Instytut Roberta Noble

Kamienie przypisywane planetom

Zaczęty przez zinka, Lipiec 27, 2014, 10:15:49 AM

« Ezoteryka astralna | Odważne Dusze »

zinka

Kamienie przypisywane planetom

W starożytności, a także w średniowieczu wierzono w szczególne oddziaływanie planet i gwiazdozbiorów, kamieni szlachetnych oraz człowieka. Uważano, że klejnoty są emanacją blasku gwiazd, są więc odzwierciedleniem kosmosu. Każdej planecie przyporządkowywano rozmaite kamienie szlachetne, a każda planeta przypisana była do dnia tygodnia.

niedziela
Słońce -   chryzolit, diament, hiacynt, awenturyn, heliotrop, bursztyn, chryzopraz, szafir;

poniedziałek
Księżyc -  opal, kamień księżycowy, akwamaryn, beryl, perła, koral, kryształ górski;

wtorek
Mars  -   rubin, krwawnik, jaspis, diament, granat; hematyt: karneol, onyks, sileks, sardonyks, rodochrozyt, rodonit, tygrysie oko, heliotrop

środa
Merkury - topaz złocisty, szmaragd, karneol, agat, jaspis różowy, chalcedon, szafir żółty, wszystkie kamienie nakrapiane, onyks, chryzolit, cytryn, topaz, chryzokola, turkus, granat, chryzolit, heliotrop, nefryt, tygrysie oko

czwartek
Jowisz -   turkus, szafir ciemnoniebieski, lazuryt, lapis-lazuli, ametyst, szmaragd, topaz; rubin, pomarańczowy karneol, azuryt, żąd, cytryn, sardonyks

piątek
Wenus  -  jasny szafir, agat, perła, turkus, beryl, szmaragd, koral, wszystkie kamienie jasne;  nefryt, kwarc różowy, niebieski szafir, szmaragd, kunzyt, różowy turmalin, malachit, kamień księżycowy, perła, szafir, topaz, chryzoberyl, turkus,

sobota
Saturn -  gagat, markezyt, akwamaryn, onyks, sardonyks, malachit, wszystkie kamienie czarne; spinel, perydot, zielony turmalin, tygrysie oko, chalcedon

Uran     bursztyn, ametyst, ciemny topaz, chalcedon, hiacynt; turkus, malachit, amazonit, akwamaryn, chryzoberyl, celestyn

Neptun   ametyst, adular /kamień księżycowy/, kryształ górski, akwamaryn, labradoryt; opal, fluoryt, azuryt, diament, koral, kamień księżycowy, kwarc, spinel, turmalin

Pluton   obsydian, beryl, nefryt, sardonyks. hematyt, granat, kwarc dymny, rubin, ametyst, żąd, kunzyt, spinel, cyrkon, almandyn, pirop

EosCris

Fajnie się czegoś nowego dowiedzieć :) Dzięki Ziniu <hug> 

A powiedz mi kochana Ziniu, czy to jest ta, że powinno się nosić te kamienie zgodnie z dniem tygodnia? :)

zinka

Z racji, że mam ich trochę, zainteresowało mnie kiedy je nosić i właśnie znalazłam i teraz wiem,  mam fajną ściągę. ;)

EosCris

Rozumiem Ziniu, że ściąga to jest to, co zamieściłaś na forum i tym samym podzieliłaś się tym z nami, tak? :) 

zinka

Jasne Ola, ściąga dla wszystkich, to co wyżej, kiedy i jakie  ;)

A ponieważ dzisiaj poniedziałek, to można nosić, mi. kryształ górski i opal  :)

Robert Noble

Ha, w większość kamieni które posiadam powinienem wykorzystywać w sobotę. Dobrze, że w weekend jest największy wybór :) Ten labradoryt to labrador ?

zinka

Oczywiście Robert, labradoryt, to w skrócie labrador :)

A kamieni całe mnóstwo, jedne ładniejsze od drugich, chciałoby się mieć je wszystkie ;)

Share via facebook Share via twitter
sklep ezoteryczny super produkty rozwojowe misy krysztalowe uzdrawianie strona autorska robert noble strona instytutu roberta noble strona instytutu roberta noble