nicola

Moją motywacją jest silna wiara w to, że będzie lepiej :D Cóż, w coś trzeba wierzyć, więc trzymam się właśnie tego. Oprócz tego sport i aktywność fizyczna przede wszystkim jest mi potrzebna do tego, abym była zdrowa - więc wyjścia nie mam. 

EosCris

Wyjście jest zawsze :D Można np leżeć na wyrku z pilotem w ręku ;) :D i czekać na CUD, łykając suplementy na schudnięcie :D 
Fajnie, że ćwiczysz Nicola :) Tak trzymaj! :)

hormiguita

#77
dos "cosas" / dwie rzeczy - większość ćwiczeń fizycznych
podnosi wytrzymałość (poto. kondycję ) , więc również ... Moc ,
najlepiej działaja "na to" miętskie kroki - Kroki Męskie Carlosa :-)

mam prośbę , widziałem te ćwiczenia z "gumą / sprężyną" , obe
są dobre także dla Facetów , bo dzieki tej "gumce" można ćwiczyć
podciąganie na jednej "ręce" :-)

(prośba) - obczajcie "pompki z /deffendo / " i zróbcie z nimi "instuktarz" ,
dla "potomnych" - są zarąbiście Doobre , do tego warto dodać
przysiady na jednej nodze , to jest podstwa! w sportach walki, bez
nich właściwie nie podobna nikogo .... kopnąć :-]]

Jeśli obaczaicie filmiki z Deffendo - zobaczycie coś , co zrobił carlos,
on kopnął Lidię? własnie w przód Uda ....

te pompki (prosty "opis") - stajesz na piąchach , jak do zwykłych
"pompeczek" stoisz tak chwilę , po 10 - 25 sec. schodzisz do "połowy",
i starasz się tak wytrzymać pól minuty / minutę (dłużej) ,

druga "faza" - pozycja z ramionami wyprostow. , zginasz naprzemiennie ,
lewe ramię (osobno !) , raz lewe , wyprost , możesz odpocząć 2-3 sec.
potem prawe i tak parę razy ; w zasadzie są to pompy na jednym ramieniu
albo na 1nym "i pół" .... super "rzecz" :-)

berczkowa

Ja dzięki ćwiczeniom czuję się po prostu lepiej. Dlatego to jest dla mnie najlepszą motywacją i sprawia, że chętnie ćwiczę.

Robert Noble

Bereczkowa a jakie ćwiczenia wykonujesz? Coś konkretnego czy jak leci :)

Świetlisty

Cytat: hormiguita w Styczeń 23, 2017, 05:21:55 PM
... do tego warto dodać
przysiady na jednej nodze , to jest podstwa! w sportach walki, bez
nich właściwie nie podobna nikogo .... kopnąć :-]]


Naprawdę? ::)

farukhcasy2

Recently, my depression takes away all my energy and motivation. I don't know what the hell to do and play and practice, these are the only things that make me feel a little happy.

But I don't think I'm motivated to come soon. I mean, I'm 15, I should always be motivated, but I can't motivate and exercise. I just prefer to play and watch my depression run away. eat healthy











BartekP

Ja od siebie dodam kilka aktywności fizycznych które lubię robić  :) , różne sporty trenowałem, najbardziej lubię sporty walki, kiedyś trenowałem tzw. MMA, głównie było to brazylijskie jiu jitsu plus trochę boksu i zapasów, niestety z powodów zdrowotnych musiałem przestać, zamiast tego polecę treningi animal flow/gimnastica naturale/Primal Movement (różne nazwy ale są podobne) plus do tego zestaw ćwiczeń typu burpee, pompki, przysiad z wyskokiem :). Chociaż ostatnio zamiast ćwiczeń głównie strzelałem z łuku :D.
Poniżej kilka treningów z yt na zachętę.

