Instytut Roberta Noble

Chiński Rok Konia

Zaczęty przez EosCris, Styczeń 03, 2014, 09:42:19 PM

« Książka: "Ciało astralne"- Arthur E. Powell | Inedia / Bretarianizm »

EosCris

Witajcie,
wklejam coś dla zainteresowanych chińskim Rokiem Konia.

Zaznaczam że nie ja jestem autorką tego artykułu.

Prognozę przetłumaczyła 31 grudnia 2013:
Małgorzata Gałkowska-Błądek
Mistrz Feng Shui FSRC


Oryginał znajduję się na stronie RAYMOND LO


ROK Konia 2014 - Wielki Horoskop Mistrza Raymonda Lo !Prognoza ta została opublikowana 21 października 2013 na stronie Mistrza Raymonda Lo. Rok Konia zacznie się dopiero w lutym, ale myślę, że zaciekawi Was co się będzie dziać i może zechcecie się przygotować :o)
Prognozę przetłumaczyłam dla Was za zgodą Mistrza Raymonda Lo   

Chiński kalendarz popularnie zwany Kalendarzem Rolniczym lub Kalendarzem Hsia, jest zaskakująco dokładnym systemem, który nie tylko notuje upływ czasu, ale jest również narzędziem przewidywania przyszłości. Słynny tradycyjny system przewidywania przyszłości - Cztery Filary Przeznaczenia - odnosi się właśnie do odczytywania przeznaczenia osoby z jej daty urodzenia podanej w formacie Kalendarza Hsia. Unikalną cechą tego kalendarza jest to, że wszelkie informacje dotyczące czasu - rok, miesiąc, dzień i godzina są przedstawione w postaci pięciu podstawowych elementów - Metalu, Wody, Drzewa, Ognia i Ziemi, które uważane są za składniki wszystkiego co istnieje we Wszechświecie. Powiązania między tymi elementami pozwalają przewidywać co czeka daną osobę i dzięki tej wiedzy można zwiększyć swoją pomyślność lub zminimalizować pecha.

Rok Konia 2014 w Kalendarzu Hsia symbolizowany jest dwoma elementami Drzewo znajduje się ponad Ogniem. Zgodnie z cyklem tworzenia i niszczenia, który rządzi relacjami między elementami, Drzewo generuje Ogień i te elementy są w cyklu tworzenia i jest to relacja wspierająca. Zazwyczaj taka relacja oznacza harmonię. Jednak wydaje się, że ta zasada może nie mieć zastosowania w roku 2014, ponieważ natura tych dwóch elementów nie jest taka pokojowa. Drzewo Yang symbolizuje uparte i trzymające się zasad Drzewo, niechętne kompromisowi. Koń z kolei zawiera potężny element energii Ognia przynoszący eksplozje i ogień karabinów.

Z takimi elementami ja nie oczekiwałbym spokojnego roku 2014. Uparty charakter Drzewa Yang reprezentuje bezkompromisowe podejście i utrudnia pogodzenie zwaśnionych stron konfliktu. W związku z tym może być więcej konfliktów międzynarodowych i starć i wszystko to może doprowadzić do zaciekłych starć i wojen. W zachodnim kalendarzu Koń jest związany z miesiącem czerwcem, to jest szczyt lata i energia Ognia jest potężna. Koń kryje w sobie Ogień Yin oznaczający światło świecy. Taki Ogień jest migający, emocjonalny i niestabilny. Jest wiele przykładów Ognia Yin przynoszącego eksplozje i katastrofy związane z ogniem. W 2001 roku atak terrorystów 911 zdarzył się w dniu Ognia Yin i w miesiącu Ognia Yin. Śmierć Osamy Bin Ladena w 2011 roku również nastąpiła w dniu Ognia Yin. Pierwsza bomba atomowa zrzucona na Hiroshimę również związana była z czasem ognistego Konia. Dlatego można oczekiwać, że rok 2014 będzie mieć więcej konfliktów międzynarodowych i starć i nie będzie to spokojny rok.

W Chińskim Kalendarzu każdy rok powtarza się co 60 lat. Znaczy to, że doświadczyliśmy już takiego samego roku Drzewa Yang ponad Koniem w 1954 roku. Rok ten oznaczał bolesną porażkę oddziałów francuskich w słynnej bitwie Dien Bien Phu w Wietnamie, w maju 1954 roku. Patrząc dalej w historię, w roku 1894 w dniu Ognia Yin w sierpniu rozgorzała wojna japońsko chińska. Z kombinacją upartego Drzewa Yang, wojna wybuchła w sierpniu i doprowadziła do słynnej bitwy morskiej Yalu, gdzie flota Beiyang Dynastii Qing, została prawie całkowicie zniszczona przez japońskie okręty wojenne i było to we wrześniu 1894.

