Filmy o tematyce OBE/LD i nie tylko

Zaczęty przez Robert Noble, Sierpień 18, 2013, 06:57:56 PM

« Fart | OOBE. Tajemnica punktu scalającego »

Robert Noble

Tak po ponownym załadowaniu zadziałało. No ale nie wiem czy obejrzenie końcówki zrekompensowało moje psychiczne rozterki :D hehe
Może faktycznie nadszedł czas na Monty Paytona :D 

Mote

Życie świadome / Walking life (2001)
 Sny... Czym są ?... Czy to nasza ucieczka od rzeczywistości??... Ten film jest próbą (animowaną) odpowiedzi na pytanie jaka jest różnica pomiędzy jawą i snem... Nasza podróż z główną postacią tego filmu napotyka na różne teorie, mniej lub bardziej zawiłe, które nie dają odpowiedzi na kolejne pytania... Czy możemy kontrolować sny?... Co mówią nam o zyciu?.. A co mogą nam powiedzieć o śmierci?....


https://zalukaj.com/zalukaj-film/18061/zycie_swiadome_waking_life_2001.html

https://www.kinoman.co/zycie-swiadome

Mote

Mały Budda / 1993
Akcja filmu dzieje się na dwóch planach. W pierwszym grupa tybetańskich mnichów wyrusza w podróż, by odnaleźć kolejne wcielenie ich mistrza Lamy Dorje. W drugim jest przedstawiona historia księcia Sidarthe, który stał się Buddą.
https://zalukaj.com/zalukaj-film/9001/ma_y_budda_little_buddha_1993_1_2.html

studniarz

Polecam 
''Legenda, czyli pijąc wódkę we Wrocławiu w 1999 roku ''  A. Ziemiańskiego

co prawda to opowiadanie a nie film ale warto.

Robert Noble

http://ekino-tv.pl/movie/show/time-trap-hd-2017-lektor/22652

Time Trap - 2017r.

Opis filmu:
Grupa studentów archeologii postanawia zapuścić się w głębokie jaskinie w Teksasie w poszukiwaniu ulubionego profesora. Mężczyzna zaginął w niejasnych okolicznościach podczas wyprawy, której celem było odnalezienie Fontanny Młodości. Kiedy dostają się w szczelinę czasoprzestrzeni okazuje się, że czas pod ziemią biegnie o wiele wolniej niż na powierzchni. Pozbawieni jakichkolwiek szans na ocalenie z zewnątrz, muszą zejść w głąb jaskini, co prowadzi do odkrycia jednej z najbardziej intrygujących tajemnic przeszłości.

Polecam, zwłaszcza końcówka robi wrażenie. Gra aktorska jest do bani ale przesłanie filmu świetne :)

Mote

To serial nie dla każdego. Czarny humor I zwiedzanie innych światów.
Rick and Morty
Genialny naukowiec-alkoholik, Rick, porywa swojego płaczliwego wnuka, Morty'ego. Razem przeżywają dzikie eskapady do odległych galaktyk i alternatywnych światów.
https://zalukaj.com/serial-online/82401/odcinek-1.html

Mote

Ostatni szaman - The Last Shaman (2016)
Młody mężczyzna w głębokiej depresji stoi na skraju samobójstwa. 
Ostatnią deską ratunku jest podróż do Amazonii i udział w pradawnym, tajemniczym rytuale.


Mote


Robert Noble

Polecam film Exit (rok 2020),

opis: Rok 2047: Infinitalk to sztuczna inteligencja, oferująca życie wieczne dzięki cyfryzacji umysłów, ale kiedy ma zostać sprzedana, zaczynają się poważne kłopoty.

https://www.cda.pl/video/6613181a0

Robert Noble

Archive 2020
A tutaj bardzo podobny film do tego powyżej, też bardzo dobry :)

Opis: W 2038 roku George Almore (Theo James) pracuje nad odpowiednikiem sztucznej inteligencji człowieka. Kiedy prototyp jest już prawie gotowy i wchodzi w ostatnią fazę testu, wypływają prawdziwe przesłanki jego pracy. To chęć połączenia sztucznej inteligencji ze wspomnieniami tragicznie zmarłej żony. Od tego momentu rozpoczyna się wyścig z czasem, podczas którego będzie musiał stanąć przed wyborem przekroczenia granic naukowych i etycznych, aby ocalić osobę, którą kocha najbardziej na świecie.

https://www.cda.pl/video/63025431e

Robert Noble

Cytat: EosCris w Listopad 24, 2013, 09:10:31 AMNo, jak wyjdzie do kin to smigam :) wzruszyłam się.... Będę musiała zabrać dużo chusteczek ;)

Kiedyś go obejrzałem (Heaven is for Real) niestety chyba zbyt wiele już w swoim życiu przeżyłem by ten film mógł mi się podobać :)

Robert Noble

Warto obejrzeć film "Kraina Snów" 2022r. Jest dostępny na netflixie.

Dzielna młoda sierota przedziera się przez Krainę Snów z pomocą wyjętego spod prawa ekscentryka, żeby znaleźć perłę zdolną spełnić jej największe życzenie.

EosCris

zgadzam się fajny film, raczej kręcił go ktoś, kto doświadczał różnych stanów poza ciałem ;)  ;) 

Robert Noble

Ciekawym filmem jest "Trzy tysiące lat tęsknoty", to historia pewnego Dżinna, który oferuje spełnienie trzech życzeń osobie, która go uwolniła.  Film zawiera niektóre elementy, przypominające Świat Czarowników.

taranssj4

#104
Dorzucę serial 1899, jest na Netflixie. Dużo tajemnic przypominających oobe/ld. Nie będę niczego zdradzał, myślę natomiast że się Wam spodoba :)


Share via facebook Share via twitter