Instytut Roberta Noble

Starożytne tajemnice - Atlantyda - Zaginiona cywilizacja - Film

Zaczęty przez iconka, Sierpień 28, 2013, 12:50:51 AM

« Książka - Alexander Eben - DOWÓD | Ekwador - Ludzie z Lasów Tropikalnych - Film dokumentalny »

iconka


Starożytne tajemnice - Atlantyda - Zaginiona cywilizacja - Film

____________________________________________________

ATLANTYDA

Ten mityczny kontynent jest obiektem poszukiwań wielu badaczy i żeglarzy od setek a nawet tysięcy lat. Cywilizacja Atlantydów była bardzo rozwinięta i rządziła ówczesnym światem.
Co jednak się stało, że tak wysoko rozwinięta cywilizacja upadla i nie pozostał po niej żaden ślad?


Do tej pory nie wiadomo gdzie leży ta mityczna kraina. Według większości badaczy, Atlantyda została zatopiona w wyniku ogromnego kataklizmu i znajduje się na dnie Oceanu Atlantyckiego (no, a może myśleliście, że na Pacyfiku czy tez Oceanie Indyjskim?).
Z kolei ostatnie badania wskazują na to, że odkryta w 1820 roku Antarktyda to prawdopodobnie pokryta lodem Atlantyda. Według Platona, Atlantyda była doskonałą krainą - piękną, zaawansowana technicznie z monumentalną architekturą i przepiękną stolicą. Ludzie żyli tam w dostatku i bez konfliktów. Jednak, kiedy pojawiła się żądza pieniędzy, naród ten stracił swoja niewinność i spadla na niego fala kataklizmów. Całą krainą wstrząsały trzęsienia ziemi, zaś wulkany paliły wszystko w okolicy swoją gorącą lawą. Ta antyczna kraina została ostatecznie zalana przez ogromne ilości wody, które pogrzebały ją na zawsze. Tak wiec Atlantyda została zniszczona przez ogromny potop.
Taki sam motyw potopu, który zalewa i niszczy cale krainy, obecny jest w przekazach wszystkich ludów rozrzuconych po całej Ziemi – dla przykładu np. Sumerów, Indian czy też najbardziej znany z Biblii.
Platon szacował zniszczenie Atlantydy na 9 600 rok p.n.e., co ciekawe mniej więcej w tym samym okresie pojawiły się pierwsze kultury rolnicze – rejon jeziora Titicaca w Andach oraz góry Tajlandii i Etiopii.
Pojawienie się tych społeczności akurat w tych miejscach, można tłumaczyć właśnie potopem i ludzie, żeby się uchronić uciekali w wysokie rejony Ziemi, których woda już nie zalała.

Jednak to jeszcze nie znaczy, że Atlantyda istniała. Dotychczas nie wyjaśniono bowiem, w jaki sposób mapy sporządzone na początku XVI wieku przedstawiają bardzo dokładnie wschodnie wybrzeże Ameryki Pd. oraz Antarktydę, która została odkryta dopiero w 1820 roku!!!
Mapa Piri Reisa z 1513 roku powstała w oparciu na starożytnych planach i co ciekawe nie dość tego, że przedstawia wsch. wybrzeże Ameryki Pd. i Antarktydę, to robi to z dokładnością do pół stopnia (taka dokładność była możliwa do osiągnięcia dopiero w 1735 roku)!!! Bardzo interesujący jest tez wynik porównania tej mapy.Obecna geologiczna mapa Antarktydy, pokazująca ją bez pokrywającego lodu, jak się okazało obie mapy były praktycznie identyczne!!!
Jeszcze bardziej zaskakująca jest mapa Oronteusza Fineusza sporządzona w 1531 roku. Zaznaczone zostały, bowiem na niej zarówno rzeki, jak i góry na Antarktydzie!!!
Tak wiec Antarktyda musiała zostać odkryta znacznie wcześniej niż w 1820!!!
Interesujące jest też to, że w wielu częściach świata powstały budowle podobne do siebie – piramidy, które znajdują się nie tylko w Afryce, ale również w Ameryce Pd. (tutaj nawet całych miast) oraz Azji.
Wygląd Sfinksa oraz głowy starożytnych Olmekow z Ameryki Pd. są do siebie także łudząco podobne.

Obecne badania wskazują, że zarówno Sfinks, jak i Wielka Piramida (zwana Piramida Cheopsa), są znacznie starsze niż przyjęto uważać.
Innym przykładem jest też układ piramid, który jest identyczny z układem gwiazd w gwiazdozbiorze Oriona, który można było zaobserwować z Ziemi w roku 10 450 roku p.n.e. (pełny cykl ruchu gwiazd trwa 2 600 lat).

Czyżby, zatem w roku 10 000 p.n.e. istniała wysoko rozwinięta cywilizacja? Czy to jej potomkowie przyczynili się do budowy tych wielkich budowli? Jeśli tak to na historie ludzkości patrzylibyśmy z zupełnie innej strony...

Nikt nie jest pewny, czy Atlantyda istniała naprawdę, czy też była owocem czyjejś bujnej wyobraźni. Jedno jest pewne – wiele przemawia za tym, że jednak cywilizacja Atlantydów istniała i rządziła ówczesnym światem.


____________________________________________________

Odkąd blisko 2,5 tysiąca lat temu grecki filozof Platon głosił istnienie - w odległej już wówczas przeszłości - zaginionego, wspaniałego lądu o nazwie Atlantyda, archeolodzy i historycy toczą niekończący się spór o prawdziwość tego przekazu.
Do dziś w różnych rejonach świata mieszkają ludy o zagadkowym rodowodzie, niepodobne pod względem kulturowym i etnicznym do swoich sąsiadów. Zwolennicy istnienia legendarnej wyspy upatrują w nich potomków Atlantydów.Zapraszam :D


Czas trwania: 48 minut i 34 sekundy


Share via facebook Share via twitter

sklep ezoteryczny super produkty rozwojowe misy krysztalowe uzdrawianie strona autorska robert noble strona instytutu roberta noble strona instytutu roberta noble