Sprawy Techniczne

Zaczęty przez Robert Noble, Sierpień 12, 2013, 01:44:24 PM

« Swiadomy sen - problem z osiagnieciem | Wygląd forum »

Robert Noble

Od instalacji najnowszej wersji wystąpił błąd. Nie można zalogować się na forum korzystając z formularza znajdującego się w lewym górnym rogu. Trzeba kliknąć w ikonę zaloguj się widniejącą w menu.

Robert Noble

Ok sytuacja opanowana, problem rozwiązany. Można się logować :)

Robert Noble

Czas na nowości :) Został zmieniony szablon forum. Zanim się przyzwyczaimy to pewnie trochę minie, ale już widoczne są liczne korzyści tej zmiany.
Jedną z ważniejszych jest wygląd forum na komórce. Jest tak dobry, że nie trzeba będzie korzystać z aplikacji tapatalka, której wadą było to, że nie był widoczny czat forum.
Zniknęło parę opcji takich jak ocena użytkownika, ale wydaje się, że było to zbędne.
Forum znacznie przyspieszyło z racji braku dużej grafiki w tle.
Po lewej stronie jest panel, który można ukrywać korzystając z ikonki na górze po lewej (3 poziome kreseczki). Niestety znika to gdy wejdziemy w nowy dział czy temat, ale myślę, że da się do tego przyzwyczaić.
Zobaczymy w trakcie czy coś się wykluje co nas zaskoczy :)
Zatem zapraszam do aktywnego udziału w forum, mam nadzieję, że Wam się podoba! :)

Robert Noble

Niebawem forum będzie przenoszone na nowy serwer. Może to wiązać się z chwilowymi utrudnieniami w działaniu. Mam nadzieję, że wszystko uda się skopiować i bez problemu będzie działało na nowym, lepszym (szybszym) serwerze.

Prawdopodobnie usunę dział Multimedia, jest to galeria która chyba nie sprawdziła się i nie jest praktyczna.

Jeżeli macie jakieś pytania odnośnie forum itd. to piszcie :)

Robert Noble

No i stało się! Forum jest już na nowym serwerze! Jak widzicie zmienił się wygląd szablonu, który jest dostępny w 2 wersjach kolorystycznych jasnej i ciemnej. Można jednym przyciskiem zgasić światło lub je zapalić.
Strona zdecydowanie działa szybciej co z pewnością będzie radować nasze dusze.
Jeżeli zauważycie jakieś błędy to zgłaszajcie na bieżąco.
Myślę też o zmodyfikowaniu (uszczupleniu działów) aby forum było bardziej przejrzyste. Wszelkie propozycje zmian mile widziane!

Robert Noble

Możliwe, że jeszcze nie u wszystkich strona forum działa. Jest to prawdopodobnie związane z propagacją serwerów DNS. Powinno być wszystko w porządku za kilka lub kilkanaście godzin :)

Robert Noble

Wyłączyłem czata na forum. Dzięki temu działa nieco szybciej. Niestety czat nie działał w pełni, nie wyświetlały się linki, niektóre wiadomości itd. Podejrzewam, że może to mieć coś wspólnego z wersją PHP. Stary czat nie jest kompatybilny z PHP >7
Istnieje nowa wersja czata, która prawdopodobnie by działała niestety kosztuje 20$ :(

Robert Noble

Udało się naprawić wtyczkę users online today dzięki której widać na głównej stronie forum kto był dostępny z zarejestrowanych użytkowników :)

Robert Noble

W końcu się za to wezmę, ale być może macie własne wizje jak okroić ilość działów na forum aby było bardziej czytelne/przejrzyste. Wszelkie uwagi będą rozpatrzone. Obecnie widzę, że jest za duży chaos, musimy to jakoś uprościć :)

Robert Noble

Robimy czystkę wśród użytkowników forum. Są tacy co tylko się zarejestrowali i ani razu nie zalogowali jak również osoby które nigdy nie napisały ani jednego posta. Takie osoby z automatu zostają usunięte. Ciągle w planach jest ograniczenie liczby działów, wasze sugestie co zostawić lub zmienić będą rozpatrywane :)

Robert Noble

Czat zostaje wyłączony, gdyż zauważyliśmy niezbyt ciekawy efekt trollingu. Jeżeli ktoś chce coś ciekawego napisać to proszę umieszczać swoje przemyślenia w sekcji forumowej w odpowiednim temacie.

Robert Noble

forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji smf 2.0.18
Możliwe, że będzie szybciej działać :D

Robert Noble

Zniknęło trochę zardzewiałych działów, dzięki czemu jest przejrzyściej i można skupić się na innych wątkach. Myślę, że to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla nowych użytkowników.

Robert Noble

Jest wprowadzonych kilka usprawnień pod kątem seo. Forum tymczasowo zostaje otwarte dla gości. Czat też jest uruchomiony testowo, zobaczymy jaki przyniesie skutek.

Robert Noble

Z jakiś dziwnych powodów nie działa wysyłanie wiadomości z forum. Może być to problematyczne przy potwierdzaniu zarejestrowanego konta lub jeśli chcecie np. odzyskać/zmienić hasło do konta to forum nie przyśle informacji. W takich sytuacjach piszcie do mnie PW lub ścigajcie mnie na FB.


Share via facebook Share via twitter