Instytut na Clubhouse

Zaczęty przez Gatoke, Luty 28, 2021, 07:55:10 PM

« Bajki o Halunku część druga "Wygnanie" | akceptujesz swoją płeć? »

Gatoke

Cześć.
Aplikacja na iPhone o nazwie "Clubhouse" to już mały hit na zachodzie, który powoli dociera do Polski. Na czym polega?
- Zakładasz audycję
- Jesteś na "scenie" i prowadzisz wykład/wywiad/konwersację z kimś kto także jest na scenie
- Zainteresowane osoby mogą podnieść rękę - ty to widzisz i możesz te osoby zaprosić na scenę żeby też się wypowiedziały
Czyli w skrócie można to traktować jako "radyjko" z możliwością intereakcji. Wszystko zależy od prowadzącego jak to prowadzi. Bywają też audycje bardziej na luzie -tzn. dajesz głos prawie każdemu i po prostu ludzie wymieniają się doświadczeniami.

Trochę wyszło jako reklama, ale nie po to założyłem ten wątek. :D Wszelka ezoteryka czy podróże astralne łatwo ściągają słuchaczy. Są to prostu tematy ciekawe, z nutą tajemniczości. Jeżeli ktoś z tego forum ma wiedzę i chciałby się nią podzielić np. na regularnych audycjach to myślę, że Clubhouse to świetne medium żeby się wybić. Mogłoby też posłużyć do wypromowania samego Instytutu. :)

Piszę, bo dzisiaj dla odmiany (od marketingu, IT, coachingu i sprzedaży) wyskoczyła mi audycja o nazwie "Inne światy czyli podróże psychodeliczne". Myślę, że osoby na tym forum mają wiedzę, żeby poprowadzić audycje w podobnych tematach. Ale podkreślę - apki nie ma jeszcze na Androida - jest tylko na iOS. W dodatku żeby się zarejestrować, trzeba mieć zaproszenie - jeżeli ktoś by chciał się zaangażować to się nim podzielę.

EDIT: jak się okazało, tytuł "podróże psychodeliczne"odnosił się akurat do substancji psychodelicznych  (w kontekście np, szamanizmu, ale też narkotyków). Tak czy inaczej, tak mi się jakoś skojarzyło z Instytutem.

Robert Noble

Akurat mam androida :D nie sądzę jednak by znaleźli się ludzie którzy sami z siebie chcieliby opowiadać o swoich doświadczeniach i wiedzy. Jest odwrotna tendencja, ci co jakąś wiedzę mają nie chcą jej ujawniać lub po prostu sami nie chcą się pokazywać.
Ale pomysł jest i jeśli ktoś będzie chętny to ma taką możliwość. Tak więc Gatoke dzięki za informacje :)

Szamanizm oraz substancje psychodeliczne są ściśle powiązane ze świadomością a takie tematy są typowo "Instytutowe".


Share via facebook Share via twitter