Instytut Roberta Noble

Sugestie dotyczące estetyki forum

Zaczęty przez OneNight, Kwiecień 20, 2016, 10:31:25 PM

« Pozycjonowanie Forum | Polecanie »

OneNight

1. Silnik forum, czyli SMF jest najgorszym wyborem. Prawie nikt tego nie używa. Lepszym rozwiązaniem byłoby phpBB3

2. Szata graficzna jest zepsuta. Chyba ktoś się bawił w justowanie tekstu. Moim zdaniem powinien on zaczynać się od lewego marginesu.

3. Działy są rozmieszczone chaotycznie.

Przykład;
Kategoria BADANIA / EKSPERYMENTY, dział Techniki
Forum OOBE - regulamin, nowości, poznajmy się...? Co to ma wspólnego z OOBE?
Kategiria ROZWÓJ ŚWIADOMOŚCI - OBE / LD / PROJEKCJA ASTRALNA /
SNY

Nie można zrobić osobnego działu na te rzeczy tak, aby były poukładane?

Robert Noble

1. To, że nikt nie używa nie może być argumentem do zmiany :) Jeżeli będziesz miał argumenty na zmianę na phpBB3 to nie ma problemu, pytanie tylko jak to zrobić technicznie?

2. Co dokładnie masz na myśli? Chodzi ci o to, że zamiast dwóch marginesów z lewej i prawej ma być tylko jeden z prawej?

3. Rozmieszczenie działów idzie zmienić w kilku ruchach, proszę o konkretne propozycje jak powinno wyglądać idealne rozłożenie.
Chciałbyś rozbić OBE/LD/PROJEKCJĘ na osobne części? Przecież to to samo...

M.

1. Proszę się przyjrzeć temu forum http://cassiopaea.org/forum/ Też ma silnik Simple Machines i wygląda bardziej estetycznie.

2. Może chodzi o te reklamy z ziołami i książkami, przez co powstał margines po prawej stronie.

3. Dział NASZE DOŚWIADCZENIA wydaje mi się tym samym co DOŚWIADCZENIA ZAŁOGI IRN.

4. Jak zmienić odstępy między wierszami, bo jak wklejam tekst z Offica, w którym linijki są pojedyncze, to tutaj robią się podwójne i nie da się tego zmienić, trzeba wkleić do notatnika, aby usunęło formatowanie, którego nie ma i wtedy tutaj, albo oczywiście pisać od razu w przeglądarce. Przycisk "Usuń formatowanie" nie działa.

OneNight

1. phpBB3 jest wygodne w obsłudze, jest do niego wiele ciekawych styli i dodatków. Ogólnie to jest bardziej przyjazne dla googla, ale to Twój wybór. Od technicznej strony, to musiałbym przejrzeć kod źródłowy SMF, ale wątpię aby dało się przenieść wszystkie posty - zbyt duże różnice. Jedyna opcja to stworzenie forum od nowa, zostawiając jednocześnie to forum(tak w razie czego).
2. Na większych ekranach tego nie widać, ale np. ekranach typu samsung galaxy europa tekst nie jest równo od marginesu, ale jest na środku, czyli jakoś tak:
                                                                        Tutaj tekst
                                                                     Dalszy ciąg tekstu

3. Proponowałbym stworzyć kategorię OOBE i LD, a w niej działy; Pytania początkujących, Techniki, Nasze doświadczenia, Eskprymenty

OOBE i LD to nie to samo, ale żeby nie dublować działów, to dobrze by było zrobić wspólną kategorie. Chciałbym, aby to forum nie przypominało forum o zjawiskach paranormalnych i ezoteryce.

EosCris

Co do strony technicznej to ja kompletnie sie nie znam :P 
mi się tam podoba jak jest :) Ogólnie nie zawracam sobie głowy szczegółami takimi jak wygląd strony ::)  tylko biorę stąd co najlepsze do wzięcia i daje z siebie to co mogę dać :) Jest wiele rzeczy do zrobienia tutaj o których zwykły użytkownik nie ma pojęcia, że się to w ogóle robi. Wiekszość przychodzi tu i tylko rząda nie dając nic w zamian :) no cóż... takie życie jak to mówią :) A to forum jest nie tylko o OOBE ale o ogólnie pojętym  ROZWOJU DUCHOWYM :) Dzielimy się na nim swoim doświadczeniem i wiedzą nie tylko w zakresie OOBE. :) No to se pogadałam :) Pozdrawiam Was Kochani :-* 

Robert Noble

#5
Cytat: M. w Kwiecień 21, 2016, 02:48:14 PM
3. Dział NASZE DOŚWIADCZENIA wydaje mi się tym samym co DOŚWIADCZENIA ZAŁOGI IRN.

