Instytut Roberta Noble

Książka: OOBE - Drugie Życie Poza Ciałem

Zaczęty przez Robert Noble, Lipiec 10, 2014, 09:56:54 PM

« Filmy o tematyce OBE/LD i nie tylko | Książka: Nagual Julian - Moja Inicjacja w Świecie Czarowników »

Robert Noble

Zakończone zostały prace nad moją nową Książką: OOBE - Drugie Życie Poza Ciałem - Praktyczny Przewodnik Jak Opuszczać Ciało. Zawiera ona niezbędne informacje na temat metodyki opuszczania ciała, to co najważniejsze - bez owijania w bawełnę.

Jeżeli chcesz otrzymać Książkę z moją dedykacją lub też bez niej, napisz do mnie maila na adres: robert@instytutnoble.pl i już teraz zarezerwuj swoją kopię. Obecnie Książka znajduje się w wydawnictwie i trzeba będzie trochę poczekać zanim zostanie przekazana drukarni. Planowany termin premiery przypada na wrzesień/październik tego roku.


PS. Założyłem specjalną stronę na Facebooku: STRONA NA FB
Rozlosowane zostaną trzy kopie Książki wśród osób, które zalajkują stronę.

EosCris

Ja już czekam z niecierpliwością :D Okładeczka rewelacja! Dla grafika należą się gratulacje :)
Arti piękna jest :) jak napisze swoją, to poproszę o stworzenie dla niej okładeczki :)

Robert Noble

Uwaga! Premiera książki tuż tuż, a z nią mała niespodzianka dla tych, którzy rezerwują swoją kopię. Mam do rozdania specjalne prezenty, które pomogą Wam w codziennych treningach, a w połączeniu z informacjami zawartymi w książce znacznie ułatwią podróżowanie.

Na rozlosowanie czeka 5 świecących długopisów IRN oraz 5 dzienników snów.

Życzę szczęścia w losowaniu!

zinka

Nie tuż tuż, tylko wreszcie jest :)

premiera przypadła na 25.11.2014r   

    <ognie>    OOBE - Drugie Życie Poza Ciałem <ognie>


Robert Noble

Tak książka jest już dostępna w sprzedaży!

Zamówienie egzemplarza z dedykacją możliwe jest na stronie:

http://instytutnoble.pl/oobe/ksiazka



Robert Noble

Książki poszły już w świat! Otrzymaliście swoje egzemplarze. Teraz przyszedł czas aby napisać coś od siebie. Co o niej sądzicie? Czy książka miała jakiś wpływ na Wasze sny?

Proszę o szczere opinie i opisanie swoich wrażeń.

Z góry dziękuję za wszelkie komentarze :)

Meszi

W praktyce jestem początkującą osobą jeżeli chodzi o OOBE ponieważ nie miałem jeszcze przyjemności wyjścia (jedynie kilka LD w ostatnim czasie). W teorii zaś co nieco wiem ponieważ przeczytałem sporo książek + setki różnych tematów na forach związanych z OOBE, wiele poradników i filmików na YT.

Mimo to w Twojej książce znalazłem odpowiedzi na kilka moich pytań. Jestem więc bardzo zadowolony i mogę ją wszystkim polecić ponieważ wszystko jest tam przedstawione w zrozumiały sposób. Jestem przekonany, że porady zamiesczone w "OOBE - Drugie Życie Poza Ciałem" pomogą mi osiągnąć to do czego dążę  <death>

Robert Noble

#7
Dzięki Meszi, że podzieliłeś się swoimi wrażeniami po przeczytaniu książki.

W internecie pojawiają się kolejne recenzje, jedna  z nich ujrzała światło dzienne w serwisie http://moznaprzeczytac.pl, który specjalizuje się w recenzjach książek:


W ciągu całego swojego życia człowiek statystycznie przesypia około 20 lat. Oczywiście można próbować skrócić ten czas stosując różne metody, w tym środki farmakologiczne, ale znaczny niedobór snu prędzej czy później bardzo negatywnie odbije się na naszym zdrowiu. W każdym bądź razie ponad ćwierć swojego życia śnimy. Czy można ten czas uznać za niewykorzystany lub co gorsza zmarnowany? W swojej książce OOBE. Drugie życie poza ciałem Robert Noble przekonuje, że czas ten można jeszcze eksploatować. Nie chodzi tu o zwiększenie komfortu snu i lepszy wypoczynek (choć to nierzadko idzie w parze), ale zupełnie świadome życie w świecie, nad którym możemy mieć całkowitą kontrolę. Wystarczy tylko wyjść ze swojego ciała...