Biorąc pod uwagę tak poważne konflikty w historii, w poprzednich dwóch latach Drewnianego Konia, nie mogę wykluczyć, możliwości wojny i zaciekłych starć w 2014. W Metafizyce Chińskiej Drzewo Yang reprezentuje wzrost i aktywność. W ludzkim ciele jest ono związane z głową i wątrobą. Drzewo Yang często jest porównywane do stojącego dumnie drzewa, które rzadko się nagina. Dlatego osoby Drzewa Yang są silnymi osobowościami, trzymają się zasad, i niechętni są do kompromisów. Innymi słowy, są oni uparci i nieugięci, nie poddają się i rzadko kiedy boją się nacisków. W związku z tym mają oni tendencję do odważnego stawania w obronie swoich zasad i spraw. Gdy napotkają naciski lub sprzeciw ponad swoje siły, Drzewa Yang często odnoszą rany, szczególnie zagrożona jest głowa.

To dlatego osoby Drzewa Yang poddane psychicznej presji będą się zachowywać ekscentrycznie. Przykładami znanych osób Drzewa Yang są Britney Spears, Whitney Houston, Kristen Stewart, Virginia Wolf. Większość z nich zachowuje się dziwacznie czasami - jak na przykład Britney Spears, która w 2004 roku wyszła za mąż i rozwiodła się w ciągu 55 godzin. Whitney Houston była z kolei znana z odwoływania koncertów, spóźniania się na wywiady, audycje i występy i wreszcie z uzależnienia od narkotyków. Ona zmarła w wannie w 2012 roku. Tu jest podobieństwo do Wirginii Wolf, znanej autorki, która również popełniła samobójstwo topiąc się w morzu. Inna osoba Drzewo Yang - profesor John Nash, który otrzymał nagrodę Nobla z ekonomii, a jego historia została przedstawiona w filmie "Piękny Umysł". On cierpiał na schizofrenię. Drzewo Yang zazwyczaj symbolizuje uprzejmość w Pięciu Cechach Ludzi i takie osoby są uczciwe i trzymają się zasad. Są to więc wiarygodne osoby i zaufani przyjaciele, ale uparte zachowanie przynosi im konflikty i urazy. Niezbędne dla nich jest nauczenie się elastyczności i zdolności do kompromisu w konfliktowych sytuacjach. Szczególnie w roku 2014, gdy Drzewo Yang znajduje się ponad Koniem. Ogień Konia jest agresywny razem z Drzewem i ludzie bardzo łatwo mogą teraz reagować nieadekwatnie silnie, impulsywnie i może to doprowadzać do walk. Tak więc w tym roku konieczne jest powstrzymanie się od agresywnych akcji, spokojne działanie i staranie się o kompromisowe rozwiązanie konfliktów. Oprócz starć politycznych, wydaje się że Drzewo Yang przyniesie więcej żądań poprawy warunków pracy i płac, co może prowadzić do działań na większą skalę gospodarczą.

Chiński znak opisujący Drzewo to silne pionowe pociągnięcie pędzla w dół. To jest symbol pnia drzewa i ma to tez znaczenie wnikania w ziemię. W związku z tym, jak pokazuje wcześniejsze doświadczenie, w latach Drzewa Yang może nastąpić więcej wydarzeń związanych z meteorytami. W roku 1994, roku Drzewa Yang ponad Psem, kometa Shoemaker uderzyła w Jowisza i zrobiła tam krater wielkości Ziemi. W 1954 roku czterokilowy meteoryt spadł na dom w Alabamie. W roku 2004, 1,3 kilowy meteoryt spadł na dom w Nowej Zelandii. Wszystkie lata kończące się cyfrą 4 są latami drzewa Yang. Koń jest silnym elementem Ognia, w Metafizyce Chińskiej jest to bardzo silna energia. Będzie to więc rok obfity w wydarzenia, szczególnie w zakresie przemysłu związanego z energią, liniami lotniczymi, sportem, ćwiczeniami, rozrywką, restauracjami. Ogień to optymizm i podniesie on ekonomię oraz giełdę. W poprzednim roku Drzewa Yang ponad Koniem, w 1954, indeks Dow Jones Industrial Average zamknął się na wysokim poziomie 382, 74 punktów i był to najwyższy szczyt od czasów kryzysu na Wall Street w 1929 roku.

