Forum IRN - Rozwój Świadomości
Instytut Roberta Noble

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robercik101

• Robercik jestem, miło poznać :)
    • Share Post
    • Mój blog
dnia: Czerwiec 01, 2013, 01:26:31 pm
Poziomy Focus (z ang focus - skupienie) są to numeryczne etykiety dla specyficznych odmiennych stanów świadomości związanych z poszczególnymi kombinacjami dudnień różnicowych Hemi-Sync zdefiniowanych przez Instytut Monroe
Lista poziomów Focus (źródło: Angielska Wikipedia Tłumaczenie ja ;))

Focus 1
Fizyczne budzenie świadomości. Poziom świadomości, w którym ludzie spędzają większość swojego dziennego, przebudzonego (?) życia.
Focus 3
Najprostszy Hemi-sync. Pierszwy poziom gdzie Hemi-Sync zaczyna wywoływać efekty u osoby
Focus 10
Ciało uśpione/Umysł rozbudzony. Fizyczne ciało śpi a umysł jest przebudzony.
Focus 11
Stan autosugestii.
Focus 12
Rozszerzona świadomość. Świadomość jest rozszerzona poza ciałem fizycznym.
Focus 15
Czas nie istnieje. Świadomość rozszerza się ponad czasem i miejscem
Focus 18
Bezwarunkowa miłość/Stan energii serca.
Focus 21
Inne systemy energetyczne. Świadomość rozszerza się do rzeczywistości i systemów energetycznych poza normalnym czasem, przestrzenią i fizyczną materią.
Focus 22
Na tym poziomie ludzie są nieświadomi lub częściowo świadomi. Ludzie w śpiączce, cierpiący na delirium lub otępienia spowodowane zażywaniem alkoholu i narkotyków; pacjęci którzy są w narkozie lub stanie śpiączki. Ten poziom jest chaotyczny ludzie są zagubieni i trudno się z nimi porozumieć
Focus 23
Zamieszkany przez tych, którzy skończyli swoje fizyczne życie. Nie są oni tego świadomi lub nie są w stanie uwolnić się od więzi z ziemią. Są odizolowane od kontaktu z innymi.
Focus 24-26
Terytorium systemów przekonań. Coś podobnego do Focus 23 tylko ludzie nie są odizolowani tylko żyją w grupach. Mieszkańcami są ludzie, którzy zaakceptowali się i przyjęli różne założenia i koncepty. Wszyscy mieszkańcy danego terytorium są w kontakcie ze wszystkimi innymi, którzy podzielają ich przekonania. Kontakt z kimś przeczącym ich przekonania jest ograniczony.
Focus 27 (zwany również Parkiem)
Centrum przyjęć. Sztuczny ternen stworzony przez ludzkie istoty w celu złagodzenia traumy i szoku zpowodowanego fizycznym odejściem. Przyjmuje różne formy aby mogłybyć przyjęte przez nowoprzybyłych. Wielu mieszkańców Focus 27 pomaga nowym przyzwyczajając ich do nowej sytuacji. Jest to wysoce zorganizowany i uporządkowany teren.
Focus 33
Kreacja "obszaru kreatywności"
Focus 34/35
Ja-Tam (Zgromadzenie)
Istoty z wielu wymiarów zgromadziło się tu by być świadkiem nadchodzących na ziemi zmian. Świadomość monady.
Focus 42
Klaster świadomości Ja-Tam.
Focus 49
Morze klastrów Ja-Tam

Informacje o technologii Hemi-Sync (eng)
Informacje o poziomach Focus:

Linkback: https://forum.instytutnoble.pl/slownik/22/poziomy-focus/69/
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2013, 01:39:29 pm wysłana przez robercik101 »
The trick is to combine your waking rational abilities with the infinite possibilities of your dreams. Because, if you can do that, you can do anything.
Guy Forsyth - Waking Life
Ruch Oneironautyczny

Offline NianiaOgg

• Share Post
Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2013, 09:13:10 am
W którym focusie znajduje się Centrum Planowania? to jedyny wyższy poziom, do którego podczas OOBE świadomie i celowo dotarłam :)
Dziękuję Ci robercik za opis :)

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Share Post
    • Instytut Roberta Noble
Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2021, 03:04:19 pm
Poziomy focus Monroe'a zrobiły więcej szkody niż pożytku :) Skutki są widoczne nawet dziś.
...i odejdę. Ale ptaki pozostaną, śpiewając:
i mój ogród pozostanie,
z zielonym drzewem, i studnią.
Przez wiele popołudni niebo będzie niebieskie
i pogodne,
i dzwony na dzwonnicy wybiją godziny,
jak robią to tego popołudnia.
Ludzie, którzy mnie kochali, odejdą,
a miasto będzie rozkwitać każdego roku.
Ale mój duch zawsze z nostalgią będzie błądzić
po tym samym, zapomnianym zakątku mojego
kwietnego ogrodu.

Offline Obsayo

• *
    • Share Post
Odpowiedź #3 dnia: Maj 21, 2022, 07:59:16 pm
Poziomy focus Monroe'a zrobiły więcej szkody niż pożytku :) Skutki są widoczne nawet dziś.

Czy mógłbyś rozwinąć myśl? Jestem w trakcie czytania Dalekich podróży i nie chciałbym "zrobić sobie krzywdy" ;) 

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Share Post
    • Instytut Roberta Noble
Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2022, 09:43:08 am
W pewnym sensie już ją robisz, jeśli łykniesz Monroe'owską prawdę. Dlatego istnieje niebezpieczeństwo, gdyż później będziesz zmuszony oduczyć się fałszywych rzeczy, które uznałeś za prawdziwe, a to bywa bolesne a w niektórych przypadkach staje się nawet niemożliwe.
Gdybym miał przyrównać zagrożenie czytania tych książek porównałbym to z oglądaniem tvp. Możesz to robić w momencie gdy zdajesz sobie sprawę, że wtłaczają tam głupoty i wtedy oglądasz sobie to dla zabawy lub sprawdzenia swojej wytrzymałości psychicznej.