OOBE (Out of Body Experience) nazywane inaczej eksterioryzacją, to umiejętność postrzegania rzeczywistości poza swoim fizycznym ciałem. Chociaż termin ten budzi kontrowersje wśród naukowców, nie przeszkadza to osobom praktykującym OOBE w doskonaleniu swoich umiejętności. Jak zaznacza sam autor na początku książki nie zamierza nikogo namawiać do wiary w te zjawisko. On sam wielokrotnie doświadczył eksterioryzacji i niezależnie od wyjaśnienia naukowego czy wrażeń, jakich doznał powstają jedynie w mózgu czy są efektami pozacielesnych wędrówek uważa, że przejścia te wiele zmieniły w jego życiu i uczyniły go lepszym. Dzięki swoim podróżom mógł zmierzyć się ze swoimi lękami, pragnieniami i zrobić to, czego w świecie fizycznym nie mógłby zrealizować.

Robert Noble zagadnieniem OOBE zainteresował się już w wieku młodzieńczym. Mając jedenaście lat zainspirowany książką Roberta Monroego ,,Podróże poza ciałem" zaczął swoje własne dociekania nad możliwością poznania innej rzeczywistości, która go otacza. Jak sam wspomina, nie było łatwo – nie tylko ze względu jak na tamte czasy, ciężki dostęp do informacji, ale również na wiele porażek i obaw w osiągnięciu upragnionego efektu. W końcu po 5 latach prób udało się osiągnąć autorowi swoje pierwsze świadome wyjście z ciała. Kolejne lata spędził doskonaląc swoją technikę i poszerzając wiedzę z tego zakresu. Zaowocowało to wydaniem kilku publikacji na temat OOBE i stworzeniem materiałów pomagających w nauce wychodzenia poza ciało. Wreszcie w 2013 roku założył Instytut swojego imienia, którego zadaniem jest badanie i pomoc zainteresowanym rozwinąć potencjał świadomości. Z jego dorobkiem możemy zapoznać się na oficjalnej stronie Instytutu: http://www.instytutnoble.pl/.

Sama książka to dość unikatowy poradnik na temat podróży astralnych. Znajdziemy w niej kompleksowe informacje na temat zjawiska zrozumiałe nawet dla osób, które wcześniej nie spotkały się tematyką OOBE. Zaletą książki jest jej prostota, przejrzystość ale i konkretność. Autor stawia sobie za cel przekazanie informacji i doświadczeń, które zbierał przez lata, a nie przekonanie na siłę do swoich racji. Efektem jest rzetelna książka-przewodnik dzięki której przygotujemy się oraz odbędziemy podróż poza czas i przestrzeń. Czytelnik pozna nie tylko kilka metod i technik pozwalających na opuszczenie ciała (oraz jak ten stan podtrzymać), ale dostanie ogromną garść praktycznych porad, w jakich warunkach je wykonywać, kiedy warto próbować, a kiedy prawdopodobieństwo sukcesu będzie niewielkie. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie wspomniane w tekście metody zostały wypróbowane przez autora wielokrotnie. Podobnie, jeżeli chodzi o substancje i czynniki wspomagające i utrudniające eksterioryzację, na które poświęcone zostały osobne rozdziały. Czytając książkę autor krok po korku wprowadza Czytelnika w kolejne zagadnienia dotyczące OOBE. Nie pisze o tym tylko w superlatywach – odpowiedzialnie ostrzega przed możliwymi negatywnymi doznaniami oraz lękami, na jakie niemal na pewno napotka i z którymi będzie musiał się zmierzyć początkujący podróżnik astralny. Jest to o tyle istotne, ponieważ pokonanie tych lęków, umożliwia pełne doznanie OOBE, na co i w tym przypadku autor ma swoje strategie i porady. Również dla osób, którym najzwyczajniej mimo prób nie udaje się wyjść poza ciało autor zostawia wskazówki i rozdział na temat motywacji. W książce dodatkowo znajdziemy opisane subiektywne doznania autora w niefizycznym świecie, a także wywiad przeprowadzony z autorem, który polecam przeczytać, jako pierwszy, aby bardzo płynnie wejść w tematykę książki.

