Harmonizowanie czakr

Zaczęty przez Sofia, Sierpień 29, 2013, 11:41:06 PM

« Joga - Filmy instruktażowe | sześć korzyści mis kryształowych »

Sofia

Jak się pewnie domyślacie dobrze jest aby wszystkie czakry były zharmonizowane ze sobą. Niektórzy skupiają się tylko na jednej np. czakrze trzeciego oka chcąc zobaczyć światy niewidzialne a resztę czakr zaniedbują. W ten oto sposób mamy sytuacje gdy jedna czakra jest otwarta i aktywna a inne są pokurczone i przyblokowane.
Jakiś czas temu spotkałam się pewnej książce z fajną technikę na harmonizowanie i aktywizowanie czakr.
Wygląda to tak iż począwszy od dołu wyobrażamy sobie swoje czakry w postaci wirujących kul w różnych kolorach i w różnych miejscach w zależności od czakry. Jak pewnie wiecie każda czakra ma swój kolor i swoje położenie. Zaczynamy więc od dołu i idziemy w górę skupiając się na wizualizowaniu i odczuwaniu ich w odpowiednim miejscu. Każdej czakrze staramy się poświęcić ok. 5 min. Najlepiej do momentu aż zacznie dawać znać o sobie. Kiedy już dojdziemy do czakry korony schodzimy ponownie w dół łącząc ostrożnie ze sobą wszystkie ośrodki, czyli kolor szóstej przechodzi w kolor piątej itd. No i gotowe. W ten sposób czakry harmonizują się ze sobą i aktywizują. Przyznaje, że na początku jak zaczęłam te ćwiczenia to ledwo co czułam czakrę np. gardła czy inne na których zwykle się nie skupiamy. Po 2 tyg. ćwiczeń zaczęłam odczuwać pracę wszystkich czakr i to z dużą częstotliwością. W dodatku miało to również wpływ na zwiększenie się liczby oobe. Poza tym przy tym ćwiczeniu niezwykle trudno zasnąć (przynajmniej mi), wiec fajnie go zastosować, gdy chcemy wyjść z ciała a jesteśmy zmęczeni. Lub np. dla rozbudzenia po drzemce, kiedy trudno nam się podnieść z łóżka.

Źródło obrazka i więcej info o czakrach: http://wpreiki.pl/czakry.html

NianiaOgg

dzięki nasze słoneczko kochane  :D
próbowałam już parę razy, ale u mnie najtrudniej idzie z pierwszymi dwiema i to mnie cholera zawsze zniechęca, przerywam. Mówisz że pięć minut każda? u mnie począwszy od 4tej wystarczy kilka sekund skupienia żeby szalały, ale mam problem z wizualizowaniem pierwszej, nie wiem czemu.

Sofia

Autorka zalecała 5 min. każdą, lecz wydaje mi się, że to czas dla tych co dopiero zaczynają, bo jak już czakra szaleje to myślę, że można przejść do następnej Nianiu  :-* Wiesz, w sumie mi też ta pierwsza czasami nie idzie i nie mogę się na niej skupić ale później już idzie lepiej, chyba kwestia codziennych, regularnych ćwiczeń.

NianiaOgg

regularność i systematyka to moja pięta achillesowa  :(

Alf

Jak możesz to napisz coś więcej o tym jak odczuwasz każdą z czakr.no i tytułem książki nie pogardzę,wiec jeśli go podasz to będę wdzięczny.
Kiedyś trochę eksperymentowałem,ale przestałem bo uznałem że jeśli będę robił coś w nieodpowiedni sposób to konsekwencje mogą być nie miłe,a nie znam kogoś kto w razie potrzeby będzie potrafił mi pomóc.

Sofia

No więc książka się nazywa: "Jak rozbudzić swoją duszę" Sonia Choquette.
A co do tego jak odczuwam każdą czakrę to coś w stylu pulsowania/mrowienia tudzież np. w przypadku czakry serca lekkiego ucisku w klatce. Często każda z czakr kojarzy mi się z takim jakby małym serduszkiem tętniącym ale nie bijącym w rytm tak jak serce tylko właśnie raczej pulsującym. Nie wiem czy to nie brzmi głupio co napisałam heh, ale no nie wiem jak inaczej oddać to słowami  :D

NianiaOgg

a czakra trzeciego oka????
ja mam jakby przeciąg ale nie wiem czy to tak powinno być?