Koń jest również Kwiatem Brzoskwini czyli Kwiatem Romansu i jest to pomyślne dla przemysłu rozrywkowego i takich dziedzin jak moda, uroda, reklama i media. Negatywnym aspektem Kwiatu Romansu mogą być skandale seksualne. Drzewo Yang ponad Koniem jest też zwane "Czerwonym Wdziękiem" i opisuje kobietę niezwykłej urody, która łatwo przyciąga mężczyzn. Z pewnością silna energia Ognia przyniesie katastrofy pożarowe, wybuchy, incydenty nuklearne, strzelanie i wojny. W chińskiej medycynie, Ogień symbolizuje serce i krew. Silny Ogień atakuje Metal odpowiadający za układ oddechowy. Pojawią się więc choroby związane z sercem, zatruciem krwi, stanami zapalnymi, problemy z płucami i skórą. 120 lat temu w roku Drzewa ponad Koniem - 1894 - pojawiła się poważna epidemia dżumy, która zabiła ponad 100 000 ludzi w południowych Chinach, z Hong Kongiem i Kantonem włącznie. W 2014 roku wędrująca gwiazda 4 znajdzie się w centrum. 4 symbolizuje koguta, więc nie zdziwiłbym się, gdyby pojawiła się ponownie groźba ptasiej grypy.

Wspominałem już, że w Chińskim Kalendarzu każdy rok powtarza się co 60 lat. Znaczy to, że doświadczyliśmy już takiego samego roku Drzewa Yang ponad Koniem w 1954 i w 1894 roku. Oba te lata znane są z zaciekłych wojen w Indochinach i japońsko-chińskiej.

Jednak w tych latach pojawiły się również pozytywne wpływy, innowacje przynoszące postęp w stylu życia. W 1894 roku Coca Cola zaczęła być sprzedawana w butelkach, w tym samym roku założono też Międzynarodowy Komitet Olimpijski. W 1954 w USA pojawił się pierwszy okręt podwodny napędzany energią jądrową, pojawił się pierwszy kolorowy telewizor wyprodukowany przez RCA. Texas Instrument wypuściło pierwsze popularne radio tranzystorowe, w czerwcu 1954 pod Moskwą otwarto pierwszą elektrownię atomową na świecie, a w lipcu odbył się pierwszy lot Boeinga 707. Pojawiła się muzyka energii Ognia - Rock and Roll zaczął być popularny wraz z wydaniem "Rock Around the Clock" Bill'ego Haley and His Comets. W sierpniu ukazał się pierwszy ilustrowany magazyn sportowy.

Oczywiście poprzednie lata Drzewa i Ognia nie niosły wyłącznie osiągnięć. Były też pożary i wojny. Oprócz wojny Indochińskiej i japońsko chińskiej, była epidemia dżumy w południowo wschodnich Chinach w 1894, we wrześniu 1894 był wielki pożar lasu w Hickley w Minnesocie, zabijając 450 osób. Był również we wrześniu 1894 strajk 12 000 pracowników włókiennictwa w Nowym Jorku, żądających poprawy warunków pracy.

W 1954 Związek Radziecki po raz pierwszy przetestował bombę termojądrową, pożar na pokładzie lotniskowca USS Bennington zabił 103 marynarzy. Było sporo wypadków w powietrzu i na wodzie, były huragany i osunięcia ziemi. Wielu celebrytów, znanych ludzi i gwiazd urodziło się w dniu Drzewa Yang. Oprócz wspomnianych wcześniej osób, wielu znanych aktorów, piosenkarzy, muzyków i ludzi biznesu należy do kategorii Drzewa Yang. Wyliczając tylko kilka nazwisk: Elvis Presley, Bruce Lee, Jimi Hendrix, Keira Knightly, Kiefer Sutherland, Condoleezza Rice, Angela Merkel i chiński Mr. Li Ka Sing. Oprócz bycia kimś uczciwym z zasadami, ludzie Drzewa mają tez zdolność zwyciężania Ziemi, która jest ich elementem bogactwa. W cyklu 12 zwierząt chińskiego zodiaku, Ziemia występuje 4 razy, w postaci Smoka, Owcy, Psa i Wołu, czyli pojawia się dwa razy częściej niż inne żywioły. Znaczy to, że ludzie Drzewa mają podwójną szansę na finansowe szczęście i jest to wyraźna przewaga nad innymi elementami. Ponieważ Ziemia oznacza pieniądze dla ludzi Drzewa Yang i Ziemia oznacza nieruchomości i domy, większość rekinów rynku nieruchomości urodziła się w dniu Drzewa Yang, szczególnie ci najsłynniejsi w Hong Kongu. Typowym przykładem jest Li Ka Shing, jedna z najbogatszych osób na świecie, urodzony w dniu Drzewa Yang z obfitością elementów Ziemi w swoim wykresie Czterech Filarów. Ważną osobą Drzewa Yang obecnie jest również Angela Merkel.

