Melatonina

Zaczęty przez iconka, Październik 11, 2013, 10:49:18 PM

« Naturalne wspomagacze? | Lucid Dream Tea - SWEET GALE (Myrica Gale) »

iconka

Kupiłam w aptece melatoninę.
Brałam już parę razy:

5mg - dobre spanie, jeżeli organizm nie jest zbyt mocno przemęczony.
10 mg - również dobre spanie przy zwykłym zmęczeniu.

Będąc nadmiernie przemęczona, nie mogłam nawet usnąć przy 5, czy nawet 10 mg melatoniny.

Jeżeli ktoś z Was ma też jakieś doświadczenia z melatoniną, to zapraszam to podzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami.
:)

Linek

#1
Kupiłem paczkę melatoniny :) Na początek zaopatrzyłem się w tabletki po  3 mg ... Zobaczymy jak to podziała. Spróbuję wziąć na sen  oraz przed medytacją lub rekapitulacją. Za tydzień opiszę swoje doznania :)

Linek

No trochę pobawiłem się tym cudem:)

Myślę, że jest to bardzo dobry wspomagacz. Łatwo wchodzę w sen po zażyciu melatoniny no i sny są bardziej intensywne. Wiadomo by zyskać świadomość potrzebne jest coś jeszcze... nasza inicjatywa ;p  Ale dzięki melatoninie dla mnie proces wchodzenia w sen jest bardziej płynny i jakby łatwiejszy. Nie wiem czy melatonina ma coś z tym wspólnego ale też często po jej zażyciu odzyskiwałem świadomość we śnie. Bardziej jednak jestem przekonany do tego, że zadziałało zamierzenie :)
3 mg słabo działają. 6 mg już czuć efekt. Najlepiej wziąć i nie iść od razu spać tylko  coś poczytać czy nawet popatrzeć na TV. Po czasie poczujemy głęboką chęć położenia się :) Bardzo silne uczucie.

Będę prowadził dalej eksperymenty;p Muszę wypróbować jeszcze podczas medytacji.

NianiaOgg

ciekawe czy po melatoninie śpi się dłużej? to mogłoby być ehm... kłopotliwe  ;)

Linek

Jak sobie pofolgujesz to pewnie tak. Słyszałem o wielu osobach, które po melatoninie śpią jak zabici bardzo długo :) Ja np. nie mam problemu wstawać po dużej dawce melatoniny o 3 rano. Znam też osobę zaangażowaną mocno w sport, która musi brać melatoninę z racji ogromnej ilości serotoniny w ciele co też nie ma problemu ze wstawaniem... Myślę, że jest do bardzo zależne od poziomu dyscypliny każdego z nas.

Robert Noble

Linek Ty jak wstajesz o 3, to później do której śpisz? Bo wiadomo, że przerywany sen powoduje, że później chce nam się dłużej spać niż zazwyczaj.

Dyscyplina jest najważniejsza! :)

Linek

Hmmm o 4 mniej więcej staram się położyć po koncentracjach. I to zależy jak na 2 dzień mam wstawać. W tygodniu to raczej do 6 maks 7. W weekendy próbuję do oporu ale ostatnio stwierdziłem, że to głupie bo może 1 dzień faktycznie próbujesz do oporu ale 2 dzień już usprawiedliwiasz się tym, że próbujesz.
Ja normalnie mógłbym nie spać już od 3. Próbowałem tak cały miesiąc po tygodniu człowiek nie chodzi już zaspany w dzień ale ma więcej energii niż zwykle i to jest dziwne ale tak niby jest, że nadmiar snów pochłania energie.
Gorzej jest jak po przerwie idzie się spać. Bo człowiek narażony jest na folgowanie. A tak to odcinasz się od razu. Z powracaniem do snu by śnić jest jak z balansowaniem nad przepaścią :D

NianiaOgg

Ja jestem raczej zdyscyplinowana i wstaję o 5tej rano, żeby się nie spóźnić do pracy, ale ... byłoby głupio gdybym zaspała  ;)

Tomasz Barański

Melatoninę proponuję brać z witaminą B6 i to jakąś mocniejszą.
Co do przerywania snu, to miałem to samo. Szkoda, bo mi w tej kombinacji - Melatonina+WitB6 wyostrzało sny, oraz łatwiej i szybciej uzyskiwałem świadomość.
Ale ja z tym i tak bardzo często mam problemy więc, sam nie wiem co myśleć.   


Share via facebook Share via twitter