Instytut Roberta Noble

Książka - Oni byli poza ciałem - Ks. Giovanni Martinetti Sj

Zaczęty przez Robert Noble, Sierpień 10, 2013, 11:12:20 AM

« Kurs Cudów - Aktualizacja 16.09.13 | Książka - Alexander Eben - DOWÓD »

Robert Noble

Jestem ciekawy czy ktoś z Was miał okazję przeczytać książkę: Oni byli poza ciałem. Dowody życia po śmierci.

Jeśli tak to może podzieli się swoją opinią na jej temat.

A oto krótka recenzja książki:

W książce tej ks. Martinetti, filozof i teolog, uznawany za jednego z najwybitniejszych badaczy parapsychologii, towarzyszy nam w odkrywaniu otaczającego nas niewidzialnego świata o wymiarze innym od naszego, lecz z którym częściej - niż sobie to wyobrażamy - kontaktujemy się. Przypadki bilokacji, cuda i zdarzenia paranormalne przedstawia językiem prostym, zrozumiałym i w sposób przystępny nawet dla szerokiej rzeszy niespecjaslistów, z dowodami i dokumentami, nad którymi z pewnością można debatować, ale których nie można traktować powierzchownie lub z uśmiechem ukrywanej wyższości. Spotkania ze zmarłymi, zjawienia, doświadczenia poza ciałem i zjawiska mediumiczne ks. Giovanni Martinetti przedstawia w znakomitym zestawieniu nauki katolickiej i naukowej parapsychologii, wykazując pewne fakty udokumentowane i uwiarygodnione potwierdzają wiarę w 'tamten świat' oraz zarysowują pewne jego cechy charakterystyczne, przyczyniając się do wskazania - a przynajmniej do zasugerowania - możliwości rozwiązywania odwiecznego problemu sensu życia.

Załączam zdjęcie okładki:

zinka

Poznaję książkę po okładce, ale muszę sprawdzić, czy ją mam w swoich zbiorach, czy ją miałam zamiar kupić w księgarni :)


hmm, nie znalazłam ale wiem, że ją już gdzieś widziałam :(

Robert Noble

Zacząłem czytać i niebawem będę mógł coś więcej powiedzieć o tej książce. Już po pierwszych stronach rzucają się w oczy opowieści ludzi doznających obe w real time zone, co zwane jes także bilokacją. Niestety w większości przypadków są to doświadczenia spowodowane traumatycznym przeżyciem, czyli takie NDE. Zobaczymy co będzie dalej...

NianiaOgg

bilokacja? hm... mój wuj był postrachem wszystkich bogobojnych ciotek, pojawiał się znienacka za oknem albo gdzieś tam (szczegółów niestety nie znam, szkoda) przyprawiając je o palpitację serca - zawsze jednak miał skubaniec alibi i świadków którzy go w tym czasie widzieli w innym miejscu. Wszystkie sie go panicznie bały, mówiły że zajmował się czarną magią ;) Był bliską rodziną mojej matki i odległą (dziesiąta woda po kisielu, jak to mówią) mojego ojca, wychodzi na to że łączyło mnie z nim podwójne pokrewieństwo.
heh , to już wiadomo po kim mam te zainteresowania  ;D

Robert Noble

Można powiedzieć, że książkę przeczytałem. Trochę przelatywałem pewne opisy jak to święci doznawali oobe czyli "podróży w duchu". Generalnie duża część stron poświęcona jest opisom doświadczeń z udziałem Natuzzy Evolo. Natuzza jak się okazuje była w stanie przenosić się z miejsca na miejsce, przenosić nawet przedmioty będąc w bilokacji, posiadała dar uzdrawiania itp.
Niestety Natuzza nie wyćwiczyła swoich zdolności tylko otrzymała je od Boga. Prawie zawsze jej podróże były zależne od duchów zmarłych krewnych i samych aniołów.



Share via facebook Share via twitter

sklep ezoteryczny super produkty rozwojowe misy krysztalowe uzdrawianie strona autorska robert noble strona instytutu roberta noble strona instytutu roberta noble