Technika ADA (All Day Awareness)

Zaczęty przez robercik101, Styczeń 01, 2014, 11:52:06 AM

« OBE - bezpieczeństwo czy wręcz odwrotnie ? (ankieta) | Skondensowana hardcorowa technika weekendowa Darka Sugiera - Próbował ktoś ? »

robercik101

Odkryłem tą technikę czytając darmowego e-booka mojego kolegi (do pobrania tutaj) z którym prowadzę akcję ;)

Cytat z książki:
Cytat
W  skrócie,  ADA  to  zauważanie  i  zwracanie  uwagi  na  subtelne  rzeczy  w  życiu  które
większość ludzi bierze za pewnik. (...)
Na  początku  będziesz  musiał  zmusić  się,  aby  być  w  pełni  świadomym  swojego  otoczenia.
Pomysłem  jest,  aby  być  świadomym  WSZYSTKIEGO  wokół  siebie.  Po  ćwiczeniu  ADA
przez jakiś czas, zaczniesz być świadomym bez zmuszania się. Gdy będziesz ćwiczył więcej,
staniesz się świadomy naturalnie z lekkim wysiłkiem. Ostatecznie znajdziesz się w momencie
w  którym  już  nie  ćwiczysz  ADA,  żyjesz  tym.  Stanie  się  to  dla  ciebie  naturalne.  Kiedy
osiągniesz ten poziom świadomości, sen sam w  sobie stanie się znakiem snu. Wszystko co
widzisz we śnie będzie twoim testem rzeczywistości. Każdy sen będzie snem świadomym i
osiągniesz szczyt świadomego śnienia.
Świadomość nie tylko pomaga w osiągnieciu świadomości podczas snu, ale również pomaga
w  pamięci  snów.  Jeżeli  będziesz  ćwiczył  ADA,  zacznie  się  to  przenosić  do  twoich  snów.
Nawet jeżeli nie osiągasz jeszcze świadomości, to zaczniesz zwracać więcej uwagi na senne
otoczenie. Będziesz dokonywał mentalnych notatek na temat tego co czujesz, słyszysz itd.

Brzmi ciekawie :D
Cytat
Dla przykładu, idziesz z psem przez podwórko. Bądź świadomy wszystkiego wokół. Usłysz
swoje  kroki,  poczuj  jak  pracują  twoje  mięśnie  nóg  kiedy  idziesz,  zobacz  jak  mrugasz
powiekami,  wsłuchaj  się  w  dźwięk  swojego  oddechu,  zauważ  jak  twoja  klatka  piersiowa
rozszerza się podczas wdechu i wydechu. Poczuj zapach powietrza. Czy on się zmienia? Czy
każdy powiew wiatru pachnie tak samo? Poczuj język który spoczywa na dnie jamy ustnej.
Każda  konstrukcja  i  obiekt  ma  cień...zauważasz  to?  Wsłuchaj  się  w  tupot  psich  stóp.
Większość osób trzyma smycz i idzie chodnikiem całkowicie zagubiona w swoich myślach.
Większość nawet nie zauważa kontroli z jakiej korzysta do zasilania swoich nóg.
Siedzisz  przy  komputerze  i  robisz  zadanie  z  matematyki.  Poczuj  klawisze  pod  palcami,
zauważ jak bez wysiłku twoje palce latają z jednego klawisza do drugiego bez namyślania się
nad  następnym  klawiszem/literą.  Kiedy  czytałeś  dwa  poprzednie  zdania,  czy  wziąłeś  za
pewnik  proces  mrugania?  Jakie  dźwięki  słyszałeś  podczas  czytania  tego  poradnika?  Jak
pachnie  powietrze?  Zauważyłeś  cienie  wszystkich  przedmiotów  wokół  ciebie?  Czujesz
powietrze przemieszczające się przez twój język i usta?

EosCris

No fajnie obrazowa to napisał :)

Ta metoda to bycie w TU i TERAZ.

zinka

Tak, odkrycie świadomości swojego jestestwa, to fajna sprawa i bardzo przydatna.  <ok>

bezi227

Niezbyt rozumiem tą technikę. Czy chodzi tu o RT w pełnej świadomości ? Jeśli ktoś mógłby mi wytłumaczyć technikę ADA w inny sposób, czyli co mam robić krok po kroku, to byłbym wdzięczny ;)

Linek

Bezi chodzi tylko o to by być nadzwyczajnie świadomym ;) Możesz np. ćwiczyć świadome oddychanie itp. nazwałbym to raczej zaciekawieniem świata, czujnością odkrywczą tak jak byś ciągle doświadczał go pierwszy raz :) Uproszczeniem tej metody może być np. zatrzymywanie się co 15 min i po prostu badania wszystkiego wokół świadomie najlepiej z wewnętrznym pytaniem "czy to aby nie jest sen?" Nie koniecznie musisz robić RT przy tym. RT to chyba najsłabsza z wszelkich technik do LD lecz najłatwiej ją wprowadzić w przeciwieństwie np. do WILD'a.


Share via facebook Share via twitter