OOBE. Drugie życie poza ciałem można polecić właściwie każdemu. Prosty język, bardzo dobrze wyjaśnione zagadnienia, mnóstwo porad i krok po kroku opisane techniki powodują, że książka Roberta Noble jest pozycją uniwersalną. Jedyne, co trzeba to chęci i samozaparcia, aby trenować, bo jak sam autor odpowiada – dlaczego warto wychodzić z ciała? By żyć w pełni!

http://moznaprzeczytac.pl/oobe-drugie-zycie-poza-cialem-robert-noble/

Świetlisty


Robert Noble

#9
Świetlisty cieszę się, że Ci się podoba :) Co prawda liczyłem, że napiszesz coś więcej, ale grunt, że świeci słońce :)

Kolejne recenzje jakie pojawiły się w internecie:
http://ezoksiazki.blogspot.com/2014/12/69-oobedrugie-zycie-poza-ciaem.html
http://argenteumocculta.blogspot.com/2014/12/oobe-drugie-zycie-poza-ciaem-robert.html


Tutaj można poczytać recenzję Marii:
http://www.instytutnoble.pl/nadeslana-recenzja-oobe/

A oto bardzo zaskakująca recenzja, która musiała zostać opublikowana na łamach IRN:
http://www.instytutnoble.pl/recenzja-ksiazki-nadeslana-przez-anne-krol/


zinka

OOBE – DRUGIE ŻYCIE POZA CIAŁEM. Wywiad z autorem Robertem Noble



Wywiad przeprowadzony przez Marek Bachorski-Rudnicki recenzentem książek.




O tym, co pan robi można śmiało powiedzieć, że jest to fascynujące, dość zagadkowe, niebezpieczne, porywające i bardzo enigmatyczne zajęcie.

Z pewnością jest to stan, którego trzeba doświadczyć na sobie. Wtedy też zrozumie się, po co i dlaczego się to robi i czemu chcę się wciąż więcej.



I wiele innych odpowiedzi można przeczytać w wywiadzie.



zinka



Robert Noble:OOBE, drugie życie poza ciałem, czyli wędrówki duszy



Przyznaję, że po książkę sięgnąłem z ciekawością. Jako sceptyk, ale i pragmatyk do tego typu publikacji z reguły podchodzę z pewną dozą tolerancji, akceptacji, zrozumienia, ale także i racjonalnie. Jestem otwarty na nowe doznania, jednak warunkiem musi być ich rzetelność.


Czym jest OOBE

 Wydaje się więc, że OOBE to droga do realizacji swoich marzeń, dążeń i pragnień. Czy tak jest na pewno trudno jest akurat mnie odpowiedzieć, bo nigdy nie miałem podobnych doświadczeń. Po przeczytaniu książki jedną rzecz wiem na pewno. Jeśli kiedykolwiek będę chciał tego spróbować, to poradnik Roberta Noble będzie najlepszą z możliwych książek, która wskaże mi jak to robić poprawnie. To doskonałe kompendium wiedzy zebrane w jednej pozycji. Polecam każdemu, kto w jakiejś mierze czuje się ograniczony przez własne ciało i chciałby to zmienić.



Marek Bachorski-Rudnicki

Czytaj wiecej: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/robert_noble_oobe_drugie_zycie_poza_cialem_czyli_wedrowki_duszy_322204.html






Robert Noble

Recenzja Ivelliosa z radia Paranormalium:

Któż z nas nie marzył, aby móc kiedyś przekroczyć pewną granicę i wejść do innego, niefizycznego świata? Któż z nas nie słyszał, dość niekiedy zaskakujących, historii o ludziach, którzy opuszczają swoje ciało i odbywają fascynujące podróże, nie tylko po fizycznym świecie?