Urodziła się ona 17 lipca 1954 i jest kobietą Drzewa Yang. Uważana jest ona za najbardziej wpływową kobietę na świecie i drugą najbardziej wpływową osobę na świecie według magazyny Forbes. Będąc przywódca Unii Europejskiej, ma ona największy wpływ na kształtowanie polityki w Europie i przy pomocy twardych i surowych sposobów walczy z kryzysem. Pokazała ona twarde, bezkompromisowe zasady drzewa Yang, jednym z typowych przykładów jest to że wręczyła nagrodę M100 Media Award duńskiemu rysownikowi, który obraził środowiska muzułmańskie publikując karykaturę proroka Mahometa.

Innym typowym przykładem człowieka Drzewa Yang jest Bruce Lee. Urodził się on 17 listopada 1940 roku w dniu Drzewa Yang. Film który przyniósł mu międzynarodową sławę to "Wściekła Pięść" w 1972 roku. Grał on tam zawodnika Kung Fu Chen Zhen, który walczył przeciwko Japończykom aby ocalić honor Chin w obliczu agresji wroga. Heroiczny obraz nacjonalizmu i silnych zasad sprawiedliwości to dokładnie charakter Drzewa Yang. Na koniec filmu on walczy gołymi rękami, otoczony przez żołnierzy, którzy do niego strzelają. To typowy człowiek Drzewa Yang, który stoi nieugięcie przy swoich zasadach i nie podda się ani nie zgodzi na kompromis. Inny przykład to aktor Kiefer Sutherland, urodzony 21 grudnia 1966 roku w dniu Drzewa Yang. W telewizyjnym serialu grał on rolę Jacka Bauera, agenta wydziału antyterrorystycznego. W filmie Jack Bauer jest bardzo zdolnym agentem, zdeterminowanym patriotą. On udaremnił atak terrorystyczny i uratował życie cywilów. Uczynił to z wielką determinacją i poświęceniem, kosztem własnych interesów i ryzykując własne bezpieczeństwo. To świetnie oddaje osobowość Drzewa Yang. Patriotyzm i nacjonalizm są pozytywnymi cechami, jednak w roku 2014 mogą one przyczynić się do międzynarodowych konfliktów.

Koń jest potężnym elementem Ognia i stanowi on konflikt ze Szczurem, będącym silnym elementem Wody. Taki konflikt może spowodować poważne katastrofy związane z Ogniem i Wodą. Ogień to krew a Woda to płyn, więc mogą się zdarzać częściej wypadki z krwotokami. Ogień uważany jest również za element powietrza. W związku z tym Koń przyniesie silną aktywność w przemyśle lotniczym, podróżach lotniczych a nawet w eksploracji przestrzeni kosmicznej. Dla wielu ludzi będzie to rok pełen podróży i będą też wypadki szczególnie związane z powietrzem i wodą. Ogień jest też energią, będą więc incydenty związane z bronią nuklearną i energią jądrową. W poprzednim roku Drzewa i Konia 1954, Związek Radziecki testował pierwsza bombę nuklearną i pod Moskwą zbudowano pierwszą elektrownię atomową. W USA powstał pierwszy okręt podwodny napędzany energią atomową. Tak więc problem z Północną Koreą i Iranem rozwijającymi temat broni jądrowej, może przybrać na sile i stanowić zagrożenie. Koń tworzy kombinację z Tygrysem i Psem i jest to silna kombinacja Ognia. To może być przyczyną pożarów, eksplozji a nawet wybuchów wulkanów. Bardziej niebezpieczne miesiące to luty i czerwiec, które są miesiącami Tygrysa i Konia. W aspekcie zdrowotnym Ogień powiązany jest z sercem i krążeniem. Silny Ogień może wywołać poważne choroby serca i krwi jak również stany zapalne. Ogień atakuje też Metal, zbyt silny Ogień może uszkodzić organy związane z Metalem takie jak płuca i skórę. Drzewo Yang związane jest z wątrobą, głową i włosami. W tak silnym roku Ognia, Drzewo może być zbyt suche i niezdrowe. Łatwo będzie o problemy z oczami, które są związane z wątrobą, problemy z łysieniem i bólami głowy.

Gdy Ogień pali Drzewo z dołu, Drzewo będzie suche i niezdrowe. Ponieważ Drzewo oznacza też drzewa i środowisko, rok drewnianego Konia może przynieść więcej katastrof w środowisku naturalnym, pożary lasów, skażenia powietrza i mórz, wycieki ropy itd.

Ponieważ Ogień ma w sobie wiele energii, będzie się to tez objawiać w ćwiczeniach i w sporcie. 2014 rok będzie rokiem międzynarodowego sportu jak FIFA World Cup w Brazylii w czerwcu i lipcu, co przyniesie wiele zabawy i ekscytacji.