 

EosCris

No świetnie ćwiczenia Bartek :D Bardzo wymagające ale wspaniale wzmacniające!  \>:D

Ale, że Ty ćwiczyłeś MMA  ???   ::) normalnie zaskakujesz :D

BartekP

Cytat: EosCris w Październik 04, 2023, 10:10:37 AMNo świetnie ćwiczenia Bartek :D Bardzo wymagające ale wspaniale wzmacniające!  \>:D

Ale, że Ty ćwiczyłeś MMA  ???   ::) normalnie zaskakujesz :D

Najbardziej lubię trenować sztuki walki :) , jakbym mógł to bym nadal jakąś trenował.
Trenowałem też capoeire i ćwiczyłem  tai chi - te krócej.

A jeśli chodzi o ćwiczenia typu animal flow to mam taką rutynę że najpierw rozgrzewka, krążenia stawów, jakieś wybrane ćwiczenia z animal flow, potem jakieś ćwiczenia wytrzymałościowo-siłowe (np. burpee) i na koniec rozciąganie.

Robert Noble

Cytat: BartekP w Październik 04, 2023, 09:37:14 PMA jeśli chodzi o ćwiczenia typu animal flow to mam taką rutynę że najpierw rozgrzewka, krążenia stawów, jakieś wybrane ćwiczenia z animal flow, potem jakieś ćwiczenia wytrzymałościowo-siłowe (np. burpee) i na koniec rozciąganie.

Kiedy w ciągu dnia ćwiczysz? Czy z samego rana czy raczej później po pracy? Z rana bardzo ciężko się rozciąga, ciało jest mocno pospinane :D

BartekP

Cytat: Robert Noble w Październik 04, 2023, 10:17:33 PM
Cytat: BartekP w Październik 04, 2023, 09:37:14 PMA jeśli chodzi o ćwiczenia typu animal flow to mam taką rutynę że najpierw rozgrzewka, krążenia stawów, jakieś wybrane ćwiczenia z animal flow, potem jakieś ćwiczenia wytrzymałościowo-siłowe (np. burpee) i na koniec rozciąganie.

Kiedy w ciągu dnia ćwiczysz? Czy z samego rana czy raczej później po pracy? Z rana bardzo ciężko się rozciąga, ciało jest mocno pospinane :D

No niestety tylko w weekendy ćwiczę, w tygodniu zwykle mało śpię i z aktywności zostaje spacer z psem  :))
Czekam na liva o podchodzeniu siebie :) kiepskie nawyki mam i w tygodniu czas przelatuje przez ręce, jest praca i chwila po pracy  :))
Jedyne co mi przychodzi do głowy to nie włączać komputera aby mieć czas na inne rzeczy.

Robert Noble

Sport szczególnie wymaga od nas odpowiedniego podejścia. Bardzo łatwo można przesadzić z podejściem. Zazwyczaj obserwujemy przesadne podejście ego, które powoduje przetrenowanie z powodu swoich ambicji sportowych. Z drugiej strony pojawia się lenistwo, które całkiem odwodzi od treningów. Należy to zrównoważyć, aby nasze ciało i psycha były w dobrej formie :)

BartekP

Cytat: Robert Noble w Październik 06, 2023, 12:11:35 PMSport szczególnie wymaga od nas odpowiedniego podejścia. Bardzo łatwo można przesadzić z podejściem. Zazwyczaj obserwujemy przesadne podejście ego, które powoduje przetrenowanie z powodu swoich ambicji sportowych. Z drugiej strony pojawia się lenistwo, które całkiem odwodzi od treningów. Należy to zrównoważyć, aby nasze ciało i psycha były w dobrej formie :)

100% racja, dodam jeszcze że zwłaszcza trening siłowy wymaga regularności bo jak się robi nawet krótką przerwę to siła spada bardzo szybko. Mój trening jest bardziej ogólnorozwojowy i nastawiony przede wszystkim na rozruszanie kręgosłupa (w pracy głównie siedzę przed komputerem). Jak bardziej ogarnę regenerację, to w ciągu tygodnia dodam krótkie treningi żeby wyrobić nawyk :)

Robert Noble

Świetnie Bartek, podeślij coś na rozruszanie kręgosłupa, bo na pewno skorzystam. Też dużo czasu jestem w pozycji siedzącej a to nie sprzyja. Tak trening siłowy, ale każdy inny trzeba regularnie uprawiać, ponieważ przerwa 3tyg to już jak zaczynanie od 0 :)


Share via facebook Share via twitter