Przeczytane i usłyszane tu i tam – między innymi w audycji ,,Rozmowy poza ciałem" jak również w słynnych książkach Roberta Monroe – historie o podróżach astralnych uruchamiają magiczne narzędzie zwane wyobraźnią i powodują, że wielu z nas – nieważne, czy świadomie czy też podświadomie – pragnie przeżyć podobną przygodę. To właśnie dlatego zaczynamy sięgać po takie książki, jak wydana niedawno ,,OOBE. Drugie życie poza ciałem" znanego z anteny Radia Paranormalium podróżnika astralnego, Roberta Noble.

Swoją książkę Robert Noble opublikował kilka lat temu w formie e-booka, teraz jednak, za namową zachwyconych jej treścią czytelników którzy pragnęli, aby zagościła w ich domowych biblioteczkach, wydał ją również w postaci drukowanej, z małą pomocą wydawnictwa Illuminatio.

Książkę tę od podobnych publikacji odróżnia to, że podane informacje autor przekazuje w sposób niezwykle przystępny. Nie jest to kolejna gruba ,,bela o gabarytach biblijnych", jakimi raczą nas choćby autorzy amerykańscy. Książka zawiera przede wszystkim to, czego tak naprawdę potrzebuje OOBEnauta, zarówno początkujący, jak i zaawansowany. Mówiąc krótko, zawiera ona praktyczne wskazówki, jak wychodzić z ciała.

Książkę można podzielić na trzy zasadnicze części. W pierwszej Robert opisuje różne doświadczenia, pokazując czytelnikowi, jak to wszystko wygląda. W drugiej zapoznajemy się ze spisem rzeczy, które mają wpływ na wywołanie i przebieg naszej projekcji. Trzecia część – która, podejrzewam, najbardziej zainteresuje szczególnie początkujących OOBEnautów – opisuje różne metody, jakimi można wychodzić z ciała. Mamy tutaj pełen opis, począwszy od zasypiania ciała po dostrajanie zmysłów poza nim, podkreślona jest również niezwykle ważna rola wizualizacji.

Oprócz praktycznych porad, ćwiczeń, sposobów radzenia sobie z lękiem przed OOBE i zagrożeniami w astralu oraz eliminowania takich czy innych czynników utrudniających wyjście poza ciało (swoją drogą, czy ktoś zastanawiał się, na przykład, jak wyeliminować wybitnie zgubny wpływ na nasze doświadczenia pozacielesne tych wszystkich wróbli i innych ptaków hałasujących za oknem?), Robert Noble dzieli się również swoimi doświadczeniami, jakich doznał w nie fizycznym świecie. To właśnie te doświadczenia, jak również sposób przekazania cennych informacji sprawiają, że książka Roberta to taki trochę dziwny przewodnik, którego czytaniu towarzyszy prawdziwa, silna ekscytacja i pozytywne uczucie, które trudno określić słowami.

Dlaczego? Być może dlatego, że już czytając jego książkę (nawet jeszcze nie rozpoczynając ćwiczeń!) zaczynamy obcowanie z czymś nowym, nieznanym, czymś co przekracza nasze dotychczasowe ramy rozumowania.

Jak już wspomniano wcześniej, książka jest napisana prostym, lekkim, przyjemnym i niezwykle przystępnym językiem, co sprawia, że pożytek z niej będą mieli zarówno początkujący jak i zaawansowani OOBEnauci. Autor ani przez moment się nie wywyższa, nie próbuje pokazywać, że to on jest tym, który potrafi coś więcej niż czytający jego publikację.

Wydaje się, że najważniejszym, co z książki Roberta Noble może wynieść każdy czytający, jest MOTYWACJA. Motywacja do spróbowania, motywacja do ćwiczeń, motywacja do przełamania swoich lęków i przeżycia czegoś niezwykłego, a w końcu – motywacja do zmienienia samego siebie. Na lepsze.