Koń zawiera potężny Ogień, więc może z łatwością spowodować problemy z krążeniem i stanami zapalnymi. Pojawia się także konflikt Konia ze Szczurem reprezentującym nerki i układ odporności w chińskiej medycynie. Taki konflikt osłabi układ odporności otwierając wrota chorobom i wirusom. Dlatego jeśli ktoś ma problemy z krążeniem i sercem albo słabe nerki, najlepiej wspomagać się suplementami takimi jak Omega 3, witamina C, E, aby zredukować cholesterol i zapobiegać blokowaniu arterii, niejako schłodzić nadmiar Ognia aby wspomóc nerki.

Silny Ogień również atakuje Metal oznaczający układ oddechowy, płuca i skórę. Może pojawić się pogorszenie jakości powietrza i stwarza to dogodne warunki dla wirusów i epidemii. W poprzednim roku drewnianego Konia 1894 była epidemia dżumy w południowych Chinach. W tamtym roku gwiazda Feng Shui 2 była na południu, 5 na wschodzie. 2 jest gwiazdą choroby a 5 nieszczęścia. W 2014 roku gwiazda 5 jest na NW a 2 na wschodzie, więc te dwa miejsca będą bardziej narażone na wirusy. Gwiazda 4 jest w centrum i symbolizuje koguta. W 2014 roku wirus ptasiej grypy może więc znów się pojawić. Konflikt Konia ze Szczurem może przynieść katastrofy związane z wodą i ogniem, eksplozjami, pożarami, incydentami nuklearnymi a także katastrofami na morzu.

Ludzie urodzeni w roku Konia nie tylko obrażają rok ale też sami się karzą, ponieważ Koń nie lubi spotykać samego siebie. Taka kara oznacza zmartwienia, nienawiść i wrogość. Jeśli Ogień jest elementem wrogim, może to spowodować problemy zdrowotne i nieszczęścia związane z krwią, sercem i ogniem. Ludzie urodzeni w roku Szczura są w konflikcie z Koniem. Oni zazwyczaj wtedy więcej podróżują i dobrze jest wtedy się przeprowadzać, zmieniać miejsce pracy, rodzaj pracy i podróżować. Powinni oni jednak powstrzymać się od ryzykownych sportów takich jak prowadzenie szybkich samochodów, samolotów, skakanie ze spadochronem, nurkowanie itd. Zalecane jest noszenie wisiorka Owcy, która pomoże odciągnąć Konia i zminimalizować negatywny wpływ konfliktu.

Ludzie urodzeni w roku Szczura powinni unikać podróży bezpośrednio na południe, ponieważ jest to kierunek Wielkiego Księcia Jowisza w 2014 roku. Pięć elementów reprezentuje różne części ciała, Drzewo to wątroba, Ogień serce i krążenie, Woda to nerki i układ odporności, organy płciowe i układ moczowy. W 2014 roku Drzewo Yang ponad Ogniem jest słabe i suche i może zapowiadać problemy z wątrobą. Silny Ogień generuje stany zapalne, wysokie ciśnienie i choroby serca. Ponieważ Woda jest bardzo słaba, powinniśmy zadbać o nerki i układ odporności. Ogień Konia może zniszczyć Metal i spowodować problemy w obszarach związanych z Metalem, a więc płucach i układzie oddechowym. Te problemy zdrowotne nasilą się w 2014 roku. W ramach zapobiegania dobrze jest zażywać Omega 3, witaminę C, E, wyciąg z pestek winogron i antyoksydanty.

Jeśli chodzi o Feng Shui Wędrującej Gwiazdy, obecne dwudziestolecie od 2004 do 2024 jest nazywane Okresem 8 i numer 8 reprezentuje trygram Góry i jest również symbolem małych dzieci. Dlatego od czasu wejścia w ten okres w 2004 roku obserwujemy więcej katastrof i nieszczęść dotykających dzieci. Najnowsze wypadki związane były z wielkim trzęsieniem ziemi w Chinach w 2008 roku, które zabiło wiele szkolnych dzieci oraz skażeniem mleka dla dzieci, co spowodowało poważny problem z kamieniami nerkowymi u dzieci. W 2011 roku słynna jaśminowa rewolucja, która przyniosła wielkie zmiany w Północnej Afryce, zamieszki w Wielkiej Brytanii i masakra młodych ludzi w Norwegii - to wszystko są przykłady problemów młodych ludzi i te problemy są najbardziej zauważalne w Okresie 8. Ten numer 8 reprezentujący dzieci jest w obecnym dwudziestoleciu wciąż obecny w centrum w latach 2004-2024. Ważne jest więc dbanie o bezpieczeństwo dzieci w okresie 8.

