Co Dajesz Wraca...

Zaczęty przez Robert Noble, Wrzesień 18, 2013, 04:20:43 PM

« Wiara, wiemy ze czas iluzja a materia? Boje sie zle wybrac skad to co widzimy? | Ciekawa aplikacja do zapamiętywania snów »

Robert Noble

Dostałem od znajomego bardzo fajny filmik, który pozytywnie nastawia do życia. Świat byłby wspaniały gdybyśmy potrafili dostrzegać innych ludzi. ,,Dawajcie, a będzie wam dane" (Łk 6, 38)


Świetlisty

Obdarowywać innych można zarówno "dobrem" jak i "złem" - celowo w cudzysłów, bo to pojęcia względne  ;)
Jak prastara prawda głosi, "dane" będzie powracać do nas z nawiązką. 


zinka

no fajny bajkowy łańcuszek  <ok>

ponieważ arthur naprowadził mnie na de mello, to wstawię mądrość z książki "Minuta mądrości"

Życzliwość

-  Co mam uczynić, by kochać bliźniego?

-  Przestań nienawidzić siebie samego.

Uczeń rozmyślał nad tymi słowami i oznajmił:

-  Ależ ja za bardzo kocham siebie.
Jestem egoistą i egocentrykiem.
W jaki sposób mogę się od tego uwolnić?

- Bądź serdeczny wobec samego siebie,  a twoje "ja" będzie zadowolone,
i pozwoli ci swobodnie kochać swego bliźniego.

Robert Noble

Zawsze trzeba zacząć od zmiany siebie, dopiero wówczas zmienia się świat w okół nas.

Wiatr1000

Trochę podkoloryzowane dla mnie :P  Ja jestem raczej świadomy czegoś innego. Świat jest tak złożony i jest tak wiele różnych czynników, że ciężko by to się spełniło.

Tu nic w kwestii wiary ani nic podobnego. Po prostu tyle lat widzę jak się zachowują ludzie, że mi się odechciewa i ręce opadają. Czy dziś, czy kiedyś ( a wielu wychwala stare czasy, że były lepsze) coś się zmieniło w tej kwestii? Ja śmiem wątpić.

Zmieni się to tak jak w filmie tylko wtedy, gdy ludzie zrozumieją sami, że to o co walczą zdobywają i pragną dzień w dzień to jest jałowe, bez wartości NIC. Ja jestem zdania by mniej mieć pragnień niż latać za każdym i na siłę każdemu pomagać. Takie narzucenie więcej szkody narobi.

OneNight

Wiatr, jak ja Cię rozumiem. Są ludzie, wśród których czuje się jak wśród osłów, ale naszczęście są też tacy, dzięki którym odzyskuję wiarę w ludzi. Niestety osłów spotkałem najwięcej, a co najważniejsze: wiek nie świadczy o inteligencji.

Czasem się zastanawiam czy inteligencja jest darem czy przekleństwem.

Wiatr1000

Onenight. Inteligencja inteligencją.. Weź też pod uwagę, świadomość tego... To jest przekleństwo.. Czasami lepiej nie wiedzieć (nie być świadomym) niż wiedzieć..

Najgorsze w tym, że ludzie mimo prostych rzeczy i prostych spraw potrafią o tym gadać, prawić, użalać się zamiast to zrobić lub tak naprawdę.. Olać to.. Wiem, że też mam problem, który powinienem rozwiązać, ale on właśnie jest związany z.. ludźmi... Każdy inny problem jest wynikiem moich umiejętności poznawczych, manualnych, fizycznych itd. które mogę samemu rozwiązać, ale jeśli pojawia się czynnik ludzki, nieprzewidywalny i zarazem głupi w swym założeniu to... jest problem..

Ludziom jeszcze można tłumaczyć, przedstawiać takie "ckliwe" dla mnie filmiki. Ale czy coś z tym faktem i wiedzą zrobią? Nic.. Patrząc na to lubią.. szambo <smiech> i lubią w nim pływać widać i je wąchać.. ??? Pod tym względem mnie zadziwiają.. Swoim masochizmem własnej roboty <smiech>

Oni lubią śnić i żyć w utartym życiu.. Wygodnie bez zmian... Ja zmiany traktuję jako bezsens sam w sobie, bo cokolwiek zrobimy to i tak przeminie coś/ktoś oraz mało przywiązuje się do pewnych spraw i rzeczy. Dlatego pewne zmiany są dla mnie zbytecznym marnowaniem siły i energii by mieć coś małego, nie równowarte włożonemu wysiłkowi w to.

Cześć a może i większość zmian bardziej zniknie gdy zaniechamy się ich trzymać i na nich się skupiać niż wkładać wysiłek w jego rozwiązanie.

Takie gesty małe w tym filmie owszem się zdarzają, jednak w małym procencie powracają. Uprzymilają, czasami pomagają, jednak nie pomagają rozwiązywać problemu. Problem leży w podejściu do ludzi. To co ludzie traktują bardziej i cenią to bardziej od prostoty, nawet prostych gestów..

Te proste gesty mało co zmienią. Są tylko plastrem a nie nicią do zaszywania ran. Czy będzie ich 100, 200 czy 1000 mało co zmienią. Bo podstawa ich zachowania leży w gruzach.


Share via facebook Share via twitter