Trzy światy Podróży Szamańskich

Zaczęty przez iconka, Czerwiec 21, 2013, 07:52:38 PM

« DMT - molekuła duszy (film) | Ostatni wywiad Carlosa Castanedy »

iconka

Trzy światy w podróżach szamańskich.

Gerry Starnes opisuje trzy różne światy, do których możemy się udać podczas podróży szamańskich (astralnych). Nazywa je Niski Świat, Środkowy Świat i Wysoki Świat. Niezwykle fascynujące jest to, w jaki prosty i zarazem bardzo plastyczny sposób potrafi Gerry Starnes opisać te światy... :)


zinka

#1
Trzy światy podróży szamańskiej , też ciekawe  <ok>

Niski świat by leczyć, Wyższy by dowiedzieć się czegoś więcej, a Środkowy  by komunikować się z tym co jest tu i teraz ;D


Da się jakoś wstawić tekst z filmiku, do posta, na wypadek jakby filmik był niedostępny?
...czy trzeba przepisywać ?

Robert Noble

Według szamanizmu, świat duchowy dzieli się na trzy części - Dolny, Środkowy i Górny. Szaman podróżuje do tych światów podczas szamańskiej podróży, by szukać pomocy, przewodnictwa, zwierząt mocy, etc. Te trzy światy są zwykle przedstawiane jako części Drzewa Świata; Dolny Świat jako korzenie, Środkowy Świat jako pień, Górny Świat jako korona. Każdy z tych światów ma własne wibracje i mądrość jaką oferuje szamanowi; można w nim spotkać różne duchy i byty, począwszy od zwierząt mocy, a kończąc na przewodnikach duchowych.

Jest on najczęściej uczęszczanym przez szamanów światem. Jego domeną jest natura; to siedlisko dzikiej, nieposkromionej energii, odpowiadającej za instynkt i przetrwanie, zatem jest on powiązany z czakrą podstawy. Niektórzy błędnie sądzą, że Dolny Świat, ze względu na swą nazwę, jest odpowiednikiem Piekła; nic bardziej mylnego. Jest to świat nietknięty przez ludzką rękę, emanujący całym pięknem natury i jej potęgą.


Share via facebook Share via twitter