Jeśli chodzi o ekonomię, element Ognia jest często siłą napędową rynku akcji. Pięć elementów oddziałuje również na nastroje ludzi. Generalnie Ogień to radość, Woda to obawy, Ziemia to medytacja, Metal to smutek, a Drzewo to złość. W związku z tym rok Ognia często generuje optymizm i napędza giełdę tak jak to się działo w latach 2006 i 2007. Jednak w roku 2008 pojawiła się Woda i ludzie wyraźnie zaczęli okazywać obawę przed pogorszeniem się sytuacji gospodarczej i recesji w USA. Finansowe tsunami pojawiło się na jesień zapoczątkowując kilka lat niestabilności w ekonomii. Lata po 2008 tez nie miały elementu Ognia, więc kryzys i niestabilność, szczególnie w USA i Europie, przeważały aż do 2013, gdy w roku Węża gospodarka USA zaczęła się podnosić. Ogień 2013 będzie nadal płonąć w roku Konia i możemy oczekiwać znacznej poprawy w gospodarce, ponieważ inwestorzy odzyskają pewność siebie. W roku Konia aktywność gospodarcza i giełda mogą się rozwijać, szczególnie wiosną i latem. Silny Ogień wytwarza pozytywne nastroje i optymizm, dające w efekcie odwagę w kupowaniu. Pozytywna energia Ognia będzie trwać przez 2015 i 2016, które również zawierają Drzewo i Ogień. W roku 2014 oczekuje się prosperity dla przemysłów związanych z Wodą i Metalem, ponieważ Woda zwycięża Ogień i dla Wody Ogień symbolizuje pieniądze. Gałęzie gospodarki związane z Wodą to transport, szczególnie morski, komunikacja. Drugą najlepszą gałęzią gospodarki będzie Metal, ponieważ Metal zwycięża Drzewo i Drzewo symbolizuje dla Metalu pieniądze. Metal potrzebuje również Ognia aby ten przekuł Metal na użyteczne narzędzia. Będą to takie dziedziny jak: high tech, bankowość, przemysł maszynowy, samochody, inżynieryjny. Przemysł związany z Drzewem również jest pomyślny, ponieważ Drzewo generuje Ogień i rok ten będzie rokiem aktywności dla tych dziedzin. Są to takie dziedziny jak: przemysł tekstylny, odzieżowy, czasopisma, papier, książki i środowisko naturalne. Trochę gorzej będzie się wiodło dziedzinom związanym z Ogniem, jak energia, restauracje, finanse, rozrywka. Te dziedziny będą oczywiście bardzo aktywne, ale pojawi się bardzo silna konkurencja.

Zawirowania w bankowości i finansach, które pojawiły się w 2008 roku, zostały przeważnie spowodowane brakiem elementu Ognia i dominacją elementu Wody objawiającą się jako zwiększone obawy. Bankowość to Metal i potrzeba tu Ognia aby przetopił Metal na użyteczne narzędzie. Również finanse i giełda są bardziej związane z Ogniem, który oznacza optymizm. W związku z tym, kompletna nieobecność żywiołu Ognia w 2008 roku jest odpowiedzialna za zwolnienie gospodarki i kryzys bankowy. Jednak w 2014 roku powraca prawdziwy Ogień i dlatego będziemy mogli zauważyć silny rozwój ekonomiczny i stały wzrost optymizmu. Ten optymizm przetrwa też w 2015 roku, ponieważ Drzewny Koń jest bardzo potężnym Ogniem i będzie nadal napędzać rynek.

Podsumowując, gałęzie gospodarki którym się powiedzie w roku Konia będą te związane z elementami Metalu i Wody. Metal to bankowość, budowa maszyn, inżynieria, komputery i high tech. Sektory gospodarki związane z Wodą to transport, stocznie, komunikacja, napoje i spa. Przemysł związany z Drzewem będzie się rozwijać ale zachowawczo. Drzewo widzi Ogień jako produktywność, ale też widzi Drzewo jako konkurencję. Sektory gospodarki związane z Drzewem to tekstylia, środowisko, papier i media informacyjne. Przemysł związany z Ogniem to energia, finanse i rozrywka; one mogą nie być aż tak pomyślne, ponieważ element ich pieniędzy - Metal - jest nieobecny, a silny Ogień zapowiada silną konkurencję na rynkach finansowych.

