Instytut Roberta Noble

Wspólne śnienie - sugestie i pomysły

Zaczęty przez zinka, Sierpień 05, 2013, 10:06:02 AM

« Żyjemy w ... Oobe...? | pierwsze poważne doświadczenie z OOBE »

NianiaOgg


zinka

no to, teraz takiego namierz i zapytaj go o to i owo :D

Robert Noble

Ok liczymy na to, że w końcu pojawi się właściwa osoba :)

zinka

#18
Negai już miała spotkanie z mnichem, który nadmienił o księżycu, a wiadomo księżyc, pora nocna, czyli śnienie,  więc jest dobrze, byle tak dalej.  :D

Pozbieramy wszystkie informacje i poskładamy  ;)

Shining Light

Jestem gorącym zwolennikiem oddychania holotropowego.
W Polsce warsztaty oddychania prowadzi zazwyczaj Milan Hrabanek,
Jest bardzo mało zdjęć z sesji wspólnego oddychania bo są to po prostu sceny intymne i bardzo osobiste, choć warsztaty przeprowadza się zbiorowo.

Wydaje się, że podczas oddychania holotropowego niektórzy wychodzą z ciała.
Twórcy metody jednak tego nie analizują bo celem nie jest wyjście z ciała,  tylko uzdrowienie duszy.

Każdy ćwiczący ma partnera, który dba, by z ćwiczącym nic złego się nie stało w sensie fizycznym, a zdarzają się zblokowania mięśni i trzeba pomagać ludziom to rozpuścić.  Na kolejnej sesji na drugi dzień partnerzy zamieniają się rolami. Nigdy nie zapomnę mego partnera, Artura, bo z partnerem nawiązuje się bardzo szczególny, intymny kontakt w duchu miłości.
Artur był wtedy na warsztatach pierwszy raz, dziś jest aktywnym członkiem polskiej Grupy Holotropowej.

http://www.grof-holotropic-breathwork.net/profile/Artur

Nad całością warsztatów  czuwa moderator, który prowadzi medytację pomagającą ćwiczącym wejść w stan oddychania holotropowego, a potem z niego wyjść.  Na zakończenie warsztatów odbywa się rysowanie i analiza mandali wyobrażających to co się działo podczas  oddychania i omówienie wrażeń poszczególnych uczestników z dyskretnym, życzliwym komentarzem moderatora.

Sama sesja oddychania wygląda mniej więcej tak:


Tylko mniej więcej, bo to na zdjęciu są jakieś warsztaty transformacji jogi a nie oddychania holotropowego. Przy oddychaniu, w trakcie którego ćwiczący czasem walą rękami i nogami, potrzebują wyjść, rzucają się przy każdym ćwiczącym potrzebny jest partner no i potrzebne jest zdecydowanie więcej wolnego miejsca, niż tu.

Po co to wszystko tu piszę?
Ano po to, by zachęcić Was do urządzenia 1-2 razy w roku wspólnych warsztatów OOBE.
Warsztatów on - site, z przyjazdem na miejsce i ćwiczenia razem w tej samej sali.
Robert, jesteś w stanie zorganizować takie warsztaty i je wspaniale poprowadzić, a na koniec przeanalizować wyniki i je podsumować. Wierzę w Ciebie i gorąco pozdrawiam  :)

Ćwiczenia off-site też są dobre tylko potrzebują moderacji i konkretnych deklaracji do grupy ćwiczącej w ten sposób. Diametralnie różne są wyniki działań, gdy potencjalnych chętnych jest około 100 i cały czas pozostają oni potencjalni, niż w sytuacji gdy grupę do której zgłosiło się konkretnych 5-6 osób prowadzi konkretny moderator, który ustala dzień, godziny i narzędzia do kontaktu między ćwiczącymi a moderatorem no i zbiera i prowadzi wspólną analizę wyników ćwiczenia.

Powodzenia  :)

Robert Noble

Cytat: robercik101 w Sierpień 20, 2013, 03:50:10 PM


Robercik możesz mi powiedzieć co chciałeś wyrazić wstawiając to zdjęcie? Nic nie napisałeś, więc jak dla mnie taka wiadomość nadaje się tylko do usunięcia...

NianiaOgg

shining, marzy ci się instytut R.Monroe bis? :)
on był pierwszym który wpadł na pomysł wspólnych ćwiczeń w oobe.
Podobno wspólne słuchanie dźwięków hemi-sync dawało rewelacyjne rezultaty.
Zajęcia z jego kolegą, B.Moenem były też świetne, a odbywały się również w polsce, Sowa brała w nich udział.

Shining Light

Nic mi się nie marzy, bo jestem w Instytucie Roberta Nobla, który jest w sam raz.
To co mi wpada do głowy, może jest głupie, może powiela jakieś schematy, tego nie wiem.
Piszę w dobrej wierze to, co myślę, że może się Wam przydać.
A jak nie, to mi powiecie.

NianiaOgg

Cytat: Shining Light w Sierpień 20, 2013, 09:09:06 PM
Piszę w dobrej wierze to, co myślę, że może się Wam przydać.
A jak nie, to mi powiecie.
no przecież wiemy :)
żartuję sobie, nie czepiam się przecież. Dobrze że masz pomysły, wnosić świeże tchnienie w nasze forum :)

zinka

Jeśli parę osób ma cel i potrafi skupic się na rezultacie swoich pragnień i dokonac projekcji uczuc, które odczują gdy ich cel zostanie osiągnięty, to to nastąpi.  ;)

W eter zostanie wysłany przekaz składający się z harmonijnych fal energii o tym samym nastawieniu, grupa ma moc, która dużo może.   ;D





Robert Noble

Cytat: Shining Light w Sierpień 20, 2013, 05:42:43 PM
Po co to wszystko tu piszę?
Ano po to, by zachęcić Was do urządzenia 1-2 razy w roku wspólnych warsztatów OOBE.
Warsztatów on - site, z przyjazdem na miejsce i ćwiczenia razem w tej samej sali.
Robert, jesteś w stanie zorganizować takie warsztaty i je wspaniale poprowadzić, a na koniec przeanalizować wyniki i je podsumować. Wierzę w Ciebie i gorąco pozdrawiam  :)

Myślę, że zorganizowanie takiego warsztatu może być bardzo ciekawym doświadczeniem. Już w mojej głowie rodzą się pewne pomysły. Zależałoby mi na takim szkoleniu połączonym z fajną integracją i dobrą zabawą. Żeby nie zbaczać z tematu tego wątku jakim jest wspólne śnienie, założę nowy wątek z tematem warsztatowo/integracyjnym i zobaczymy ile osób byłoby zainteresowanych taką imprezą :)

zinka

#26

tak na zachętę, żeby kolorowe sny były i udane spotkanie  ;D





;D

yogiccp


Agata

Myślę, ze może zaskoczyć nas/was jakość energii, gdy w jednym miejscu zbiorą się tacy ludzie i będą razem śnić.
Mogą być niezłe niespodzianki ;) ;D
Fajnie.

Sillewa

Witam,

Ja chętnie bym spróbował eksploracji partnerskich (Bruce Moen - kryształ). Można by spróbować umówić się na konkretną noc (przywołać symbol lub obraz) i starać się połączyć z innymi. Jestem ciekaw rezultatów takiego eksperymentu.

Próbować warto. Czekam na komentarze :)

Pozdrawiam
Sillewa


Share via facebook Share via twitter

sklep ezoteryczny super produkty rozwojowe misy krysztalowe uzdrawianie strona autorska robert noble strona instytutu roberta noble strona instytutu roberta noble