Uzdrawianie za pomocą drzew?

Zaczęty przez Robert Noble, Lipiec 19, 2013, 01:15:24 PM

« energia | KAPSAICYNA leczy raka »

Robert Noble

Na stronie http://www.samouzdrawianie.pl natknąłem się na fajny artykuł dotyczący leczniczych właściwości drzew. Nie tak dawno sam intuicyjnie bez żadnej wcześniejszej informacji na ten temat wykonywałem coś takiego w lesie. Jest to doskonała metoda na doładowanie się energią, która tak naprawdę jest i pomocna również przy Eksterioryzacji.

A oto wspomniany artykuł:

Dziś proponujemy metodę uzdrawiania, która zapewnia prawdziwą bliskość z naturą i pełny relaks. Tą metodą jest kontakt z drzewami. Z dobroczynnych właściwości drzew można skorzystać na kilka sposobów: ,,przytulając się" do nich (dosłownie lub opierając się plecami), nosząc przy sobie nasiona drzew, korzystając z olejków eterycznych poszczególnych drzew lub wykonując medytację z drzewami.

Jak to jest możliwe? Otóż natura sama w sobie działa dobroczynnie na naszą psychikę i ciało. Wie to niemal każdy z nas, wystarczy spędzić kilka godzin w zamkniętym pomieszczeniu, w otoczeniu sprzętów elektronicznych oraz kilka godzin na spacerze w lesie lub w parku. Jak wielka jest różnica?;)

Letnia pora roku sprzyja kontaktom z naturą, więc tym chętniej i serdeczniej zapraszamy do długich wędrówek wśród drzew.

Drzewa lecznicze

Każde drzewo niesie ze sobą właściwości uzdrawiające. Każde drzewo zachwyca wyglądem i bogactwem zapachów. Poniżej w dużym skrócie prezentujemy kilka właściwości kilku popularnych u nas drzew:

Brzoza – poprawia koncentrację, dodaje sił witalnych.

Jodła – dodaje odwagi i otuchy, uwalnia od bólu głowy i kołatania serca. Pomocna przy wyczerpaniu fizycznym i reumatyzmie.

Sosna – oferuje znakomite lekarstwa na przeziębienie, ból gardła, reumatyzm i problemy z oskrzelami.

Dąb – wpływa korzystnie na krążenie krwi i limfy, wzmacnia psychikę.

Wierzba – poprawia nastrój, wzmacnia włosy, pomocna przy grypie, infekcjach bakteryjnych, biegunkach, łuszczycy.

Lipa – uspokaja, jest pomocna przy anginie, anemii, bezsenności, nerwicy, nerwobólach.

Jodła pospolita na wyczerpanie fizyczne

Dorosła jodła może osiągnąć nawet 60 metrów wysokości. Do leczniczych mikstur wykorzystujemy szczytowe pędy oraz igły. Zawierają one m.in. witaminę C, flawonol, żywice, terpeny. Olejki eteryczne jodły mają silne działanie, tak więc wszelkie kuracje należy przeprowadzać z dużą dozą ostrożności.

Z właściwości jodły możemy skorzystać np. przy wyczerpaniu fizycznym. Oto przepis na miksturę:

Dwie garście igieł jodły (albo drobno posiekanych młodych gałązek) gotujemy 5 minut w 5 litrach wody. Płyn odcedzamy i dolewamy do wanny z wodą. Kąpiel z takim wywarem również świetnie rozgrzewa i działa pobudzająco.

Na podstawie książki ,,Drzewa przyjazne, drzewa lecznicze" Zbigniewa Ogrodnika. Książka zawiera ogrom praktycznych informacji o drzewach znajdujących się zarówno w naszej strefie klimatycznej, jak i w obszarach bardziej egzotycznych. Znajdziemy w niej mnóstwo przepisów z wykorzystaniem liści, kory, gałązek lub igieł drzew na szereg różnych dolegliwości. W ramach ciekawostki w książce został umieszczony horoskop Druidów – na podstawie daty urodzenia można sprawdzić jakie drzewo zostało przypisane przez Druidów do określonej daty oraz jakie cechy charakteru reprezentuje dana osoba.