Polecając tę książkę na łamach naszej strony mogę Wam zagwarantować, że gdy już zapoznacie się z jej treścią, nie będziecie żałowali ani sekundy poświęconej na jej przeczytanie.

http://ivellios.com/2015/01/recenzja-ksiazki-oobe-drugie-zycie-poza-cialem/

Robert Noble

 http://bookeaterreality.blogspot.com/2015/02/oobe-duchowe-zycie-poza-ciaem-robert_26.html

OOBE
, czyli Out of Body Experience, a więc doświadczenia poza ciałem czy też po prostu projekcje astralne, nie jest dla mnie czymś nowym. Jest to zjawisko znane mi dosyć dobrze, nie raz próbowałam, nie raz miałam dziwne przygody, a wiem, że gdybym poświęciła się temu bardziej, mogłabym w końcu osiągnąć zadowalające mnie efekty. Jednak wiedzy nigdy za wiele – z tego też powodu z chęcią sięgnęłam po książkę autorstwa Roberta Noble'a, który jest jednym z najbardziej znanych podróżników astralnych i ma za sobą już nie lada doświadczenie.

Książka ta to teoretyczny i praktyczny przewodnik po świecie OOBE. Zawiera w sobie całe mnóstwo informacji, a autor nie owija w bawełnę. Daje nam jasny obraz tego, co powinien – trochę teorii, trochę praktyki, a wszystko to napisane przystępnym i w pełni zrozumiałym językiem. Widoczne jest to, że autor siedzi w owej tematyce już od długiego czasu, posiada konkretną i sprawdzoną wiedzę dotyczącą projekcji astralnych i z łatwością dzieli się swoimi przeżyciami z czytelnikami. Jedyne, co mnie trochę odrzucało od tej pozycji to fakt, że chwilami autor powołuje się na definicje żywcem wzięte z wikipedii, a osobiście mam do tego po prostu uraz (co też studia robią z człowiekiem...).

Jednak muszę przyznać, że książka ta mnie nieco zaskoczyła. Zazwyczaj przewodniki dotyczące OOBE skupiają się głównie na metodach, za pomocą których można je osiągnąć. W tym przypadku jest inaczej, bowiem sama metodyka to tylko maleńki element całości. Autor skupia się na całej otoczce, która jest równie ważna, a niejednokrotnie pomijana. Pan Noble przedstawia nam psychiczne i fizyczne ograniczenia przeżycia projekcji, wspomagacze i dźwięki ułatwiające wyjście z ciała, a nawet wpływ diety i kondycji fizycznej na powodzenie w tej kwestii. 

Ważnym elementem, który powstrzymuje wiele osób przed przeżyciem OOBE jest lęk, dlatego też autor nie zapomniał przedstawić kilku metod radzenia sobie z nim. Otrzymujemy też porady dotyczące odpowiedniego dostrojenia, prowadzenia dziennika i wywoływania wibracji niezbędnych do opuszczenia ciała. Same metody również tutaj znajdziemy, ale właściwie tylko trzy z nich – jednak osobiście uważam, że te najbardziej powszechne i dające najlepsze efekty. Jest jeszcze jeden ważny element tej pozycji – codzienne praktykowanie rzeczy, które mogą pomóc w późniejszym opuszczaniu ciała. Może to dziwne, ale naprawdę zachowywanie świadomości i trzymanie się pewnych reguł w ciągu dnia jest również istotne, bo OOBE wymaga ogromnego zaangażowania i treningu. 

Na sam koniec pan Noble odpowiada na jedno konkretne pytanie – po co w ogóle wychodzić z ciała? Zapewne każdy ma ku temu swoje własne powody i to one powinny być najważniejsze i działać jako motywacja, ale być może słowa autora przekonają innych, aby spróbować tego niesamowitego doświadczenia. Dodatkowym elementem tej pozycji jest krótki wywiad z autorem przeprowadzony przez studentkę dziennikarstwa. Dzięki niemu dowiadujemy się co nieco o panu Robercie, jego początkach z OOBE oraz kilku dodatkowych informacji z tej dziedziny. 