4. Jak zmienić odstępy między wierszami, bo jak wklejam tekst z Offica, w którym linijki są pojedyncze, to tutaj robią się podwójne i nie da się tego zmienić, trzeba wkleić do notatnika, aby usunęło formatowanie, którego nie ma i wtedy tutaj, albo oczywiście pisać od razu w przeglądarce. Przycisk "Usuń formatowanie" nie działa.

Ten dział nie jest tym samym. Z założenia Doświadczenia załogi IRN miały obejmować opisy doświadczeń z OBE/LD natomiast ten drugi dział doświadczeń miał być ogólnie na tematy życia codziennego.

Jak wklejasz tekst z offica to wklejaj od razu w widoku źródłowym tekstu.wtedy nie będzie żadnego formatowania. (ikonka na górze po lewej stronie od pogrubiania tekstu B).

Cytat: OneNight w Kwiecień 21, 2016, 06:05:23 PM
1. phpBB3 jest wygodne w obsłudze, jest do niego wiele ciekawych styli i dodatków. Ogólnie to jest bardziej przyjazne dla googla, ale to Twój wybór. Od technicznej strony, to musiałbym przejrzeć kod źródłowy SMF, ale wątpię aby dało się przenieść wszystkie posty - zbyt duże różnice. Jedyna opcja to stworzenie forum od nowa, zostawiając jednocześnie to forum(tak w razie czego).

Obsługa jest ok, nie ma co wymyślać. Podstawowe rzeczy są, forum to nie cyrk tylko miejsce gdzie się pisze. Google no cóż nie chce widzieć Smf jego sprawa, obronimy się treścią :P Zamiana silnika jest więc zbyt kłopotliwa. Można spróbować wgrać jakiś nowy styl, ale z tych co oglądałem to ten wydaje się ciągle najlepszy. Nawet ten przykładowy, który podał M (chmurki) szału nie robi.

Cytat
2. Na większych ekranach tego nie widać, ale np. ekranach typu samsung galaxy europa tekst nie jest równo od marginesu, ale jest na środku, czyli jakoś tak:
                                                                       Tutaj tekst
                                                                    Dalszy ciąg tekstu
Umieściłem reklamy z prawej strony na dole forum, być może to rozwiązuje problem?

Cytat
3. Proponowałbym stworzyć kategorię OOBE i LD, a w niej działy; Pytania początkujących, Techniki, Nasze doświadczenia, Eskprymenty

Warto to rozpatrzyć, aby forum stało się bardziej czytelne.

Cytat
Chciałbym, aby to forum nie przypominało forum o zjawiskach paranormalnych i ezoteryce.

No cóż, nie wiem co dokładnie miałeś na myśli, ale mam nadzieję, że poziom merytoryczny, a on zależy tylko od użytkowników...

OneNight

#6
Chodziło mi o to, że wszystko jest ze wszystkim zmieszane, a to niefajnie wygląda dla potencjalnego użytkownika.

A co do tekstu, to już się poprawiło. Dzięki za interwencje :D

Co rozumiecie przez rozwój duchowy? Bo ja rozumiem przez to rozwój moralny, a nie jakieś czakry, medytacje i inne ezoteryczne śmieci prowadzące do nikąd.

Wiatr1000

Wszystko jest dla rozwoju bez względu kto jaką ścieżkę sobie wybierze. Dlatego dobrze, że są inne tematy. Lecz te inne tematy powinny być w dziale osobnym ;)

Lecz zgodzę się, że wiele rzeczy jest pomieszanych. Nasze doświadczenia z dnia codziennego? Nie domyślałem się tego. Bardziej to można odebrać, że dla reszty osób, które sobie piszą jakie mieli niezwykłe doświadczenia. Dział załogi IRN jak najbardziej odpowiada temu w zupełności.

Zresztą patrząc Robercie na nowy silnik jak bym Poznajmy się dał na początku. Dziwnie wygląda Blogi Forumowiczów na samej górze.

Dla mnie estetyka Forum to Przywitać się i Regulamin na początku. Jest to podstawa nowych, którzy maja przyjść.

Potem ma być wiedza odnośnie Oobe LD i snów. Czyli artykuły, książki, linki, metody itd. Czyli dział przeznaczony OOBE ogólnie.

Potem dział przeznaczony na doświadczenia i przeżycia. Zresztą podzielony na dzienniki oraz wyjścia z ciała, a także na inne. Dodałbym też dla początkujących by mogli opisywać swoje próby nim wyjdą.

Dalej by był dział na resztę w zakresie Świadomości, a raczej inne tematy związane z ezoteryką itd. Ogólnie zielarstwo też bym umieścił w tej reszcie.

OneNight

Popieram przedmówcę. Nawet na anglojęzycznym forum OOBE, nie ma takiego chaosu.


Share via facebook Share via twitter

sklep ezoteryczny super produkty rozwojowe misy krysztalowe uzdrawianie strona autorska robert noble strona instytutu roberta noble strona instytutu roberta noble