S.C OOBE

#1
Ciekawy arykuł. Muszę sprawdzić czy to działa.

NianiaOgg

Czasami widzę poświatę wokół drzew, taką aurę, jest ogromna :)
Widziałam też kiedyś, jak aury dwóch drzew się do siebie wzajemnie schylały... to wyglądało tak, jakby się obejmowały :)

iconka

Wspaniala rzecz z tymi drzewami. Nadaje sie na artykul. Co Ty na to?

Robert Noble

Cytat: NianiaOgg w Lipiec 19, 2013, 02:10:43 PM
Czasami widzę poświatę wokół drzew, taką aurę, jest ogromna :)
Widziałam też kiedyś, jak aury dwóch drzew się do siebie wzajemnie schylały... to wyglądało tak, jakby się obejmowały :)

Ćwiczyłaś się w widzeniu aury czy to całkiem spontaniczny efekt? Jestem ciekaw czy ta aura była jednego koloru czy też składała się z kilku barw?

Tak Iconka, temat z całą pewnością nadaje się na artykuł. Zbierze się trochę więcej informacji i można coś opracować. Może ktoś natrafi na jeszcze bardziej szczegółowe informacje i mógłby się z nami podzielić. To naprawdę bardzo fajna sprawa mieć taki kontakt z naturą.


zinka

Mam jeszcze jedną książkę o energii drzew:

A.Chrzanowska "Tajemnice energii drzew"

Masz problemy ze zdrowiem? Łatwo się męczysz lub denerwujesz? Chciałbyś żyć inaczej, pełniej? Sięgnij po tę książkę. Z niej możesz nauczyć się czerpać z życia jak najwięcej, cieszyć się każdą chwilą i radować tym, co otrzymujesz od losu. Naucz się korzystać z daru, jaki dała Ci natura w postaci drzew. Poczuj, jak emanuje z nich dobroczynna energia i skieruj ją na swoje życie, by móc dostrzec piękno, jakie budzi się rano każdego dnia.

Spis treści:

Wstęp
1. Matka Natura
2. Prastare energie drzew
3. Siła drzew
4. Energia witalna
5. Właściwości oczyszczające
6. Właściwości ochronne
7. Właściwości wspomagające
8. Człowiek i Natura




NianiaOgg

Cytat: Robert Noble w Lipiec 19, 2013, 08:14:30 PM
Ćwiczyłaś się w widzeniu aury czy to całkiem spontaniczny efekt? Jestem ciekaw czy ta aura była jednego koloru czy też składała się z kilku barw?
Ćwiczyłam kiedyś dawno temu widzenie aury dłoni. A potem już samo poszło.
Znacznie łatwiej jest zobaczyć aurę drzew niż ludzi, nie wiem czemu.
W pierwszej chwili widzę jasną aurę tak jakby drzewo świeciło swoim światłem, potem pojawiają się kolory, ale nie zawsze.
Najłatwiej jest ćwiczyć widzenie aury na drzewach :)

Robert Noble

Niania możesz w temacie aury opowiedzieć dokładnie jak to robisz :) To przecież nie jest zwyczajne widzenie, pewnie coś w stylu widzenia peryferyjnego. Tak czy inaczej jakbyś podała dokładną instrukcję to może ktoś z forum również miałby okazję zobaczyć aurę drzewa :)

Robert Noble

Cytat: zinka w Lipiec 20, 2013, 11:28:57 AM
Mam jeszcze jedną książkę o energii drzew:

A.Chrzanowska "Tajemnice energii drzew"

Może to być bardzo ciekawa lektura. Zauważyłem, że ta książka jest też dostępna w wersji czytanego audiobooka:

TAJEMNICE ENERGII DRZEW - AUDIOBOOK

oraz jest także ebook:

TAJEMNICE ENERGII DRZEW - EBOOK

NianiaOgg

Cytat: Robert Noble w Lipiec 20, 2013, 12:40:01 PM
Niania możesz w temacie aury opowiedzieć dokładnie jak to robisz :) To przecież nie jest zwyczajne widzenie, pewnie coś w stylu widzenia peryferyjnego. Tak czy inaczej jakbyś podała dokładną instrukcję to może ktoś z forum również miałby okazję zobaczyć aurę drzewa :)
jasne, tak zrobię :)
tylko najpierw wyjdę na działkę i popatrzę, bo właściwie to nie wiem jak ja to robię  ;)

Shining Light

#10
Prowadziłem w przeszłości kilka kursów Reiki dla pewnej liczby adeptów. Z adeptami Reiki starałem się w trakcie kursu, kilka godzin spędzić w lesie, parku, by mogli ćwiczyć odczuwanie energii drzew, krzewów i zbiorowości leśnej. Nie było tam wykładów tylko doświadczanie, przytulanie się do różnych drzew, przodem, tyłem, obejmowanie ich rękami, odczuwanie granic oddziaływania energetycznego i odczuwanie indywidualnych różnic między drzewami w tym zakresie.

Z drzew, jakie rosną kolo mnie, pamiętam, że energia brzozy płynęła jakby z dołu do góry i była żywa, dynamiczna, energia dębu płynęła odwrotnie, z góry na dół zabierając po drodze to co nagromadziło się w warstwie emocjonalnej człowieka i tym samym uspokajając go wyciszając i zapewniając lepsze ukrwienie i uziemienie. Obejmowanie platana dawało poczucie bycia tu i teraz, z bardzo dobrym umocowaniem na ziemi, a sosny napełniało głębokim zdrowym oddechem.

Doświadczaliśmy energetycznego odczuwania tego co jest pod ziemią (np. tam zakopane), tego co się wydarzyło szczególnego w przestrzeni, gdzie jesteśmy (tragiczna śmierć zaginionych dzieci, które tam się utopiły), bitew prowadzonych na polach i w lesie w czasach wojennych i innych zdarzeń.

To oczywiście nie było najważniejszym elementem warsztatów Reiki, jakie prowadziłem, jednak bez uwrażliwienia na energie w przyrodzie i w otoczeniu a potem w ludziach, nie wyobrażałem sobie wprowadzenia w Reiki. Adepci byli zazwyczaj bardzo zadowoleni gdy sami odkrywali to, co było zawsze w ich pobliżu a tego wcześniej nie dostrzegali.

Nauczył mnie tego mój przyjaciel, Jacek, który gdy spotkaliśmy się pierwszy raz zaprosił mnie na ucztę duchową do pobliskiego lasu. Tam, pod jego prowadzeniem, zacząłem odczuwać i dostrzegać nie tylko energie drzew, krzewów i lasu. Jacek pokazał mi, że te energie przyjmują nieraz kształt "osobowy" - stanowią jakby dusze tych żywych istnień indywidualnych - poszczególne drzewa, zwierzęta leśne i i dusze organizmów zbiorowych - cały las, stado zwierząt.

W ciemnym lesie jest ogromne bogactwo istot duchowych o różnym charakterze.
W tym lesie, w którym Robert nagrał na video zaproszenie do Instytutu, są bardzo specyficzne energie. Las jest ciężkawy, dość stary i pamięta on mroczne zdarzenia, których duchowe odbicie tam pozostało. Było to dość dawno, prawdopodobnie w czasach wojennych, odczuwam, że pewna ilość ludzi tam tragicznie zginęła i stąd te specyficzne niskie wibracje tam. Kiedy byłem tam pierwszy raz, odczułem niezwykłą senność i "musiałem" przyłożyć głowę do oparcia w samochodzie i zdrzemnąć się. Po zbudzeniu, z irracjonalnym przestrachem, jak najszybciej stamtąd się ewakuowałem.

Ten las godzien jest szczególnej eksploracji, Robercie.


Share via facebook Share via twitter