Generalnie rok Konia Drzewo Yang z Drzewem u góry i Ogniem na dole, jest symbolem optymizmu i entuzjazmu dla innowacji i postępu. Wciąż jest konflikt i brak harmonii w stosunkach międzynarodowych i może to nie być spokojny rok, konflikty mogą być bardziej zaciekłe i prowadzić do wojen. Również mogą pojawić się katastrofy naturalne jak tornada i huragany, pożary oraz problemy nuklearne, choroby i epidemie. Znak zwierzęcy mający teraz najmniej szczęścia to Szczur, będący w bezpośrednim konflikcie z Koniem. Takie konflikty zazwyczaj przynoszą zawirowania, zmiany, wypadki, przeprowadzki. Ponieważ jest to konflikt Ognia z Wodą, będzie to stymulować nieszczęścia związane z ruchem powietrznym i morskim, pożarami, wybuchami, incydentami nuklearnymi, atakami serca, udarami, stanami zapalnymi. Ludzie urodzeni w roku Szczura mogą oczekiwać więcej podróży lub ruchów takich jak zmiana pracy lub przeprowadzka. Dobrze jest nosić wisiorek z Owcą, która pomoże odciągnąć Konia. Dla ludzi urodzonych w roku Szczura, konflikt może przynieść też wypadki związane z ogniem i wodą, jak poparzenia, wybuchy, zatoniecie statku, wypadki w powietrzu i na wodzie. Dobrze jest więcej podróżować i samemu wywoływać zmiany takie jak przeprowadzka czy zmiana pracy. Jednak osoby z roku Szczura nie powinny podróżować bezpośrednio w kierunku południa, ponieważ rezyduje tam Wielki Książę Jowisz. Innym znakiem mogącym mieć kłopoty jest Koń. Gdy Koń napotyka rok Konia, mówi się że obraża Wielkiego Księcia i sam się ukarze. Taka kara przynosi zazwyczaj brak harmonii, irytację, zmartwienia i frustracje ale też choroby. Zalecane jest noszenie wisiorka z Owcą aby zminimalizować negatywny efekt.

Zwierzęta tworzące kombinację z Koniem to Owca, Tygrys i Pies. Te zwierzęta doświadczą harmonijnego roku. Jednak taka zwierzęca astrologia nie jest do końca wiarygodna i nie jest to uważane za formalny rodzaj przewidywania przyszłości. Dla bardziej wiarygodnej oceny czyjegoś losu w roku Konia, zalecane jest zbadanie kompletnego wykresu Czterech Filarów Przeznaczenia. Wymaga to kompletu danych o roku, miesiącu, dniu i godzinie urodzenia. Ponieważ zwierzęta mogą występować w różnych miejscach w wykresie, relacje konfliktu lub kary będą dotyczyć nie tylko ludzi urodzonych w roku Szczura czy Konia. Taki konflikt i kara mogą dotknąć też osoby mające te zwierzęta w miesiącu, dniu czy godzinie.

Kilka przykładów znanych osób urodzonych w roku Szczura i mających konflikt w roku 2014 z Koniem, to Książę Karol, Książę Harry, Mark Zuckerberg, Papież Franciszek, Scarlet Johansson, Orianthi. Są też ludzie nie urodzeni w roku Szczura ale mający konflikt ze względu na to że urodzili się w dniu Szczura. Oni też doświadczą roku pełnego wyzwań. Są to Warren Buffett, Jennifer Lawrence, Asthon Kutcher, Yao Ming, Sandra Bullock, Wendi Deng, Terry Gou, Keira Knightly. Konflikt dotyczący Filaru Dnia zazwyczaj zapowiada zmianę lub konflikt w rodzinie lub w związku, szczególnie w relacji z małżonkiem lub z płcią przeciwną.

Ludzie urodzeni w roku Konia "obrażają" Wielkiego Księcia i zalecane jest aby nosili wisiorek z Owcą. Przykłady osób urodzonych w roku Konia: Angela Merkel, John Travolta, Condoleezza Rice, Jennifer Lawrence, Kristen Stewart, Kiefer Sutherland, Shinzo Abe, C.Y. Leung, Joe Biden, Francios Hollande, Warren Buffett.

Ludzie urodzeni w dniu Konia również doświadczą kary, to może też spowodować problemy z relacjami i zdrowiem. Przykłady takich osób to: Natalie Portman, Pricilla Chan, Bernard Arnault. Koń jest Kwiatem Romansu, szczególnie dla ludzi urodzonych w latach Węża, Koguta i Wołu. Mogą oni oczekiwać roku z większą ilością spotkań towarzyskich i więcej okazji do znajomości z odmienną płcią. Ludzie urodzeni w roku Małpy doświadczą roku "Konia Podróżnego", będą wiec więcej podróżować.

