Instytut Roberta Noble

Filmy o tematyce OBE/LD i nie tylko

Zaczęty przez Robert Noble, Sierpień 18, 2013, 06:57:56 PM

« Która książka Roberta Noble jest najlepsza? | Fan Fiction na podstawie książek Roberta Noble Mruwkojad do waszej oceny »

Robert Noble

W tym wątku chciałbym abyśmy wpisywali propozycję filmów, które dotyczą tematyki OBE, LD, snów, parapsychologii i wielu innych ciekawych zjawisk.

Na pierwszy ogień wrzucam tytuł: Między piekłem a niebem (1998)
orgin, What Dreams May Come

W roli głównej: Robin Williams

Recenzja: Ile trzeba uczucia, by pokonać Piekło - oto pytanie, które stawiają sobie widzowie oglądając "Między piekłem a niebem", Niezwykle sugestywną i wzruszającą zarazem wizję życia po życiu, wyróżnioną Oscarem za niesamowite wprost efekty specjalne. Po tragicznej śmierci dzieci w wypadku samochodowym Chris Nielsen (Robin Williams) skupia się na ratowaniu żony Annie (Annabella Sciorra), która popadła w manię samobójczą. Niestety, on również ginie w wypadku drogowym. Niebo, do którego się dostał, skomponowane jest z plastycznych wizji Annie. Wędrując po świecie jej obrazów odnajduje nie tylko wspomnienia szczęśliwych dni, ale i dusze. Tkwi teraz na samym dnie piekła, pogrążona w głębokim letargu. Czy Chris zdoła ją wyrwać z mrocznej otchłani?zinka

Extracted

Thomas Jacobs (Sasha Roiz) to genialny inżynier i wynalazca urządzenia, które pozwala badaczowi wejść w umysł pacjenta, by obserwować jego wspomnienia. Po wyczerpaniu środków na zakończenie całego projektu Thomas podejmuje się niechętnie współpracy z Departamentem Sprawiedliwości. Planują oni użyć wynalazek do rozszyfrowania umysłów przestępców...


zinka

#2


Szósty zmysł


Psycholog dziecięcy próbuje pomóc ośmioletniemu chłopcu widzącemu zmarłych poradzić sobie z tym niezwykłym darem.

zinka
Suker Punch

Historia rozgrywa się w latach 50. XX wieku. Babydoll zostaje umieszczona przez ojczyma w zakładzie psychiatrycznym. Za pięć dni ma przejść zabieg lobotomii. W tym czasie dziewczyna kreuje alternatywny świat, w który ucieka, aby zapomnieć o rzeczywistości. Jednak i tam nie jest bezpieczna. Musi zebrać 5 przedmiotów, aby uchronić się przed czyhającym na nią złoczyńcą. Pomagają jej cztery pacjentki szpitala.


;D

zinka

Źródło

Film opowiada trzy historie. Pierwsza dzieje się w XVI wieku. Hiszpański konkwistador Tomas Creo z polecenia królowej, na punkcie której szaleje, poszukuje legendarnego Drzewa Życia. Druga dzieje się współcześnie. Tomas Creo, naukowiec, maniakalnie poszukuje lekarstwa dla swojej chorej na raka żony. Trzecia to już wiek XXVI. Astronauta Tom próbuje pojąć tajemnicę życia i odpowiedzieć na pytania postawione przez jego poprzednie wcielenia: Co byłoby, gdybym mógł żyć wiecznie i kochać wiecznie tę samą kobietę?


;D

robercik101

#5
Waking Life
Bardziej filozoficzny niż na temat OBE\LD ;)


Autorski film "Świadomy sen" (fajny choć krótki)
http://vimeo.com/22209776

zinkaWyspa tajemnic

Akcja filmu rozgrywa się w 1954 roku na pięknej wyspie Zatoki Bostońskiej. W tak bajecznym miejscu znajduje się szpital dla obłąkanych przestępców. Na wyspie będzie prowadzone śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia jednej z pacjentek. Sprawa jest prowadzona przez federalnych szeryfów Tedda i Chucka. Kobieta zniknęła z pokoju, który był zamknięty, a w oknach były kraty. Pozostała po niej tylko zaszyfrowana wiadomość. Nad wyspę nadciąga huragan i łączność z resztą świata zostaje zerwana.

