mnie NIE MA jednoznacznej odpowiedzi czy OBE jest bezpieczne?
Czy jedzenie, pływanie, bieganie , jazda samochodem jest bezpieczna ?
Jest jeśli będziesz to robił dobrze i zachowasz wszelkie możliwe zasady i reguły oraz zdrowy rozsądek.
Tak samo jest z OBE.
OBE jest tak samo bezpieczne jak i niebezpieczne jak zwykłe życie tu i teraz.

UŻYWAJ OPCJI EDYTUJ GDY CHCESZ CZASOWO ZARAZ JEDEN ZA DRUGIM POSTEM COŚ DOPISAĆ LINEK

Linek

#13
Wybacz AGATA ale to banalnie proste... Zagrożenie to zagrożenie nie ma tu nic do dociekania każdy chyba rozumie czym jest zagrożenie? Tak może być to przykład, który podałaś. Zagrożenie życia naszego zdrowia fizycznego, psychicznego, energetycznego itp. Jak uważacie. Każdy ma swoje zdanie. Jedni uważają, że mogą robić wszystko bo są bezpieczni ponieważ w końcu dla nich to tylko iluzja a inni widzą w tym coś więcej co nie jest zabawą.

Jesteś bezpieczna podczas wyjścia czy nie? - nie wiem jak mogę zadać prościej te pytanie :D

To czy ktoś ma jakieś blokady do samego wyjścia itp już nie jest tematem tej ankiety.

PS Jeśli w życiu istnieje zagrożenie to znaczy, że te zagrożenie istnieje :D Pytam was czy istnieje zagrożenie w OBE ...

Agata



Share via facebook Share via twitter