Offline Obsayo

• *
    • Share Post
Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2022, 11:03:16 am
W pewnym sensie już ją robisz, jeśli łykniesz Monroe'owską prawdę. Dlatego istnieje niebezpieczeństwo, gdyż później będziesz zmuszony oduczyć się fałszywych rzeczy, które uznałeś za prawdziwe, a to bywa bolesne a w niektórych przypadkach staje się nawet niemożliwe.

W takim razie, czy mógłbyś napisać, które wątki z książek Monroe'a są przez Ciebie odrzucane, jako coś sprzecznego z realnym stanem rzeczy? 
Jestem nowy na ścieżce OOBE i chłonę wszystkie informacje jak gąbka, dlatego dobrym ruchem byłaby zdolność oddzielania faktów od fikcji literackiej.  

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Share Post
    • Instytut Roberta Noble
Odpowiedź #6 dnia: Maj 22, 2022, 02:35:38 pm

W takim razie, czy mógłbyś napisać, które wątki z książek Monroe'a są przez Ciebie odrzucane, jako coś sprzecznego z realnym stanem rzeczy?
Jestem nowy na ścieżce OOBE i chłonę wszystkie informacje jak gąbka, dlatego dobrym ruchem byłaby zdolność oddzielania faktów od fikcji literackiej.  

Najpierw przekonaj mnie, że TVP jest złe i że nie warto oglądać

Offline Obsayo

• *
    • Share Post
Odpowiedź #7 dnia: Maj 24, 2022, 12:19:43 pm

[/quote]

Najpierw przekonaj mnie, że TVP jest złe i że nie warto oglądać
[/quote]

Nie mam zamiaru tu nikogo do niczego przekonywać. Pozwól, że nakreślę sytuację z nieco innej perspektywy. Jesteś Robercie przewodnikiem w Świecie OOBE. Napisałeś na ten temat kilka stron. Podróżujesz astralnie do innych światów. Masz na ten temat pojęcie, swoje własne przemyślenia i sugestie. Twój umysł pracuje zapewne inaczej niż mój. Ja natomiast raptem przeczytałem 3 książki na ten temat i nie mam żadnej innej wiedzy. Nie mam żadnego punktu odniesienia i nie wiem czym kierować się, by oddzielić prawdę od fikcji, czytając te czy inne książki w powyższej tematyce. Jedyne co mogę, to napisać własną opinię w tym temacie. Uważam, że pierwsza książka Monroe może zawierać dużo prawdy ze względu na jej rzeczowy charakter. Natomiast drugą książkę czyta się jak powieść s-f z podróżami w czasie. Do tego jakieś opisy, tabelki(...). Trzeciej nie czytałem to się nie wypowiem. 
Na pewno masz już wyrobioną własną opinię, co jest prawdą a co fikcją oglądając TVP czy inne programy. Jestem zadania, że nie zaprzątasz sobie nawet głowy czymś takim jak telewizja i używasz swojego własnego umysłu do oceny sytuacji jaka panuje na świecie i nie potrzebne Ci są do tego media. Ja jedynie szukam prawdziwej ścieżki a Ty masz mapę. Czemu więc każesz mi przekonać siebie samego, że jakaś inna ścieżka na innej mapie jest tą właściwą, skoro tą drugą mapę posiadamy oboje? 

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Share Post
    • Instytut Roberta Noble
Odpowiedź #8 dnia: Maj 24, 2022, 03:35:24 pm
Ok, fajnie, że podąłeś się rozważania tych kwestii. Moja sugestia odnośnie tvp jest celowa byś zrozumiał, że nie da się nikogo do niczego przekonać. Jeśli bym Ci wyłuszczył co jest fałszem w monroe a ty byś mi uwierzył, nie byłoby żadnej różnicy. Nie chodzi o to byś wierzył komukolwiek, ale o to byś zdobył własną umiejętność wykrywania PRAWDY. Nabywa się to tylko poprzez ogromny trud ale też odpowiednie nastawienie. Zwykły człowiek nie jest w stanie wpaść na pomysł jak może weryfikować pewne kwestie.

Mały przykład który już nasuwa się pod Twoim wpisem. Po pierwsze założyłeś, że jestem przewodnikiem w świecie OOBE. To jakże tajemnicze stwierdzenie jest bardzo dalekie od rzeczywistej prawdy. Z kilku powodów, pierwszym z nich jest brak wiedzy czym samo OOBE w ogóle jest, drugie, że jestem jakimkolwiek przewodnikiem. Z góry coś założyłeś chociaż nie masz żadnej podstawy doświadczalnej i weryfikacyjnej. Prawdą jest, że nasze umysły inaczej pracują. byłoby dobrze,  gdybyś zdawał sobie sprawę, że wiedza to nie informacje wyczytane czy usłyszane. Wiedza zawsze poparta jest doświadczeniem bezpośrednim.
Po trzecie rzeczowy charakter książki to nie argument za tym, że zawiera jakąkolwiek prawdę. 

Szukasz prawdziwej ścieżki, ale skąd pewność, że mam mapę do takiej? ;) 

PS. Większe s-f jest w tvp niż rzeczywiste podróże w czasie :)  

Offline billusher

• *
    • Share Post
Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 12, 2022, 03:25:55 pm

Wiem, że dałeś już odpowiedź na podobne pytanie ale mógłbyś rozszerzyć temat? Dla mnie F10 to po prostu stan głębokiego transu

Share via facebook Share via twitter

misy kryszta?owe