Konto BTC

Zaczęty przez robercik101, Sierpień 20, 2013, 08:38:08 PM

« CloudFlare | Propozycje Eksperymentów »

robercik101

To jest jeden z pomysłów związanych z dofinansowywaniem Instytutu.
Otóż najpierw wyjaśnie (korzystając z Wikipedii) co to jest BitCoin:
Cytat
Bitcoin – waluta cyfrowa, pierwotnie zaprojektowana w 2009 przez osobę o pseudonimie Satoshi Nakamoto[4]. Nazwa odnosi się także do używającego jej otwartoźródłowego oprogramowania oraz sieci peer-to-peer, którą formuje. ,,Bitmonety" mogą zostać zapisane na komputerze osobistym w formie pliku portfela lub przetrzymywane w prowadzonym przez osoby trzecie zewnętrznym serwisie zajmującym się przechowywaniem takich portfeli. W każdym z tych przypadków bitcoiny mogą zostać przesłane do innej osoby przez Internet do dowolnego posiadacza adresu Bitcoin.

Tak więc można otworzyć konto BitCoinowe na mtgox.com (oczywiście za darmo) i na nie zbierać datki, następnie te wpłacone cyfrowe monety, wymieniać na złotówki w tym samym serwisie (1 BTC to 376 złotych) i wpłacać na jakieś konto w banku :D

Robert Noble

Cytat: robercik101 w Sierpień 20, 2013, 08:38:08 PM
Tak więc można otworzyć konto BitCoinowe na mtgox.com (oczywiście za darmo) i na nie zbierać datki, następnie te wpłacone cyfrowe monety, wymieniać na złotówki w tym samym serwisie (1 BTC to 376 złotych) i wpłacać na jakieś konto w banku :D

Robercik, a w jaki sposób zbierać takie datki ? Przecież każdy możne po prostu wpłacić określoną kwotę przez przycisk darowizny i nie ma problemu.
Chyba, że bitcoiny wydaje się łatwiej, niż zwykłe pieniądze, które wspierałyby IRN.

robercik101

Po stworzeniu konta, na mtgox.com trzeba wybrać opcje finansowania, domyślnie jest Bitcoins, trzeba zjechać na sam dół i tam będzie adres podobny do takiego - 122MeuyZpYz4GSHNrF98e6dnQCXZfHJeGS, trzeba go wkleić na stronę, jest jeszcze inna opcja trzeba ściągnąć program z bitcoin.org i zainstalować, tam też będzie adres typu jaki podałem wcześniej i go tam trzeba wkleić, ja raczej polecam stworzenie konta na mtgox bo tam od razu można bitcoiny na złotówki wymienić :D
Gdy ktoś chce wpłacić za pomocą aplikacji, lub w mtgox podaje adres i wpłaca jak normalny przelew
Istnieje fajny widżet na strony, zamiast podawania adresu

Zaleta BitCoinów jest taka, że to tak, jakby ktoś wpłacił na konto obcą walutę (np dolary) można sprzedać i mieć więcej, tak samo z BitCoinami, jak ktoś wpłaci na konto Instytutu powiedzmy 100 BTC to po wymianie można otrzymać (teraz) 37820 złotych :D (można sprzedać też te 100 BTC za więcej)

Wada jest taka, że nie każdy używa BitCoinów, można więc umieścić taki widżet, i jak powiedzmy przez rok nikt nie będzie wpłacał to się go usunie

Robert Noble

Jak dla mnie to za dużo zachodu. Jest opcja paypala i przelew bankowy i to w zupełności wystarcza. Taka zabawa z bitcoinami mnie totalnie zniechęca. Fajnie robercik, że podzieliłeś się z informacją, ale w moim odczuciu to nie to.


Share via facebook Share via twitter