Koń jest "Szlachetnym Pomocnikiem" dla ludzi urodzonych w latach z Niebiańskimi Pniami Metalu Yin. Oznacza to lata zakończone cyfrą 1, na przykład 1951, 1961, 1971, 1981, 1991 itd. "Szlachetny Pomocnik" jest czymś w rodzaju anioła opiekuńczego, który nam pomoże w potrzebie i ułatwi wiele spraw. Koń jest również "Gwiazdą Akademicką" dla ludzi urodzonych w dniu Drzewa Yin. Dobrze jest więc wybrać dzień Drzewa Yin na urodzenie dziecka. Najlepsze miesiące na urodzenie dziecka to lipiec, listopad i marzec, ponieważ Drzewo Yang roku będzie "Gwiazdą Szlachetności" dla dzieci urodzonych w tych miesiącach.

Energie Feng Shui również się przemieszczają z roku na rok. Dlatego konieczne jest zbadanie rozkładu dobrych i złych energii na początku każdego roku, aby zdążyć podjąć odpowiednie działania jeśli jakaś zła energia znajdzie się w ważnym miejscu naszego domu czy biura. W roku Konia w centrum znajdzie się gwiazda 4, która jest elementem Drzewa i trygramem Wiatru, więc nie będzie to zaskakujące gdy doświadczymy więcej katastrof związanych z wiatrem w 2014 roku. Gwiazdy wędrują w cyklu dziewięcioletnim. Poprzedni rok z gwiazdą 4 w centrum to 2005, gdy słynny huragan Katrina zaatakował USA. Gwiazda numer 4 to również "Kwiat Brzoskwini" i przyniesie romanse i skandale seksualne jak również pomyślność dla działalności rozrywkowej, filmów, mody itd.

Najbardziej niebezpieczną energią jest zła energia zwana "Żółtą Piątką" - symbolizująca przeszkody i nieszczęścia, pojawia się w NW. Zalecane jest powieszenie metalowego dzwonka wietrznego w tym miejscu domu aby rozproszyć złą energię. Najgorsze miesiące to czerwiec, sierpień i wrzesień 2014. Inna zła gwiazda numer 2, symbolizująca choroby, pojawi się na wschodzie. Tradycyjną metodą na rozproszenie tej energii jest powieszenie w tym miejscu domu połączonych sześciu monet. Wielki Książę przebywa w tym roku na południu, stąd nie jest zalecane "poruszanie ziemi" lub prowadzenie jakichś znaczniejszych prac budowlanych w tym kierunku. Nie należy też siedzieć plecami ku północy, ponieważ jest tam niekorzystna energia zwana "Trzy Shar" lub "Trzy Śmierci". Północ jest kierunkiem konfliktu z Wielkim Księciem i też nie jest dobrze tam przebywać. Zła gwiazda 3 jest gwiazdą konfliktu i rozboju. Będzie ona na południowym wschodzie domu. Należy położyć tam kawałek czerwonego papieru aby zminimalizować niekorzystny wpływ. Również niekorzystna jest gwiazda 7, reprezentująca skandale i będzie ona na północnym wschodzie. Tradycyjnym rozwiązaniem jest umieszczenie tam 3 łodyg bambusa w przezroczystym naczyniu z wodą.

Negai

Szczerze powiedziawszy nie przepadam za horoskopem chińskim... przeczytałam, no ale zobaczymy jak to będzie:)
Według horoskopu chińskiego mój znaj to bawół, a jego opis u mnie się w ogóle nie sprawdza xd

EosCris

#2
Negai, bo może pasuję do Ciebie inny znak, np z miesiąca, dnia  albo godziny?

Bo tak na prawdę w chińskim choroskopie mamy 4 znaki. Rok, miesiąc, dzień i godzina,  najważniejszym tak naprawdę, jest ten z dnia Twoich urodzin...

O tym sie nie mówi, bo po co ludziom w głowie mącić ;)

Ps. Popełniłam błąd wpisując, godzinę, że jest najważniejsza. Nie jest! Najważniejszy jest dzień :) Przepraszam za wprowadzenie w błąd.  O:-)
zinka

Ola napisz coś konkretnego o tym znaku godziny urodzenia, bo nic mi nie wiadomo na ten temat  ;D ;)

Robert Noble

Na szczęście wiem o której godzinie się urodziłem, więc będę mógł sobie sprawdzić :)

Negai

No właśnie Ola, sprecyzuj o co chodzi z tymi datami, bo w internecie nic nie ma.
Na ogół zodiak pozyskują z dnia, miesiąca i roku.
A jak ja np. urodziłam się 18 to według tego dziennego horoskopu co mam? :P


Share via facebook Share via twitter

sklep ezoteryczny super produkty rozwojowe misy krysztalowe uzdrawianie strona autorska robert noble strona instytutu roberta noble strona instytutu roberta noble