;D

NianiaOgg

Cytat: zinka w Sierpień 19, 2013, 10:25:27 PM
Nad wyspę nadciąga huragan i łączność z resztą świata zostaje zerwana.[/i]
... no i nockę mamy z głowy  :P

Sofia

#8
A ja Polecam wam azjatycki film Od-rodzenie moich ulubionych reżyserów - braci Pang :) Film wywarł na mnie ogromne wrażenie zwłaszcza jeśli chodzi o zdjęcia i konstrukcje światów. Bardzo plastyczny z niezwykłymi alternatywnymi rzeczywistościami. Trailer nie oddaje uroku filmu.


robercik101

To może ja dorzucę jeszcze Matrixa i jego główny pierwowzór Johnny Mnemonic, o pierwszym chyba nic nie muszę pisać bo każdy go zna ;)

Drugi leci czasem chyba na TVN7
Cytat
Fabuła filmu jest osadzona w świecie roku 2021. Opowiada historię człowieka, który dzięki wszczepionemu implantowi pamięci trudni się przewożeniem w nim informacji. Połowa ludzkości cierpi na tajemniczą nieuleczalną chorobę NAS. Podczas jednego z transportów danych Johnny Mnemonic (Keanu Reeves) wpada w wielkie tarapaty - dane chce przechwycić Yakuza. Okazuje się, że dane zawierają informacje dotyczące lekarstwa na NAS, a firma je produkująca stara się za wszelką cenę nie dopuścić do ich upublicznienia.

zinka

 


Częstotliwośc


Pełen tajemnic thriller o dwóch mężczyznach, którym dana jest możność manipulowania czasem i przestrzenią w celu zmienienia przeszłości, co jednak prowadzi do fatalnych konsekwencji. "Częstotliwość" to poruszająca historia science-fiction opowiadająca o ojcu i synu, rozdzielonych nieznanym wymiarem, ścigających się z czasem aby nie dopuścić do morderstwa, które wydarzyło się 26 lat wcześniej.

Robert Noble

Robercik napomniał o Matrixie. Do tego filmu nie trzeba chyba pisać recenzji. Ten film powinien właściwie pojawić się na pierwszym miejscu tego wątku, bowiem Matrix, a zwłaszcza jego pierwsza część ma z OBE bardzo dużo wspólnego.

Generalnie pojawiły się trzy części Matrixa nie wliczając Animatrixa i innych dodatków.

Matrix (1999)
Matrix Reaktywacja (2003)
Matrix Rewolucje (2003)


smirrr

Wkraczając w pustkę (Enter the Void)


"Diler narkotyków zostaje śmiertelnie postrzelony przez policjanta. Jego duch pozostaje w świecie żywych, przemierzając czas i przestrzeń. "

Powiem od siebie, że to kino ekspresjonistyczne i klimat jest przez to bardzo bardzo psychodeliczny. Do tego stopnia psychodeliczny, że większość widzów w kinie nie wytrzymała go. ALE chyba tutaj nie należymy do większości, prawda? :) POLECAM. Realizacja najwyższej klasy.

Oto trailer:


I link do filmweba: http://www.filmweb.pl/film/Wkraczaj%C4%85c+w+pustk%C4%99-2009-349764

zinka
Drzwi

Życie artysty Davida (Mads Mikkelsen) niszczy śmierć jego córki, Leonie (Valeria Eisenbart). Kilka lat po tragedii załamany mężczyzna, podążając za niebieskim motylem, odkrywa tunel prowadzący do równoległego świata, w którym do wypadku jeszcze nie doszło. David ma szansę zacząć wszystko od nowa. Szybko jednak odkrywa, że miejsce, w którym się znalazł skrywa wiele mrocznych sekretów.

zinkaKod nieśmiertelności

Kapitan Colter Stevens (Jake Gyllenhaal) budzi się w jadącym z dużą prędkością pociągu. Nie poznaje siedzącej obok niego dziewczyny, nie wie, gdzie jest. Po 8 minutach od jego przebudzenia pociąg eksploduje. Wtedy mężczyzna przekonuje się, że bierze udział w rządowym eksperymencie o nazwie: "Kod nieśmiertelności", który pozwala na wejście w ciało innego człowieka na ostatnich 8 minut jego życia. Zadaniem Stevensa jest rozpoznanie i powstrzymanie zagrażającego całemu Chicago


Share via facebook Share via twitter

sklep ezoteryczny super produkty rozwojowe misy krysztalowe uzdrawianie strona autorska robert noble strona instytutu roberta noble strona instytutu roberta noble