Symulacja rzeczywistości - żyjemy w grze?

Zaczęty przez Robert Noble, Styczeń 27, 2018, 04:08:06 PM

« Yoga Kundalini | J. Bzoma »

Robert Noble

Witajcie,
ostatnio natrafiłem na bardzo ciekawy filmik na youtube na temat symulacji rzeczywistości. Nie wiem jak bardzo autor był świadomy tego co stworzył nie mniej jednak z własnego doświadczenia mogę potwierdzić, że jest dokładnie tak jak to przedstawił. Rzeczywistość którą uznajemy za realną tak naprawdę nią nie jest, a wszystko bardziej przypomina grę komputerową :) No cóż, pytanie co z tym dalej zrobimy :)

Sami obejrzyjcie i powiedzcie co o tym myślicie.



EosCris

Robercie wiemy oboje to z własnego doświadczenia, ze z tym nic nie można zrobić :D bo wszystko jest takie jakie być powinno i tak wszyscy trafimy do Źródła :D ( w sumie nim jestesmy przez cały czas :D ) ale jestem ciekawa co mają do powiedzenia inni forumowicze na temat tego filmiku :) 

Robert Noble

Tak ogromną zaletą tego filmu jest to, że przedstawione w nim rozumowanie powinno przekonać część osób z racjonalnym podejściem do życia. Nawet jeśli nie mają bezpośrednio wglądu w te wiedzę to i tak powinni chociaż rozważyć pewne możliwości :) Pytanie w którą stronę pójdzie po rozważeniu... moralną czy tą drugą.

Mote

#3
Rzeczywistość jest iluzją jak nasze własne istnienie, jedynym sposobem na dotknięcie absolutu jest praktyka wewnętrznej ciszy. Nie mamy w normalności innego sposobu na odnalezienie odpowiedzi na to czym jestesmy I czym jest wszystko z czego składa się świat. Medytacja głębi, tej otchłani pomiędzy myślami jest jedynym sposobem na dotarcie do naszej prawdziwej jażni, która jest jak bezkresne niebo a chmury pojawiające się na nim nie definiują czym owe niebo naprawde jest.

Negai

Uwielbiam autora tego filmu ;) Stworzył też bardzo ciekawy film na temat nie prawdziwych informacji na świecie, tego że w sumie nasz świat przesycony jest kłamstwem w wyniku którego ludzie tworzą sobie kompletnie mylne światopoglądy (no bo w internecie można napisać wszystko i niekoniecznie to jest prawdą). Sam film także myślę prawdziwy, niestety dzisiejszy świat jest iluzją, opiera się na pieniądzach które także są iluzjonistyczne... ach szkoda gadać. 


Share via facebook Share via twitter