Rozgrzewająca zupa krem marchewkowa :)

Zaczęty przez Sofia, Wrzesień 12, 2013, 12:15:50 PM

« e-booki, kindle i takie różne, pomocy! | Teledysk Avicii vs Nicky Romero - I Could Be The One »

Sofia

Pyszna zupka, która idealnie pasuje do jesiennej aury, posiada w składzie imbir, kurkumę, chili i curry - zatem rozgrzewa jak trza :)
Można też dodać suszonych grzybów wtedy już w ogóle smakuje wybornie :P
Jednak według mnie sekretem tej zupy jest przesmażana cebulka, którą się dorzuca w pewnej fazie gotowania.

Składniki:
4 marchwie, 2 ziemniaki, 3 cebule, garść grzybów suszonych, imbir, curry, kurkuma, chili, gałka muszkatołowa, sól, pieprz, ciutka sosu sojowego, odrobinka czarnuszki, czosnek niedźwiedzi

Marchew, ziemniaki i 1 cebulę gotujemy w wodzie do miękkości z przyprawami a potem blenderujemy na gładką masę.
2 cebule drobno siekamy i przysmażamy z solą, pieprzem i czerwoną papryką i wrzucamy do zupki.
Dodajemy garść grzybów. Można dodać troszkę masła do smaku lub oleju kokosowego.
No i tak się jeszcze gotuje trochę aż nabierze wyrazistości.

Pod koniec kroimy kromki chleba/bułkę w kostkę i podsmażamy na maśle obsypując w papryce słodkiej i soli i pieprzu. Wrzucamy już do zupki na talerzu. No i gotowe :)

Może przy następnej porcji jak będę konsumować zrobię fotkę :)

NianiaOgg

mniam! Dziękuję, to ja tu poprosiłam o przepis więc dzięki mnie go macie hehehe!  <gotuje>
czyli cała zasługa przypada mnie!  ;D

Sofia


Robert Noble

Całkiem niezła ta zupa :) Rzeczywiście na jesienną porę może się przydać taki przepis. Dzięki Sofia! Dzięki Niania! :D

Shining Light

Sofia, podziękowania i plusik za niezwykłą apetyczność (zupki) i normalność (Twoją)  :)
<sun> <sun> <sun>


Share via facebook Share via twitter