Sofia

Kochana Nianiu nie wiem jak rozumieć "przeciąg" o którym piszesz, tzn. nie umiem go sobie wyobrazić, ale to nie znaczy, że to co czujesz jest nie tak. Każdy z nas jest unikatową jednostką i każdy czuje na swój sposób. Zaufaj swojej intuicji :) Chciałabym a by moje doświadczenia inspirowały innych ale nie uważam się za autorytet w jakiejkolwiek dziedzinie. Tak naprawdę każdy z nas w ma w sobie klucz do poznania siebie i powinien zawierzać przede wszystkim własnym odczuciom a nie innych. Ufff, mam nadzieję, że odciążyłam Cię od niepokojenia się czy czujesz właściwie. Buziaki  :-*

Robert Noble

Cytat: NianiaOgg w Wrzesień 07, 2013, 07:39:47 PM
a czakra trzeciego oka????
ja mam jakby przeciąg ale nie wiem czy to tak powinno być?

Chyba wiem Niania co miałaś na myśli. Ja odczuwałem wielokrotnie coś takiego jakbym miał dziurę w czole i odczuwałem zimny przewiew powietrza. Czasami był chłód, czasami palące gorąco. Jednak poza tymi doznaniami nie działo się nic szczególnego.

Dość często zdarza się u mnie, że jak zaczynam coś robić z daną czakrą to za chwilę odczuwam tą znajdującą się bezpośrednio wyżej. Np. aktywuję czakrę 3, a odczuwam wrażenia w czakrze serca.

linda

#9
Bardzo fajny temat i dał mi do myślenia. Ja początkowo właśnie skupiałam się jedynie na jednej czakrze lub kilku poszczególnych. Byłam na konsultacjach odnośnie czakr w http://dotykprzestrzeni.pl/czakry/ Dotyku Przestrzeni i zmieniłam trochę to myślenie. Teraz zwracam uwagę na wszystkie czakry, zaczęłam się interesować tym tematem bardziej i dogłębniej.

Negai

Bardzo ciekawy post :) Zrobiłam tak jak zaleciłaś Sofiu, ale na każdą czakre poświęciłam ok. 3 minuty czasu (pi razy drzwi). Efekt był taki że gdy zajęłam się już ostatnią  z czakr, poczułam jakby wchłaniał mnie jakiś kolorowy wir. To było bardzo silne uczucie ale dotychczas mi nieznane, więc szybko się zdekoncentrowałam i nie udało mi się na tym skupić :P Ale ogólnie efekty bardzo miłe, także metoda jak najbardziej fajna :) 

Kicia

Witam, ostatnio robiłam tę metodę i normalnie poczułam energię przechodzącą mi przez cały kręgosłup aż do czakry  trzeciego oka. Co to może oznaczać? Miał ktoś z Was tak? Nie było to jakieś złe odczucie ale było to dziwne, bo nigdy tak wcześniej nie miałam.

Pozdrawiam wszystkich

Mote

Cytat: Kicia w Marzec 29, 2023, 07:12:05 PMWitam, ostatnio robiłam tę metodę i normalnie poczułam energię przechodzącą mi przez cały kręgosłup aż do czakry  trzeciego oka. Co to może oznaczać? Miał ktoś z Was tak? Nie było to jakieś złe odczucie ale było to dziwne, bo nigdy tak wcześniej nie miałam.

Pozdrawiam wszystkich


To pożądane odczucie Kiciu ten przepływ energii wzdłuż kręgosłupa, pielęgnuj te odczucia. Jeżeli odkryłaś metodę która sprawia, że odczuwasz "fale energii", wewnętrzny ruch, czakry to radziłbym kontynuować tą praktykę. Eksploruj, odkrywaj co jeszcze skrywa się w Tobie i słuchaj się swojej intuicji.

Robert Noble

Mote ma rację, powinnaś pielęgnować te wszystkie odczucia. Z czasem powinnaś coraz bardziej rozumieć co się z Tobą dzieje. Zaufaj własnej energii, która wie co robi, najgorsze co można zrobić to stawiać opór.


Share via facebook Share via twitter