Nieskazitelne działania

Zaczęty przez kynek, Listopad 02, 2023, 11:03:58 PM

Castaneda "Dar Orła" rozdział dodany tylko do hiszpańskojezycznej wersji ksiązki »

kynek

Kto decyduje które/jakie działanie jest nieskazitelne? I dlaczego?

Działania wobec kogo albo czego mają być nieskazitelne?

Czy decydując które działania są nieskazitelne nie łechtamy swojego ego?

Robert Noble

Cytat: kynek w Listopad 02, 2023, 11:03:58 PMKto decyduje które/jakie działanie jest nieskazitelne? I dlaczego?

Działania wobec kogo albo czego mają być nieskazitelne?

Duch decyduje, działania są nieskazitelne wobec Ducha.

CytatCzy decydując które działania są nieskazitelne nie łechtamy swojego ego?

Działania nieskazitelne nie łechtają ego, ponieważ to Duch decyduje a nie my. Ego może podziwiać nieskazitelne działania.

Toltec

Ostatnio wpadłem na przydatne dla mnie podejście odnośnie nieskazitelności.Polega to na tym aby zostawiać co się da(lub kogo się da) za sobą w lepszym stanie niż się to zastało. Zaczynając od pościelenia łózka rano 😉, poprzez choćby wrzucenie papierka z ulicy do kosza, zadbania o swoje ciało, na kontroli własnych myśli koncząc, aby były lepsze , pozytywniejsze , bardziej przesycone mocą niż przed chwilą kiedy sobie o tym w końcu przypomniałeś. U mnie działa i czyni małe cuda. Polecam, bo przestałem sobie zawracać głowę  zabierającym i energię jałowymi rozważaniami "Czy jestem już wystarczająco nieskazitelny czy znowu zjebałem to czy owo. I co to właściwie do kurwy nędzy znaczy być nieskazitelnym😎"
A tak jest realny feedback albo coś jest lepsze albo nie
Pzdr dla wszystkich

EosCris

Toltec, dobre podejście.  Jednak o nieskazitelnosci ciężko opowiadać, nie mówiąc o wytłumaczeniu  😉

kynek

Z czasem dostrzegam że żeby być nieskazitelnym trzeba się ciągle starać. To ciągły proces i nie ma kompromisów. Albo się działa nieskazitelnie albo nie. Nie ma form pośrednich.

Czy każde działanie Naguala jest nieskazitelne? Czy tak jak w przypadku Czarowników są lepsze i gorsze decyzje? :-)

Robert Noble

Cytat: kynek w Grudzień 26, 2023, 12:07:20 PMZ czasem dostrzegam że żeby być nieskazitelnym trzeba się ciągle starać. To ciągły proces i nie ma kompromisów. Albo się działa nieskazitelnie albo nie. Nie ma form pośrednich.

Czy każde działanie Naguala jest nieskazitelne? Czy tak jak w przypadku Czarowników są lepsze i gorsze decyzje? :-)

To prawda, że trzeba się ciągle starać. Nazywamy to walką. Działania Naguala jak i Czarowników są nieskazitelne jeśli działają zgodnie z Duchem. To trudne do wyjaśnienia, bowiem oni zawsze tak działają. Lepsze i gorsze pozostaje tylko oceną innych, którzy nie widzą obrazu całości.


Share via facebook Share via twitter