Książka Roberta Noble'a jest rzetelną i niepowtarzalną pozycją dotyczącą projekcji astralnych. Nie ukrywam, że dowiedziałam się kilku nowych rzeczy i poczułam się na nowo zmotywowana do działania. W książce tej pojawia się wiele informacji, dodatkowych schematów i ilustracji i jestem przekonana, że powinien po nią sięgnąć każdy, kto interesuje się tą tematyką. Zarówno osoba początkująca, jak i zaawansowana znajdzie tutaj coś dla siebie. Jestem zadowolona z lektury i zapewne jeszcze nie raz do niej powrócę – w poszukiwaniu wskazówek, w przypomnieniu sobie pewnych technik czy też rzucenia okiem na wiele motywujących cytatów przytaczanych przez autora. Polecam.

Robert Noble

Najważniejsza polska książka na temat osobistych doświadczeń z opuszczaniem ciała - obok wydanego przed 8 laty przez polskiego OBE-podróżnika nr 1 Darka Sugiera (ponad 4 tysiące wyjść poza ciało) tomu Miłość i wolność. Poza ciałem. Przy czym, o ile Darek - który jest fenomenem sam w sobie, także jeśli chodzi o jego barwną osobowość - dzielił się wielowątkowymi osobistymi refleksjami z podróży w świat niefizyczny, edycja Roberta Noblego ma w dużej mierze charakter praktycznego poradnika i swoistego przewodnika po wspomnianej problematyce (autor prowadzi również stronę internetową www.instytutnoble.pl poświęconą tym zagadnieniom).
Oprócz procedur i metod wychodzenia z ciała, a także technik i środków wspomagających (vide szczegółowe rozważania na temat wywołania wibracji tzw. dostrajania dźwięków w praktyce OBE, etapów bezpośredniego wyjścia z ciała metodą 4 + 1, koncentracji uwagi na snach - to tylko niektóre przykłady), w jego książce można znaleźć także sporo zapisów osobistych doznań i doświadczeń z pobytów w świecie niefizycznym (np. sekwencja Byłem kobietą).
Na uznanie zasługuje zwrócenie uwagi na reguły bhp, jakich należy przestrzegać przed i w trakcie OOBE (tu warto zwłaszcza polecić rozdział Co utrudnia osiąganie OBE oraz rady zawarte w sekwencji Gdy się nie udaje). Szczególnie ciekawy wydaje się też wieńczący książkę wywiad z autorem poświęcony lękom przed wychodzeniem z ciała. R. Noble w odpowiedzi na zadane mu pytanie mówi m.in. o napotykaniu po tamtej stronie istot, które mogą napawać strachem. Przyznaje, że początkowo się ich bał i prowadził z nimi walkę, jednak rzeczywistym rozwiązaniem problemu okazało się zrozumienie, że istoty te mają związek z jego własnymi podświadomymi kreacjami. Uznałem - wyjaśnia - że stanowią one projekcję moich ukrytych lęków i nie są realne, choć tak to wyglądało. Przekonałem siebie, że jest to sytuacja, nad którą mam kontrolę, a wszystko, co wydarzyło się złe w OBE, było wytworem mojej świadomości. Nawet, jeśli nie do końca było to prawdą, takie nastawienie bardzo mi pomagało.

Nie trzeba dodawać, że wspomniane refleksje są potwierdzeniem wniosków Roberta Monroe'go o zapisanych w jego fundamentalnej z ontologicznego punktu widzenia trylogii, która zresztą zainspirowała R. Noblego do podjęcia na tym polu własnych praktycznych poszukiwań. Więc może na końcu jeszcze jeden cytat, będący odpowiedzią na to, co warto powiedzieć osobom, które chcą doświadczyć wyjścia z ciała, ale się tego boją. Strach jest sprawą naturalną. Wówczas pojawia się możliwość pokonania go, czego konsekwencją jest dalszy rozwój. Strach powinien nas mobilizować do działania, a nie hamować. Trzeba wiedzieć, czego się chce, i nieustannie mieć świadomość celu. Można żyć, nie podejmując żadnej ryzykownej próby, ale co to za życie?



Share via facebook Share via twitter

sklep ezoteryczny super produkty rozwojowe misy krysztalowe uzdrawianie strona autorska robert noble strona instytutu roberta noble strona instytutu roberta noble